40 тижнів: як росте ваш малюк
Що ви можете зробити, щоб підтримати малюка протягом перших тижнів і створити найкращі умови для його розвитку? Давайте уважно розглянемо перший тиждень, коли все тільки починається.
Читати даліЗапліднення зазвичай відбувається в фаллопієвій трубі але на жаль, немає ніяких зовнішніх ознак того, що це сталося.
Читати даліЯк тільки запліднена яйцеклітина (тепер вона називається «зигота») прикріплюється до стінки матки, організм отримує сигнал для вироблення більшої кількості естрогену і прогестерону.
Читати даліНа цьому тижні вже почала формуватися плацента. Вона буде грати важливу роль у виробленні специфічних гормонів і харчуванні дитини.
Читати даліЗараз УЗД вже показує серцебиття ембріона, формуються його очі і вушка. З кожного боку починають з'являтися маленькі вирости, які в кінцевому підсумку стануть ручками і ніжками вашого малюка.
Читати даліЯкщо ви підозрюєте, що вагітні, але ще не провели тест, зробіть це зараз. На 6-му тижні дитини вже можна виміряти.
Читати даліВаша дитина стала приблизно в 10 000 разів більше, ніж при зачатті. На цьому тижні у нього починає активно розвиватися мозок - кожну хвилину в ньому утворюється близько 100 нових клітин!
Читати даліНа цьому тижні довжина малюка складає близько 1 см, і його можна офіційно назвати плодом. У серці вашої дитини утворилися клапани і сформувалися канали, по яких повітря буде надходити з горла в легені.
Читати даліУ дитини починають формуватися язик і рот. Триває розвиток рук і пальчиків малюка. При ультразвуковому дослідженні видно, що плід іноді здригається.
Читати даліСформувалися всі чотири камери серця плоду, і тепер його можна почути за допомогою доплерографіческого УЗД. Всі органи вашої дитини вже на своїх місцях.
Читати даліРозвиваються геніталії плода, але УЗД поки не зможе дати відповідь, хто у вас народиться - хлопчик чи дівчинка. У щелепі плода утворюються зубки, а очі вже повністю сформувалися.
Читати даліВ даний час у плода сформувалися всі життєво важливі органи і канали нервової системи. Кістки, які до сих пір були м'якими, починають тверднути. Тіло дитини потроху розпрямляється.
Читати даліЗараз малюк такий самий милий, як персик, і приблизно такого самого розміру. До цього тижня його органи черевної порожнини формувалися поза тілом, але тепер вони починають зміщуватися туди, де мають бути.
Читати даліСтисніть кулак - зараз ваша дитина приблизно такого розміру. Його повіки повністю сформувалися, але поки що закривають очі, і так буде протягом всього другого триместру.
Читати даліВаш малюк навчився ковтати. Незабаром він стане активно пити амніотичну рідину і переробляти її за допомогою нирок. Звучить не дуже смачно, але допомагає розвитку нирок і легень.
Читати даліДовжина тіла вашого малюка - майже 13 см, і він багато рухається, чергуючи періоди активності і відпочинку. Це допомагає зростанню м'язів малюка і формуванню зв'язків в нервовій системі - між головним, спинним мозком і м'язами.
Читати даліТіло дитини починає випрямлятися, а ноги стають довшими. На цьому тижні у малюка вже є брови і вії, а також пушок по всьому маленькому тілу.
Читати даліЯкщо це ваша перша вагітність, зараз ви, мабуть, відчуєте перші ворушіння крихти. Якщо не перша, швидше за все, ви відчуваєте їх вже з 14-го тижня.
Читати даліНа 19 тижні вагітності ваш малюк розміром з манго. На його тілі з'являється біла масляниста покриття, відоме як первородне мастило - ще один засіб захисту ніжної шкіри малюка.
Читати даліВ середині вагітності малюк вже важить 250-300 грамів і виріс до 16-18 сантиметрів. Він уже схожий на справжнє немовля, вміє грати з ручками, ніжками і пуповиною. Його мозок майже сформований, розвинулася імунна система.
Читати даліВаша дитина за розміром як банан. Ручки й ніжки маляти приблизно однакові завдовжки, а удари в стінку матки стають менш випадковими та несподіваними. Вони видаються сильнішими та впевненішими, аніж раніше.
Читати даліМалюк чує приглушені звуки, так що звикайте разом слухати музику і розмовляти через стінку живота. Завдяки цьому, коли дитина народиться, він дізнається голоси мами і тата.
Читати даліВ наступному місяці вага вашого малюка подвоїться, його тіло округлятиметься, а під шкірою з'являться жирові відкладення. Ви, напевно, теж помітите, що стаєте більше.
