Як зцідити та заморозити грудне молоко Як зцідити та заморозити грудне молоко
До року

Як зцідити та заморозити грудне молоко

Існують ситуації, при яких зціджувати молоко просто необхідно:

1. Мати на деякий час розлучається з дитиною. Зціджуючись (кожні 3-4 години), вона зберігає лактацію, а дитина продовжує харчуватися материнським молоком. Так немає проблем з налагодженням ГВ після повернення;

2. У матері утворився лактостаз – застій молока в одній із грудей через закупорку протоки молочним згустком. Дитина сама не може «розсмоктати» груди і це може загрожувати неприємностями зі здоров'ям жінки

3. Гіперлактація і бажання зберегти молоко «на майбутнє»

Зціджуємо правильно

Головне в зціджуванні грудного молока – дотримання гігієни. Чистими мають бути груди і руки, а молоковідсмоктувач і ємність для зберігання – простерілізованими (перед використанням їх можна обдати окропом і насухо витерти).

Зціджуватися можна руками, якщо практикувати це не дуже часто, адже це болісна процедура. Можна використовувати електричний або механічний молоковідсмоктувач, він не завдає неприємних відчуттів, до того ж мінімізує контакт із руками.

Ємності для зберігання можуть бути скляними, пластиковими або поліетиленовими. Так, кілька днів молоко постоїть в щільно закритих пластикових пляшечках (вони часто йдуть в комплекті до молоковідсмоктувача), а в морозильну камеру зручніше складати одноразові поліетиленові пакетики.

Готове до вживання

Перед заморожуванням молоко не треба спеціально обробляти – кип'ятити або проціджувати.

Набагато корисніше грудне молоко охолоджувати. Протягом тижня молоко прекрасно збережеться на верхній полиці холодильника. У морозильній камері холодильника його можна тримати 2 тижні. В окремій морозилці – максимум 4 місяці. У камері з глибоким заморожуванням (при температурі мінус 19С) – до 12 місяців.

Грудне молоко розморожується один раз, знову заморожувати надлишок – неприпустимо! Тому складати в морозилку його краще порціями по 60-120 мілілітрів.

Розморожувати молоко краще перед годуванням під струменем теплої води. Ні в якому разі не ставити в мікрохвильову піч і не кип'ятити – воно буде зовсім не корисним.

Марина Балабан

EmptyView