42-й тиждень вагітності: розвиток малюка на цьому тижні 42-й тиждень вагітності: розвиток малюка на цьому тижні
Вагітність і пологи

42-й тиждень вагітності: розвиток малюка на цьому тижні

На 42-му тижні вагітності ваш лікар знову і знову перевірятиме точність визначення очікуваної дати пологів та результати ультразвукового дослідження. На цьому тижні вам можуть провести вагінальне обстеження, щоб оцінити готовність шийки матки до пологів. Якщо голівка дитини опустилася і тисне на шийку матки, швидше за все, вона витончується і починає розширюватися. Акушерка або лікар може навіть спробувати злегка розтягнути шийку матки і відвести мембрану від голівки дитини. Це допоможе вивільнити простагландини з шийки матки – хімічні речовини, що відіграють важливу роль у стимулювання переймів.

На 42-му тижні вагітності важливо, щоб за вашим станом ретельно стежили. Рекомендовано здавати біофізичний профіль та регулярно проходити КТГ. Плацента навряд чи працюватиме так само ефективно, як кілька тижнів тому, тому важливо, щоб вона все ще могла належним чином підтримувати вашу дитину.

Фізичні зміни на цьому тижні

 • На цьому тижні у вас, швидше за все, будуть значні проблеми з набряками, через що вам буде важко ходити і довго стояти.

 • Вас можуть турбувати набряк у зоні піхви, загальна тяжкість і відчуття застою у тазі. Дитина, напевно, опуститься, і ви дуже добре відчуватимете, як приблизно 4 кг + (дитина, плацента та амніотична рідина) намагаються вийти з вас.

 • На цьому тижні, можливо, доведеться частіше спорожнювати кишечник. Тиск дитини на кишечник означає, що там майже немає місяця для накопичення відходів. Якщо у вас були закрепи, то зараз ви можете відчути бажане полегшення. Сечовий міхур також не може утримувати багато сечі, і ви постійно відчуваєте позиви у туалет.

 • Ви можете помітити слизові виділення з піхви, забарвлені кров'ю. Шийка матки настільки насичена кров'ю, що час від часу злегка кровить.

Емоційні зміни на цьому тижні

 • Ви, напевно, відчуваєте полегшення, що скоро все закінчиться. Близько 15% жінок носять немовлят протягом 41-го тижня, і лікар рідко дозволяє вагітній доходити до 42-го тижня. Тому будьте впевнені, що на цьому тижні у вас народиться дитина.

 • Ви, мабуть, втомилися відповідати на питання, чи ще не народила? Обмежте соціальну взаємодію та залишайтеся вдома разом із партнером. На цьому тижні намагайтеся вести дуже спокійне життя.

 • Не варто хвилюватися, що води можуть відійти на людях. Вагітні жінки схильні уявляти величезний прорив рідини, схожий на цунамі, який змиває все на своєму шляху. Насправді це малоймовірно. Тільки у 15% жінок плівка розривається до початку скорочення матки. Тримайте кілька рушників та гігієнічних прокладок під рукою.

 • Якщо плівка розірветься, але активна фаза пологів не почалася, можливе певне нервове очікування. Більшість пологових відділень практикують стимуляцію пологів, якщо минуло 24 години після моменту розриву плівки. Це пов'язано з ризиком зараження матері та дитини, адже плівка служить стерильним захисним щитом для дитини в матці.

Зміни дитини на цьому тижні

 • Переношені немовлята можуть мати суху шкіру, що лущиться. Змазка, що захищала тіло дитини протягом багатьох тижнів, розчинилася, і шкіра більше не має водонепроникного покриття. Завчасно придбайте оливкову олію, яку можна буде додавати до дитячої ванни та використовувати для масажу.

 • У переношених немовлят часто бувають довгі нігтики, якими вони можуть легко подряпати обличчя, тому придбайте мітенки та безпечні ножиці. Найкращий час для підрізання нігтів – після купання, коли нігтики розм’якнуть. Попросіть одну з акушерок навчити вас це робити.

 • Переношені немовлята зазвичай голодні. Протягом останніх тижнів вони недоотримували живлення через плаценту. Така дитина часто проситиме їсти, намагаючись надолужити втрачене. Пропонуючи груди відразу після пологів і далі з короткими інтервалами, ви зможете легко налагодити лактацію і встановити тісні емоційні зв'язки.

Поради на тиждень

 • Не буде зайвим ще раз звернутись до вашого лікаря. Аби переконатись, що все добре з вами та вашим малюком.

 • Ананас, баклажани, гостра їжа, часник, бальзамічний оцет та солодка, можуть стимулювати початок пологів.

 • Коли маля народиться, отримайте свідоцтво про народження у пологовому будинку.

EmptyView