Читати даліДовжина вашої дитини становить близько 22 см. Його легені працюють, всмоктуючи і виштовхуючи амніотичну рідину. Багато енергії витрачається на ріст і розвиток малюка, триває накопичення підшкірного жиру.
Читати даліУ легких дитини утворюються повітряні мішки. Хоча поки ви все ще дихаєте за двох, малюк готується до того, щоб дихати самостійно з моменту народження.
Читати даліМалюк уже може бачити, а ви можете виявити, що він стає активнішим, коли на ваш живіт падає яскраве сонячне світло. Дитина здатна реагувати на дотики до черевної стінки і робить рухи у відповідь.
Читати даліНа 27-му тижні вагітності малюк активно рухається, регулярно ворушиться та штовхається. Дитина все ще вчиться дихати, і якщо б народилася цього тижня, їй вочевидь знадобилась би допомога з диханням.
Читати даліВаш малюк важить уже понад 1 кг. Його голова тепер пропорційна до тіла, і з кожним днем він дедалі більше схожий на звичайну новонароджену дитину.
Читати даліЗа 29 тиждень ваша дитина додасть у вазі 300-400 грам. Це одна з причин, чому він так багато спить, - вся енергія витрачається на формування жирових відкладень.
Читати даліЗараз мозок вашої дитини дуже швидко розвивається, тож їжте більше корисної для інтелекту їжі та вирушайте на рибний базар. Тільки не купуйте рибу з високим вмістом ртуті!
Читати даліІ хоча існують суперечливі думки про те, чи допомагає прослуховування музики розвитку дитини в утробі, нове дослідження показало, що діти впізнають і віддають перевагу музиці, яку вони чули в утробі матері, як мінімум через рік після народження.
Читати даліВаша дитина активно штовхається, ковтаючи, рухаючи ручками, смокчучи, кривляючись та насуплюючись. Вона навіть може хитати головою з боку в бік та розплющувати і заплющувати очі.
Читати даліНа 33 тижні вагітності малюк може додати до 450 грамів. Це немало, враховуючи, що середній приріст ваги новонародженого в перші місяці життя становить всього 150-200 грамів на тиждень.
Читати даліВаша дитина моргає, перевертається, стискає і розтискає кулачки, але поки робить це несвідомо - розуміння причинно-наслідкових зв'язків прийде до нього тільки через кілька місяців.
Читати даліДовжина тіла вашої дитини на цьому тижні становить близько 50 см, а його мозок розвивається з величезною швидкістю.
Читати даліЗ цього тижня голівка вашого малюка може опуститися в таз, одночасно опуститься і ваш живіт. Коли це відбувається, майбутня мама нарешті починає вільно дихати.
Читати даліЛегені дитини вже сформувалися і можуть ефективно працювати. Якщо дитина народиться на цьому тижні, вона зможе дихати самостійно, без допомоги лікарів.
Читати даліПочинаючи з 38-го тижня, ваша дитина вважається доношеною. Вона може народитися в будь-який час, так що будьте готові. Шкіра дитини виглядає вже не такою зморшкуватою, і під нею чітко видно жировий шар.
Читати даліВсі органи і системи маленького тільця вже працюють як треба. Ваш малюк фактично готовий до свого народження і життя поза материнською утробою. Часто плановий кесарів розтин призначають саме на цей тиждень.
Читати даліІ ось ви тут - готові народити в будь-який момент! Не зовсім зрозуміло, що викликає початок пологів, але одна з теорій свідчить, що організм дитини виробляє особливий білок, який служить сигналом для початку потуг.
Читати даліНапевно, на цьому тижні вас може вивести з себе навіть власна тінь, адже запланована дата пологів вже наступила і навіть пройшла.
Читати далі22 тиждень вагітності
Читати далі31-й тиждень вагітності: розвиток малюка на цьому тижні. Музика для малюка
Читати далі29-й тиждень вагітності: розвиток малюка на цьому тижні
Читати даліРозвиток дитини на 32-му тижні вагітності
Читати далі33-й тиждень вагітності: розвиток малюка на цьому тижні
Читати далі34-й тиждень вагітності: Колір очей дитини та інші зміни вашого малюка на цьому тижні
Читати далі35-й тиждень вагітності: розвиток малюка на цьому тижні
Читати даліЗміни вашого тіла та організму на 36-му тижні вагітності
Читати далі37-й тиждень вагітності: розвиток малюка на цьому тижні
Читати даліВикористайте свій аккаунт в соціальній мережі щоб приєднатися до Huggies Club або увійдіть у свій аккаунт
або