Бандаж для вагітних: обираємо правильний тип і розмір Бандаж для вагітних: обираємо правильний тип і розмір
Вагітність і пологи

Бандаж для вагітних: обираємо правильний тип і розмір

Що таке БАНДАЖ. Для чого він потрібен. Бандаж - це пристрій, за допомогою якого забезпечується підтримка животика (але без здавлювання!) та підтримка правильного положення плоду в матці. Бандаж запобігає передчасному опусканню плоду. Сучасні бандажі призначені для того, щоб уникнути багатьох небажаних явищ в період вагітності: почуття фізичної втоми, перевтоми, докучливих болів, важкості у всьому тілі і ногах. Правильно сконструйований і правильно підібраний бандаж може зняти навантаження з хребта й дозволить запобігти можливому болю у попереку. Ще один важлива перевага бандаж допоможе впоратися з наростаючим почуттям важкості, полегшити ходіння й запобігти появі розтяжок.

Допологовий бандаж

Основні показання до носіння бандажу:

  • ведення активного способу життя (якщо ви перебуваєте «на ногах» більше 2-3 годин в день);

  • при болях у попереку або при остеохондрозі, при болях в ногах;

  • поява розтяжок;

  • багатоплідна вагітність;

  • повторна вагітність, коли черевна стінка розтягується більше, ніж при першій вагітності;

  • загроза передчасних пологів.

Можливі протипоказання: насправді, протипоказань до носіння допологових бандажів практично немає. Зате є велика різниця в думках лікарів, акушерів-гінекологів щодо необхідності їх використання, особливо для здорових і жінок, які не відчувають явного дискомфорту підчас вагітності. Деякі лікарі вважають, наприклад, що це протиприродно. Питання протипоказань носіння бандажу можна віднести до питань, де «скільки лікарів – стільки думок». Тому краще не нехтувати настановами вашого лікаря і особливостями перебігу вашої вагітності.

Коли час носити бандаж: якщо ви на четвертому місяці вагітності, саме час подумати про бандаж! Використовувати допологовий бандаж доцільно до останніх днів вагітності, в залежності від показань лікаря і Ваших власних відчуттів. Носимо бандаж правильно! Незалежно від варіанту бандажа, при його носінні потрібно робити перерву через кожні 3 години на 30-40 хвилин. Звичайно, бандаж повинен бути правильно надітий, щоб не здавлювати живіт. Немає абсолютно нічого складного. Про те, що бандаж сидить якось не так, підкаже елементарне відчуття дискомфорту. Більш того, до кожного варіанту бандажа повинна додаватися інструкція з ілюстраціями. Якщо Ви купуєте бандаж в жіночій консультації, правильно його використовувати Вас навчить доктор або медична сестра. У будь-якому випадку: якщо Ви дотримуєтеся рекомендації з правильного носіння допологового бандажу, то ніякої небезпеки для малюка він не становить!

Варіанти сучасних допологових бандажів

  • Бандаж-пояс. Надягається на спідню білизну (не потрібно часто прати), фіксується під животом за допомогою клапана на "липучці". Більшість моделей мають три клапани для додаткового регулювання розміру. Надягається стоячи або лежачи. Дуже практичний. Великий плюс: зручний влітку, адже він не закриває повністю животик, від чого не буде занадто жарко.

  • Бандаж-трусики. З еластичною вставкою, спереду над животом, надягається в горизонтальному положенні. Оскільки він використовується в якості трусиків, виникає необхідність в частому пранні. Можливо, Вам доведеться придбати кілька таких бандажів-трусиків. Однак багатьом такий вид дуже подобається через простоту і зручність при носінні.

Післяпологовий бандаж

Перш за все, післяпологовий бандаж допоможе підтримати живіт і стегна, і швидше привести їх у первісний вигляд. Також допоможе зняти навантаження з хребта, при болях у спині, допоможе у боротьбі зі втомою. Якщо лікар дозволить займатися гімнастикою, то, виконуючи деякі вправи в бандажі, ви швидше досягнете бажаних результатів.

Будьте обережні!!! Для носіння післяпологових бандажів можливі протипоказання: кесарів розтин, зокрема деякі види швів, хвороба нирок, набряклість та інші. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, не наражайте себе на невиправданий ризик. І ні в якому разі не переживайте, якщо деякий час після пологів доведеться зіткнутися з обмеженнями у фізичній активності. Ще кілька місяців - і все буде добре. Краще спрямуйте енергію на турботу про малюка. А ще краще - більше відпочивайте, перебувайте на свіжому повітрі і відчувайте себе щасливою.

Варіанти післяпологових бандажів

  • У вигляді трусиків з еластичної тканини. Цілком зручні та естетичні.

  • Універсальні (комбіновані). Використовуються як до, так і після пологів. Змодельовані у вигляді поясу з еластичної тканини і застібаються на «липучки». У допологовий період широка частина поясу зміцнює спину, розподіляючи навантаження, а вузька частина підтримує живіт і закріплюється під животиком. Після пологів пояс перевертається «навпаки»: широка частина «тримає» живіт, вузька - спину. Такий бандаж зручний саме своєю універсальністю і можливістю заощадити, можна не купувати спеціальну білизну два рази: до і після пологів. Отже, вибір за Вами. До появи найдорожчого щастя у вашому житті або після - завжди має сенс прислухатися до себе, порад лікаря, і вирішувати, чи потрібен Вам такий помічник, як бандаж, чи ні. Нехай Ваш вибір буде правильним!

EmptyView