Музика у будь-якому віці Музика у будь-якому віці
До року

Музика у будь-якому віці

Музика у будь-якому віці

Ми знаємо, що дитина може розпізнавати і реагувати на звуки зсередини лона, і що найчастіше найбільш знайомий звук для всіх – це голоси батьків, які діють як заспокійливе для дитини, що плаче. Вплив музики та спів музики в ранньому дитинстві може суттєво вплинути на розвиток Вашої дитини.

З чого почати?

Ніколи не рано почати, але це не означає, що Вам треба записувати свою 3-місячну дитину на уроки музики! Музика скрізь – це просто питання усвідомлення можливостей відтворювати і реагувати на неї в повсякденних ситуаціях. І хороша новина полягає в тому, що Вам не потрібно бути «музичним», щоб це робити! Д-р Пітер деВріс є викладачем на факультеті освіти в Університеті Монаш, а також експертом Австралійської Музичної Ради з музичної освіти дітей молодшого віку. У нього є кілька порад щодо залучення Вашої дитини до музики:

  • Співайте, співайте і ще раз співайте! З народження (чи навіть раніше) співайте своїй дитині. Дивіться їй в очі і рухайся з нею під час співу.

  • Грайте зі своєю дитиною у музичну «гру». Відповідайте на питання дитини музично. Це може бути музичне лепетання для новонародженого, частина пісні для малюка або ціла пісня для старшої дитини. Хваліть спів своєї дитини, посміхайтесь і приєднуйтесь. Якщо дитина бере дерев'яну ложку і починає бити нею по столу, не кажіть їй припинити – заохочуйте її! Приєднуйтесь! Співайте з нею під це гуркотіння! Це музика.

  • Заохочуйте Вашу дитину рухатися під музику – як під Ваш спів, так і під музику в запису (попередження: «фонова» музика не повинна грати весь час – маленькі діти в кінцевому підсумку блокують її). Знову ж, приєднуйтесь і спонукайте дитину придумувати свої рухи.

  • Знайомте дітей з музичними інструментами. Навіть немовлята можуть взяти брязкальце або дзвоник і видавати ними звуки. Послухайте, що роблять старші діти, коли грають на інструментах – таким чином вони переплітають свою інструментальну гру зі співом, розмовами та драматичною грою.

EmptyView