Молочниця на 3-му триместрі вагітності: симптоми і причини Молочниця на 3-му триместрі вагітності: симптоми і причини
Вагітність і пологи

Молочниця на 3-му триместрі вагітності: симптоми і причини

Її також називають вагінальним кандидозом або моніліазом. Молочниця дуже часто виникає під час вагітності, однак немає жодних доказів того, що вона шкодить розвитку дитини.

Шаленство гормонів, зміни вагінального pH, раціону та метаболізму пояснюють, чому кандидоз вражає більшість майбутніх матусь. Жінки добре знайомі з симптомами вагінальної молочниці і майже відразу намагаються її позбутися за допомогою аптечних препаратів.

Про жінок, які страждають на молочницю чотири і більше разів на рік, говорять, що у них рецидивуючий кандидоз. Якщо під час вагітності молочницю не вдається усунути звичними засобами, доведеться застосовувати альтернативні варіанти лікування.

Що викликає вагінальну молочницю?

  • Молочницю спричинює дріжджовий гриб Candida Albicans. Це простий одноклітинний організм, який легко підхопити, але досить важко знищити. Більшість жінок є носіями Candida ssp, які спокійно живуть на шкірі та у піхві. Їх тримають під контролем «хороші» бактерії. За сприятливих для себе умов, таких як виснаження, вагітність чи прийом антибіотиків, Candida стрімко розмножується і розвивається у повноцінну інфекцію.

  • Молочниця може довго дрімати у вашому тілі, просто чекаючи нагоди для нового спалаху. Під час вагітності Ph баланс піхви стає більш лужним і менш кислим. По суті, він стає солодшим через накопичення у клітинах піхви глікогену, який так полюбляють Candida. Ось чому жінки з неконтрольованим діабетом дуже схильні до молочниці.

  • Під час вагітності часто збільшуються вагінальні виділення, що створює постійне вологе середовище. Candida процвітає в теплих вологих умовах, і піхва – ідеальне місце для її розмноження. Також розвитку молочниці сприяють гормональні зміни під час вагітності, зокрема високий рівень естрогену.

  • Жінки, які мають ослаблену імунну систему, приймають стероїди чи проходять хіміотерапію, також потрапляють до групи ризику.

Які симптоми вагінальної молочниці?

  • Вагінальні виділення білого кольору з сирною текстурою.

  • Інтенсивний вагінальний свербіж, який не дозволяє зосередитися на чомусь ще.

  • Вагінальний біль та подразнення.

  • Біль, печія під час сечовипускання, особливо якщо виникає набряк вагінальних тканин та губ.

Чи може молочниця завадити зачаттю?

Ні, молочниця не впливає на фертильність і не спричинює ускладнень під час вагітності. Поширення вагінального кандидозу обмежується слизовою ділянкою піхви та шкірою довкола неї.

Чи зашкодить молочниця моїй дитині в утробі?

Немає жодних доказів того, що кандидоз може зашкодити майбутній дитині. Candida не проникає в матку і переважно обмежується піхвою та шкірою довкола неї.

Чи може вагінальна молочниця зашкодити новонародженому малюку?

Якщо під час вагінальних пологів у вас був кандидоз, існує ризик зараження грибком і малюка – найчастіше молочниця розвивається в ротовій порожнині (формуються білі бляшки або плівка), рідше – в паху. Дитина також може заразитися Candida під час грудного вигодовування, якщо у вас молочниця на сосках. Але не хвилюйтеся: всі ці стани піддаються лікуванню і дуже добре реагують на антигрибкові креми та краплі.

EmptyView