Зміни вашого тіла та організму на 36-му тижні вагітності Зміни вашого тіла та організму на 36-му тижні вагітності
Вагітність і пологи

Зміни вашого тіла та організму на 36-му тижні вагітності

На 36-му тижні вагітності у вас може виникнути відчуття затишшя перед бурею. Щодня ви наближаєтеся до моменту, коли зможете взяти дитинку на руки, але до народження ще є час. Для багатьох майбутніх матусь це час роздумів та задоволення від останніх тижнів вагітності. У вас знову може з’явитися відчуття дива, замилування і захоплення своїм тілом. Або ж ви можете просто відчувати, що впоралися з вагітністю, і захочете, щоб останні кілька тижнів просто зникли.

Де швабра і відро?

Не дивуйтеся, якщо якось ви прокинетеся і відчуєте, що ніби прозріли. Скрізь пил і бруд, і ви не розумієте, як могли не бачити цього раніше. Ласкаво просимо на стадію гніздування! Якщо ви почувалися трохи виснаженою, то вас вразить несподіваний приплив енергії. Ви хочете організовувати, сортувати, перебирати коробки та позбутися непотребу. Після народження дитини ви будете раді, що провели генеральне прибирання. Протягом перших тижнів після пологів у вас не буде часу на домашню роботу. Однак деякі вагітні трохи захоплюються і занадто виснажують себе і своїх партнерів. Спробуйте зосереджуватися на одній справі за раз і закінчувати її, перш ніж переходити до наступної. Якщо родичі або друзі пропонують допомогу, погоджуйтесь. Це буде хорошою нагодою для зміцнення родинних зв’язків та формування теплих спогадів.

Я не винна!

Існує біологічне пояснення, чому жінки наприкінці вагітності починають прибирати своє «гніздо». Матері-природі дуже складно опиратися.

Фізичні зміни на цьому тижні

 • Сон на цьому тижні здається недосяжною мрією. Неможливо лежати на животі і небажано лежати на спині, тому сон на боці стає єдиним варіантом. Проблема в тому, що ви можете вибрати лише одну з двох сторін, тому зрештою у вас може з’явитися біль у стегнах і ногах. Обкладайтеся зручними подушками і подумайте про додаткову підкладку під простирадлом для більшої м’якості. Це насправді працює.

 • Звикайте вставати у туалет кілька разів за ніч. Ваша матка стає такою великою, що сечовий міхур не встигає наповнитися сечею, а ви вже відчуваєте позив. Не схоплюйтеся з ліжка, дочекайтеся, доки тиск адаптується до зміни положення тіла. Залишайте у туалеті світло на ніч, щоб ви могли на нього орієнтуватися. На 36-му тижні вагітності жінки дуже незграбні, тому потрібно звести до мінімуму ризик спіткнутися об щось у темряві.

 • Ваша акушерка або лікар запрошуватимуть вас на прийом щотижня, до самих пологів. Вони проводитимуть звичайні обстеження, включаючи аналіз сечі, вимірювання артеріального тиску, ваги та розміру матки. Також визначатимуть висоту дна матки, щоб перевірити, чи відповідає вона терміну вагітності. У разі будь-якої невідповідності вас можуть відправити на ультразвукове обстеження для перевірки розміру дитини, кількості навколоплідної рідини та розміру плаценти.

 • Протягом дня знаходьте час, щоб поспостерігати за рухами свого живота. Ви зможете побачити контур маленької стопи, ліктика чи колінця. Якщо ви легенько постукаєте пальцями по животі, дитина вам відповість. Залучайте свого партнера до цих зворушливих моментів, щоб він розділив з вами радість вагітності. Якщо він заговорить з дитинкою, притулившись до вашого живота, вона, швидше за все, ворушитиметься у відповідь на його голос.

 • Тазові кістки розходяться, тому у вас може виникати біль і дискомфорт. Ви несвідомо кладете руки на поперек, живіт, стегна і навіть кривитеся. Ви співчутливо дивитеся на інших вагітних, достеменно знаючи, через що саме вони проходять. Теплий душ або ванна, масаж, відпочинок і просто увага до себе допоможуть вам пройти через ці останні тижні.

 • Якщо голівка дитини опустилася у таз, ви зможете легше дихати, адже легені та діафрагма повернуться у нормальне положення. Ну, майже нормальне.

Емоційні зміни на цьому тижні

 • Ви майже впритул підійшли до зустрічі з дитиною, але зараз здається, що дата пологів ніколи не настане. Дев'ятий місяць вагітності може видаватися безкінечним, особливо для жінок, які відчувають сильний дискомфорт і втомилися від вагітності.

 • Якщо у вас є старші діти – у вас є кілька тижнів, щоб приділити їм якнайбільше уваги. У вас все ще багато роботи і завдань. Але дивовижно, як багато можна досягти, якщо мати чіткий дедлайн. Просто пам'ятайте, що ви не повинні все робити самі. Делегуйте справи старшим дітям і партнеру. Не забувайте, що більшості чоловіків потрібно ставити чіткі завдання, тому радимо скласти список робіт і справ, з якими потрібно впоратися протягом останніх тижнів.

 • На цьому тижні може розпочатися декретна відпустка, отже, ви маєте психологічно відключитися від роботи. Ви можете сприйняти це з великим полегшенням або сумом, особливо якщо любите свою роботу. Батьківство означає зміну в тому, як ми сприймаємо себе і яке місце визначаємо для себе у світі. Дайте собі час адаптуватися.

Зміни дитини на цьому тижні

 • Дитина на цьому тижні має вагу близько 2,7 кг і зріст близько 51 см. Якщо малюк народиться у 36 тижнів, він, імовірно, не потребуватиме особливого догляду і зможе дихати самостійно. Однак є вірогідність певних проблем із годуванням і смоктанням.

 • Кишечник дитини наповнений меконієм – липкою чорною речовиною, з якої складатиметься перше випорожнення. Деякі діти спорожнюються меконієм іще в утробі, і це ознака того, що вони переживають стрес. У такому випадку амніотична рідина може забруднитися і з прозорої та водянистої стати зеленкуватою. Якщо води відійшли, і ви це помітили, дуже важливо швидко звернутися до акушерки або лікаря.

 • Череп дитини є складною структурою, його кістки зростуться у більш старшому віці. Під час народження важливо, щоб череп дитини міг адаптуватися до форми родового каналу матері. Якщо це ваша перша вагітність, головка малюка може почати опускатися у таз саме на цьому тижні.

 • На 36-му тижні дитина набуде положення для народження. Їй тепер мало місця, вона не може вільно повертатися і рухатися. Якщо малюк перебуває не в головному положенні, вам потрібно обговорити варіанти народження з акушеркою або лікарем.

Поради на тиждень

 • Не забувайте чистити зуби! Інфекція ясен може спровокувати передчасні пологи, тому важливо чистити зуби принаймні двічі на день, користуватися зубною ниткою і регулярно відвідувати стоматолога. Якщо ви не були у стоматолога під час вагітності, призначте зустріч на цей тиждень.

 • Безсумнівно, ваші друзі та родина можуть запропонували ще більше варіантів імені дитини. Ще раз обговоріть зі своїм партнером варіанти, можливо ваші думки можуть змінитись.

 • Намагайтеся дрімати не більше 1-ї години протягом дня. Занадто багато сну вдень, швидше за все, ускладнить сон вночі.

EmptyView