З чого починається інтелектуальний розвиток дитини? З чого починається інтелектуальний розвиток дитини?
До року

З чого починається інтелектуальний розвиток дитини?

У перші три роки життя мозок малюка росте швидше, ніж будь-який інший орган. За цей час його маса і кількість нервових клітин збільшується в 3 рази.

Немовля реагує на присутність мами відразу ж після народження. Її мова і запах стимулюють викид гормонів радості, а доторки створюють нервові імпульси. Вони надходять в мозок і сприяють утворенню і зміцненню нейронних зв'язків.

Головний орган центральної нервової системи потребує ґрунтовної «підзарядки». Якщо мозок дорослого споживає близько 25% енергії, що надходить, то мозок дитини – 60%.

Дитячий мозок вбирає інформацію, наче губка. Це пов'язано з його пластичністю. Малюки швидко запам'ятовують інформацію, але так само швидко її забувають. Саме тому все нове вимагає багаторазового повторення.

Лепет малюка означає, що його мозок готовий до активного сприйняття. У цей момент можна і потрібно починати вчити дитину говорити.

Якщо в родині розмовляють 2 мовами і дитині судилася доля білінгва, її інтелект розвивається випереджальними темпами, а здатність концентрувати увагу буде вищою.

EmptyView