Виділення після пологів. Ознаки патології Виділення після пологів. Ознаки патології
Новонароджений

Виділення після пологів. Ознаки патології

Тривалість слизових та кров'яних виділень

Статистичні дані показують, що існує кілька стадій загоєння матки. У зв'язку з цим кількість та тип виділень будуть видозмінюватися. В основному, процес загоєння слизової оболонки можна розбити на наступні етапи:

 1. Відразу ж після пологів. У першу добу після пологів у матері можуть бути сильні кровотечі з вкрапленнями слизу. Згодом кількість виділень, їх колір та консистенція будуть істотно змінюватися. Наприклад, через дві доби після пологів виділення, або, як їх називають фахівці, лохії, стають темнішими та більш в'язкими.

 2. Через тиждень після пологів. Приблизно через 7 днів кількість виділень істотно скорочується, а сама рідина стає жовтуватого кольору. У цей період виділення мають густу консистенцію з рідкісними кров'яними домішками.

 3. Через 1-1.5 місяці. Через 4-6 тижнів виділення з матки у більшості жінок припиняються. Якщо рідина продовжує виділятися, то матері слід звернутися до лікаря. Одним з факторів, що вказують на наявність проблем, є збільшення числа виділень та зміна їх кольору з коричневого в буро-червоний. Подібна поведінка організму характерна при початку запального процесу, тому жінці, яка зіткнулася з такими симптомами, варто негайно звернутися до профільного фахівця.

Зверніть увагу! Універсальної відповіді на питання, через скільки днів виділення після пологів припиняться, немає. Тривалість кровотеч залежить від індивідуальних особливостей організму та наявності ускладнень.

Фактори, що впливають на тривалість та кількість післяпологових виділень

Найбільш важливими факторами, що безпосередньо впливають на кількість та тривалість післяпологових виділень, є індивідуальні особливості організму жінки та його здатність до швидкого загоєння ушкоджень. Крім цього існує, щонайменше, п'ять додаткових аспектів, що впливають на цей процес:

 • особливості протікання вагітності;

 • спосіб народження дитини: природний або за допомогою кесаревого розтину;

 • інтенсивність скорочення матки;

 • наявність або відсутність післяпологових ускладнень;

 • частота грудного вигодовування дитини.

Важливо! Фахівці відзначають, що чим частіше жінка прикладає новонародженого до грудей, тим інтенсивніше відбувається очищення та загоєння матки.

Ознаки наявності патології

Оскільки організм жінки після пологів істотно ослаблений, існує ймовірність виникнення ускладнень та патологій. Ознаками ненормального проходження післяпологового періоду виступають:

 1. Незначна кількість або повна відсутність виділень. Такими симптомами характеризується лохіометра. Як правило, невелика кількість кров'яних виділень пов'язана зі спазмом шийки матки. Іншими симптомами лохіометри виступають: больові відчуття в нижній частині живота, збільшення матки та підвищена температура. При виявленні подібних факторів матері слід терміново звернутися до лікаря, щоб уникнути можливих ускладнень.

 2. Надмірно сильні кровотечі. Підвищена кількість виділеної крові після пологів може бути ознакою наявності проблем зі згортанням або відображати порушення в скороченні матки.

 3. Кровотеча зі швів, накладених на родові шляхи. У більшості випадків така патологія виникає через недотримання вимог щодо забезпечення максимального спокою після пологів. Наприклад, розрив швів може статися через фізичні навантаження, порушення статевого спокою або надмірного напруження при походах в туалет.

Зверніть увагу! У рідкісних випадках у жінок після пологів спостерігаються виділення у вигляді зеленуватого слизу з різким неприємним запахом. Подібний симптом з'являється при потраплянні інфекції в матку та розвитку ендометриту. Як правило, дане ускладнення притаманне жінкам, які народжували за допомогою спонтанного кесаревого розтину.

Поради для зниження ризику виникнення ускладнень

Для мінімізації ризику виникнення ускладнень після пологів фахівці рекомендують виконувати такі процедури:

 • регулярно ходити в туалет для зниження навантаження на сечовий міхур;

 • годувати дитину грудьми при першій вимозі;

 • проводити більше часу лежачи на животі;

 • не менше трьох разів на день прикладати лід до нижньої частини живота.

Таким чином, виділення після пологів – це нормальне явище. У більшості випадків на загоєння слизової оболонки матки потрібно від 4 до 6 тижнів. При наявності будь-яких відхилень або ознак інфекції матерям слід негайно звертатися до лікаря.

EmptyView