Робимо дитячий альбом: ідеї та поради Робимо дитячий альбом: ідеї та поради
До року

Робимо дитячий альбом: ідеї та поради

Перші сторінки – це своєрідний пролог до всього альбому, вступ. Тому їх природно виконати в темі очікування малюка. Наприклад, найперші фото – вагітні. Тут можна написати, як ви чекали появи маляти, як татко гладив животик і читав казки на ніч; як мама плавала в басейні, а малюку це все дуже подобалося. Як розмальовували животик, а маля допомагало стусанами. Фото тесту на вагітність можна додати.

Фото з УЗД

Супроводжуємо розповіддю, як вам хотілося побачити свою дитинку, як ви підглядали за нею крізь мамин животик, а дитина соромилася і не хотіла показуватися. Як ви дізналися, що буде дівчинка-хлопчик-двійнята-трійня, і як цьому зраділи.

Якщо немає фото УЗД чи вагітності (не фотографували принципово або дитя прийомне), то можна почати альбом з вашого весільного фото. День весілля – це день народження сім'ї; тоді вас було двоє, але ви знали, що колись (скоро) вас буде троє, четверо...

Генеалогічне древо – дуже корисна річ. Дитинці потім буде дуже цікаво. Легко зробити найпростіше: батьки, бабусі-дідусі, прабабусі-прадідусі. Розповісти, що взагалі-то у малюка дуже-дуже багато родичів (у яких містах і країнах вони живуть), і що коли він підросте, обов'язково з ними познайомиться, з'їздить у гості й запросить до себе погостювати.

Найперше фото малюка

Класно, якщо це буде майже відразу після пологів. Можна розповісти, як немовля народилося, о котрій годині, як радісно світило сонечко цього дня, або що був лютий мороз, але поряд з мамусею було дуже тепло і затишно (можна вирізку з газети цього дня з погодою приклеїти). Скільки дитинча важило і якого було росту. Хто був у цей момент поруч. Або як татко стояв під вікнами і чекав, а потім стрибав від радості та виводив слова вдячності на асфальті.

Ще декілька перших фото – і продовжуємо розповідь про малюка, про його ім'я: як вибирали ім'я, що воно означає, може, на честь когось назвали. У рік кого за східним календарем він народився, який його знак зодіаку – випишіть декілька цікавих якостей з гороскопу, адже навіть сидячи у животику, маля вже проявляло свій характер і темперамент. А можна і знаменитостей перерахувати, хто народився під такими ж знаками або цього ж дня.

Виписка з пологового будинку

Ідеально доповнити знімками самого пологового будинку та бирок з руки. Розказати, на який день виписалися, хто вас зустрічав, як раділи і плакали від щастя бабусі. Далі фото будинку в день виписки з коментарями «ура, ми вдома!». Удома обов'язково пофотографуйте всі дарунки немовляті та мамі: листівки, букети, іграшки, одяг. Можна ще до пологів зберегти стоси пелюшок та повзунків, їх теж використати в альбомі – показати, як готувалися до дня народження і чого запасли.

Звичайно, всі люблять висловити свою думку, на кого ж схоже дитя. Щоб це було легко зробити – розміщуємо поряд переднім планом портретні фото дитини і рідних (батьки, брати-сестри, бабусі-дідусі). І розповідаємо: очі у маляти, як у тата; ніс, як у бабусі; вушка волохаті, як були у братика; а колір волосся – як у мами в дитинстві.

До речі, про маму в дитинстві. Непогано помістити в альбом фото мами і тата в такому ж крихітному віці. По-перше, так цікавіше шукати схожі риси, а по-друге, маля дуже здивується, що матуся і татусь були такими маленькими. Розкажіть, як звуть маму і тата, якими вони були в дитинстві.

Після такої історії час якраз для загального родинного фото. Напишіть кілька слів про вашу сім'ю: які ви веселі, оптимістичні, як любите подорожувати і ходити в гості.

Далі продовжити альбом можна в хронологічному порядку. Наприклад, робимо заголовок «Перший місяць», і на декількох сторінках розміщуємо фото дитинки в перший місяць життя, розписуємо, чого малюк навчився, що сталося за цей місяць (пупок відпав, почав тримати голівку), чого він напустував, учудив, і просто найулюбленіші фото. Потім робимо напис «Другий місяць» – і далі в тому ж стилі.

