22 тиждень вагітності 22 тиждень вагітності
Вагітність і пологи

22 тиждень вагітності

У цей час формування і зростання крихітки трохи сповільнюється, так як всі нейрони в його головному мозку вже закінчили свій розвиток. Пріоритет на цьому тижні буде відданий смаковим рецепторам і тактильним відчуттям. Дитина починає відчувати смак навколоплідних вод, смокче свій палець і у неї активно розвиваються потові залози. Очі малюка вже реагують на світло, а також він чує різні звуки. Тому ви можете пограти з ним, прикладаючи до живота, наприклад, навушники або світячи на живіт ліхтариком від телефону.

Самопочуття мами

Зазвичай у цей період вагітні відчувають себе добре. Живіт ще не зовсім великий, та й дитині в ньому цілком просторо. Мами можуть відчувати дискомфорт, якщо малюк поштовхами будить їх вночі, а також скаржитися на печію. Це відбувається через те, що матка тисне на шлунок, бо вона вже великого розміру.

Щоб запобігти цьому явищу, намагайтеся не їсти кислого і спати на високих подушках. Це також допоможе уникнути стискання плодом великих судин. Це відбувається, якщо ви лежите на спині. Можливо у вас з'являться невеликі набряки.

Лікарі рекомендують в цьому випадку пити побільше води, щоб організму не було сенсу її запасати. У багатьох вагітних в цей період може бути знижений гемоглобін в крові. Тому харчуйтеся якомога різноманітніше, додайте в раціон залізовмісні продукти, а також кальцій і магній.

Як змінюється тіло жінки?

Дитина дуже швидко росте, центр ваги змінюється, і тому майбутні мами можуть несвідомо поміняти свій стиль ходи для того, щоб компенсувати зростаюче навантаження на хребет і зменшити болі в попереку. Багато хто може з подивом помітити, що у них змінився розмір ноги і старі туфлі стали малі.

Все прийде в норму після пологів, але поки можна купити собі зручні кросівки або сандалі. Для того, щоб другу половину вагітності ви могли вільно ходити стільки, скільки вам потрібно. Ви можете відчути тренувальні перейми вже на цьому тижні. Не варто турбуватися, це абсолютно нормально. А ось якщо ви відчули сильний біль в животі, який не проходить, або у вас з'явилися незвичайні або кров'янисті виділення – це привід терміново звернутися до лікаря.

Наталя Блок

EmptyView