Час перевірити стан здоров’я: не лише аналізи крові Час перевірити стан здоров’я: не лише аналізи крові
Вагітність і пологи

Час перевірити стан здоров’я: не лише аналізи крові

Вагітна має відвідувати гінеколога кожних два-три тижні. Кожному візиту до лікаря передує здача загального аналізу сечі. За його результатами гінеколог оцінює роботу нирок жінки. На прийомі лікар (або медсестра) вимірює вагу вагітної, висоту матки, окружність живота, артеріальний тиск.

УЗД на 31-му тижні вагітності

Під час дослідження на екрані монітора ви можете побачити свого малюка. Лікар повідомить стать дитини (у разі зручного розташування), огляне її внутрішні органи, порівняє розміри частин тіла малюка з терміном вагітності, вивчить якість навколоплідних вод, параметри матки і розташування плода в ній, послухає роботу серця, а також визначить очікувану дату пологів. УЗД допоможе визначити, як протікає останній триместр вагітності.

Виділення на 31-му тижні вагітності

На 31-му тижні організм жінки ослаблений. У разі переохолодження або сильного переживання можуть з'явитися виділення, схожі на молочницю. Розкажіть про це своєму гінекологу. Якщо вас турбують виділення сіро-зеленого кольору або з домішкою крові, не чекаючи призначеного дня консультації, поспішіть до лікарні.

Болі в спині і животі

На восьмому місяці у жінки частіше болить спина і трохи тягне живіт. Під вагою живота хребет вагітної сильно вигинається вперед, постава змінюється, з'являються болі в попереку. Ці відчуття посилюються надвечір через накопичену втому, проте вони не є небезпечними. Вагітна може відчувати слабкий біль у промежині й області крижів. Це пов'язано з розм'якшенням родових шляхів і розходженням тазових кісток. Так організм готується до майбутніх пологів.

EmptyView