У кінці кожного місяця можна фотографувати маля з однією і тією ж іграшкою (великою лялькою, наприклад) – тоді наочно буде видно, як зростає дитя: спочатку було менше за ляльку, потім наздогнало і перегнало. Можна буде продовжити фотографувати дитинку з нею щороку – дуже цікаво вийде, коли потім всі фото зібрати разом.

Так само вкінці кожного місяця непогано знімати відбитки ручок і ніжок (намазати пальчиковими фарбами і прикласти до паперу, ще також можна намазати буряком, варенням, чорничним пюре – все безпечно), і також вклеювати до альбому.

Або не відбитки знімати – а просто обводити ручки-ніжки (прикласти до паперу і змалювати олівцем), правда, дітям це може не зовсім подобатися. Можна і батьківські для цікавості обвести-віддрукувати і приклеїти разом: рученька-рука-ручище! Тут цікаво буде порівняти, як йдуть важливі лінії (лінія життя, лінія долі, серця, розуму) на долоні у маляти і батьків: чи є однакові з батьками розташування. Ще варіант – сфотографувати ручки-ніжки на фоні своїх – така родинна ідилія (тут вже на ваш художній смак).

Упродовж перших місяців колір волосся дитинки може змінитися (і не раз), тому можна зістригати маленький пучок волосків (не кожного місяця, звичайно) і також вклеювати в альбом.

Непогано оформити альбом за «темами». Спочатку найпопулярнішими темами будуть:

«я сплю»: фото уві сні, знімки ліжечка, нічника, улюбленої іграшки для сну, піжами;

«я їм»: фото процесу, знімки першої ложечки, дитячої тарілочки, стільчика для годування, слинявчика, фото пюре, соків і печива, можна описати меню маляти;

«я гуляю»: фото на вулиці в різний час року, фото коляски, санчат, взуття для прогулянок, комбінезонів, улюблених гірок, гойдалок, форм для пісочниці, відбитків слідів на снігу; можна засушити і використовувати в альбомі травичку, листочки, квіточки з прогулянок;

«я купаюся»: фото, як тато готує ванну; як купається маля, знімки іграшок для ванни, дитячого шампуню, маленької губки, знімки після ванни – в махровому рушнику.

«я граюсь»: фото маляти за улюбленими розвагами; фото іграшок – з них можна робити забавні натюрморти; знімок мобіля над ліжечком; можна вирізати картинки з упаковок від іграшок і теж використовувати в оформленні.

«я повзаю»: перші невпевнені повзки, «повзодром» (розстелена велика ковдра або обгороджений простір); що змінилося в будинку з початку повзання – заклеєні на скотч скриньки, закриті на спеціальні защіпки дверці.

«я ходжу»: перші кроки, перші сандалики, черевички, падіння і розбиті коліна, ходунки.

У когось, можливо, будуть і індивідуальні теми: «робимо динамічну гімнастику», «плаваємо в басейні», «загартовуємося», «мандруємо» і так далі.

Як би ви не стали оформляти альбом, ви все одно додасте до нього фотографії з назвою «Найперше». Це перше: купання, тримання голови, посмішка і сміх, хапання іграшки, «агу», повзки, стояння з опорою і без, кроки, зубки, стрижка. А так само: перші шкарпеточки, перші іграшки, перше плаття, перший раз ліпили сніговика, перший раз в пісочниці і так далі.

Щоб було цікавіше і веселіше

Якщо у вас є час і фантазія, то альбом маляти може бути просто неповторним. Ось ще декілька ідей, як урізноманітити фотографії.

Доповнюємо фото рамкою. Разом з рамкою знімок виглядає більш завершеним, цікавим.

Вибираючи рамки, слід дотримуватися декількох простих правил. Найбільш гармонійно виглядає знімок, якщо рамка займає 10-20% від розміру відбитку. Якщо фото дуже яскраве, багато різноколірних деталей, то вибираємо просту (може, навіть однотонну) рамку, якщо фото спокійне – рамку веселішу.

Найпростіші рамки (і найбільш ідеально поєднані з фото) робляться з самих знімків: копіюється центральна частина фото (і залишається без зміни), а поля перетворюються на рамку – затемнюються, тонуються, розмиваються і т. д.

