6 тиждень вагітності 6 тиждень вагітності
Вагітність і пологи

6 тиждень вагітності

Якщо ви підозрюєте, що вагітні, але ще не провели тест, зробіть це зараз. На 6-му тижні дитину вже можна виміряти. Стандартною практикою при ультразвуковому дослідженні є вимірювання відстані від тім'я до куприка, і зараз вона становить близько 5–6 мм.

Голова дитини все ще дуже велика щодо тіла, але вже видно невеликі складки в тих місцях, де пізніше з'являться обличчя та щелепа. З обох боків тіла є невеликі вирости, які згодом стануть ручками та ніжками малюка, а з обох боків голови з'являються порожнини, з яких утворяться слухові канали. У дитини починають розвиватися очі та ніс, отже, вже формуються риси обличчя. Усе відбувається дуже швидко, але наразі ваша вагітність не є очевидною ні для кого, крім вас.

6 тиждень вагітності-1

Фізичні зміни на цьому тижні

  • Найімовірніше, ви відчуваєте ті самі симптоми, що й минулого тижня, тільки вони посилилися. Більше нудоти, більше чутливості до запахів, більше втоми й менше енергії. Будьте терплячими та не намагайтеся боротися з природою. Як не дивно, є вагомі причини, чому ви почуваєтеся саме так, і вони не такі вже й погані.

  • Ви можете більше часу почуватися хворою або голодною. У деяких жінок різко посилюється апетит, до того ж їм кортить продуктів, про які вони зазвичай навіть не згадували. М'ясо, риба та морепродукти, фрукти і навіть лід — ось деякі з найпоширеніших смакових уподобань.

  • Ваші груди та соски можуть стати ще чутливішими. Груди можуть набути ледь блакитного відтінку через наповненість вен кров'ю, їх розмір може збільшитися, а соски — потемнішати.

  • У вас можуть з'явитися виділення з вагіни. Якщо вони надто рясні, супроводжуються свербежем або мають дивний запах, проконсультуйтеся з лікуючим лікарем. Збільшена активність гормонів під час вагітності спричиняє зміну вагінальної флори та нормального кислотно-лужного балансу. Через це можуть розвинутися грибкові інфекції.

  • Ви можете відчувати, що частіше ковтаєте. У деяких вагітних жінок збільшується продукування слини, і вони змушені постійно ковтати, щоб впоратися з нею. Це нормально і минеться з часом.

  • Деякі жінки в цей термін скаржаться на головний біль. Намагайтесь не вживати ліків та обирайте природні способи протидії цій проблемі, наприклад, лягти спати, з'їсти чогось корисного, попити води або прийняти теплий душ. Масаж голови також може допомогти.

  • Якщо ви вагітні вдруге (чи більше), ви можете помітити, що ваш одяг трохи тісніше стискає талію та бюст. Але це не через те, що малюк сильно виріс, — він усе ще розміщується в ділянці вашого таза.

Емоційні зміни цього тижня

  • Цей період може бути цікавим в емоційному сенсі. Ваша вагітність стає більш ніж реальною, тож настає час відмови від звичних задоволень. Паління, вживання алкоголю чи наркотиків — усе це ризиковані речі, особливо тепер. Час зупинитися, адже ваша дитина перебуває на вирішальному етапі свого розвитку.

  • Ви все ще можете хвилюватися при кожному відвідуванні туалету. Хоча місячні не приходять уже кілька тижнів і ваша вагітність підтверджена, ви можете боятися викидня. Це поширений страх, особливо у першому триместрі.

  • Можливо, вам не терпиться поділитися новинами, але через можливий викидень ви наразі ще нікому нічого не сказали. Обговоріть разом із майбутнім татом, коли ви відкриєте світові свою радість.

Що відбувається з малюком цього тижня

  • Ваша дитина має вигляд пуголовка з величезною головою, маленьким тілом та невеликими виростами в тих місцях, де пізніше з'являться ніжки й ручки. Проте її зовнішній вигляд на 6-му тижні швидко змінюється. Навіть коли ви спите.

  • При трансвагінальному УЗД можна побачити, як б'ється крихітне серце малюка. Якщо полічити, виявиться, що воно видає близько 80 ударів на хвилину.

  • Закладаються важливі внутрішні органи, такі як печінка, нирки та легені. Не дивно, що ви так втомлюєтеся: ваша енергія йде на розвиток дитини.

  • Цього тижня починають формуватися щелепа, підборіддя та щоки вашої дитини. Наразі вони крихітні, але ростимуть з кожним днем. 

Поради тижня

  • Постійно носіть у своїй сумці якісь невеликі перекуси. Солоні крекери, солодке печиво та вода можуть бути незамінними в боротьбі з нудотою під час вагітності.

  • Покладіть у машину контейнер із кришкою на випадок нудоти. Переконайтеся, що кришку можна швидко зняти. Не варто соромитися, якщо напад нудоти станеться перед іншими людьми. Таке траплялося у багатьох жінок.

6 тиждень вагітності-2

  • Уникайте будь-яких токсинів, хімікатів, наркотиків, алкоголю, рентгенологічних досліджень та загалом ризикованої поведінки. Шостий тиждень — важливий час для розвитку ембріона.

  • Не хвилюйтесь, якщо на 6-му тижні ви трохи схудли. Нудота і блювання можуть призвести до втрати ваги, але ви матимете достатньо часу, щоб відновити і перевищити вашу масу, що була до вагітності.

Давайте поглянемо, що там, на 7-му тижні.

EmptyView