Відновлення після кесаревого розтину: шви, менструація, навантаження, самопочуття Відновлення після кесаревого розтину: шви, менструація, навантаження, самопочуття
Новонароджений

Відновлення після кесаревого розтину: шви, менструація, навантаження, самопочуття

Перші години і дні після кесарева

Неважливо, яким чином відбулася операція – під загальною або епідуральною анестезією, першу добу після народження малюка молода мама повинна провести в палаті інтенсивної терапії під наглядом медиків. Вони стежать за її самопочуттям, допомагають запустити кишечник, обробляють шви і спостерігають, щоб крововтрата була в межах норми.

У цей період потрібно приймати антибактеріальні препарати і пити тільки одну воду. Для підтримки організму ставлять крапельниці з корисними розчинами. Якщо все добре, жінку через день переводять в звичайну палату, де їй рекомендують починати потроху рухатися, вставати з ліжка та самостійно ходити. Вже можна годувати дитину молозивом. Приблизно через тиждень мама з новонародженим залишає пологовий будинок.

Відновлення: норми і відхилення

Розріз від кесаревого розтину на шкірі затягується вже на сьомий-десятий день. Саме в цей час лікарі знімають шви. У разі, якщо був використаний матеріал який, розсмоктується сам, то жінка отримує дозвіл приймати душ.

Але, якщо навколо шва з'явилися гематоми, гнійні виділення, почервоніння або кровотечі – це не нормально і потрібне лікування. Для того, щоб не утворювалися спайки, рекомендують більше рухатися. Так само це корисно для відновлення перистальтики кишечника, який повинен почати добре працювати вже протягом першого тижня.

Температура і болі в області черева можуть свідчити про попадання в матку інфекції. Але невеликі, схожі на легкі перейми, болі свідчать про її скорочення. Рубець на матці загоїться приблизно через півтора місяці, тому весь цей час не треба приймати гарячих ванн і відвідувати сауну. Так само уникайте підняття важких предметів більше двох-трьох кг протягом найближчих декількох місяців.

Коли починаються місячні?

Перша менструація після кесаревого розтину настає у кожної жінки індивідуально. Якщо вона годує грудьми, то можлива лактаційна аменорея, під час якої немає овуляції. І тоді місячних слід чекати тільки після того, як дитина почне їсти щось, крім грудного молока або після припинення лактації.

Але у багатьох мам менструація після кесаревого розтину настає приблизно через три-чотири місяці або через півроку. У разі, якщо ваш малюк на штучному вигодовуванні, то першу кровотечу можна чекати вже через місяць або два після пологів.

Наталя Блок

EmptyView