Рамки більш складні і цікаві – вже підбираються кольори і елементи під кожне конкретне фото. Ну, і якщо зовсім не хочеться нічого робити самому, то на просторах Інтернету можна знайти купу готових рамок і просто вставляти туди фото малюка. Звичайно, вже не індивідуально, зате красиво та швидко!

Монтаж. Коротко кажучи, зробити монтаж – це виконати те, чого не було. Перша його мета – зробити з непоганого фото відмінне! Наприклад, якщо хороший портретний знімок псує невдалий задній план, то задній план можна поміняти!

Якщо зміна заднього плану недоречна – наприклад, ви «зловили» перші кроки маляти, і точно пам'ятаєте, що він зробив крок від дивана до стільця (а в квартирі був такий розгардіяш у цей час), то задній план можна просто розмити і затемнити.

Друге, для чого роблять монтаж, – це побачити речі в незвичайному форматі, зробити кумедні кадри, яких в реальному житті бути не могло!

Робимо колажі. Колаж – це технічний прийом, коли на одному аркуші (фоні) розташовано декілька фотографій, картинок, ефектів. Колаж дуже доречний, коли хочеться виділити декілька особливих фотографій, але і не упустити інші, які доповнять перші.

Розмальовуємо листи-вкладиші. У великих альбомів з картонними листами є листи-кальки, якими розділені сторінки. Їх призначення – захищати фото, але функціональність цих листів аніскільки не постраждає, якщо на них нанести малюнок фломастерами. Слід фломастерів просвічуватиме через аркуш, таким чином, малюнок буде двостороннім. Якщо ви умієте малювати – то жодних проблем. Якщо не умієте, то можна підкладати під листи готові малюнки і «переводити» картинки, як робили в дитинстві. Готові веселенькі дитячі малюнки є на обкладинках розмальовок, упаковок кольорового паперу та картону для дитячої творчості. Можна робити тематичні натюрморти з іграшок малюка, фотографувати, друкувати на принтері і так само «переводити».

Фото нестандартної форми. Чому фото завжди прямокутні? Відповідь – тому що такими їх друкують у фотолабораторії. Це можна виправити ))) Звичайно, весь альбом не варто робити фігурним. Але декілька знімків можна зробити й у вигляді квіточки, кружечка або пірамідки. А ще чудово виглядають фото, обрізані фігурними ножицями. Та хоч найбанальніше – з прямокутного фото зробити квадратне! За допомогою різака для фото це робиться за секунди, і обрізаний край ідеально рівний!

Підбираємо тексти-вірші. Ну, підписати-то, скільки місяців маляті на фото – це без питань. Але ж можна додати смішні або зворушливі вірші, цитати, вислови великих. Ви щодня читаєте маляті вірші і співаєте колисанки – поглянете уважно, може, кілька лінійок там якраз про вашого малюка. Отож можна і цілий вірш вписати в альбом, якщо він понад усе подобається дитині. А декілька строф і самій можливо вигадати.

Ще варіант – вирізати готові тексти. З дарованих листівок, наприклад. Або з журналів для батьків.

Прикрашаємо фон. Навіть якщо ваш альбом і не в стилі «скрапбукінг», все одно добре використати якісь елементи: натирки, наклейки, штампи. Хоч би і у звичайному книжковому магазині реально підібрати наклейки, які можна приклеїти на сторінки альбому, – квіточки, зірочки, серденька, тварини, машинки. Недорого, швидко, красиво! А якщо вмієте малювати – звичайними маркерами-фломастерами спробуйте намалювати серпантин, салют, сніжинки – все залежно від тематики сторіночки.

Ефектний висновок. Звичайна фінальна подія в альбомі – найперший День народження. Тут, без сумніву, буде багато фото зі свята, привітання маляті. Також як підсумок – можна помістити діаграму, як зростало немовля за рік; намалювати, які зубки вже виросли до цього часу. На останньому розвороті альбому можна приклеїти кишеньку (конверт): сюди кладуть вітальні листівки і фото, які з якоїсь причини не увійшли до альбому, якісь пам'ятні вирізки (квитки з першої новорічної ялинки, етикетки від дитячого харчування). Так само можна покласти диск з нарізаними фотографіями (і відеороликами), зробленими протягом року.

EmptyView