9 тиждень вагітності 9 тиждень вагітності
Вагітність і пологи

9 тиждень вагітності

У дитини починають формуватися язик і рот. Триває розвиток рук і пальчиків малюка. При ультразвуковому дослідженні видно, що плід іноді здригається.

Тепер ви офіційно на останньому місяці першого триместру! Напевно, ви вже звикли до вагітності, і вам більше не здається, що у вас всередині росте щось чужорідне. На 9-му тижні ваш малюк емоційно став вашою невід'ємною частиною.

Наразі ще ніхто не здогадується, що ви вагітні, але ваша талія може досить серйозно збільшитися, а ваші улюблені обтислі штани і спідниці — перестати застібатися. Ще надто рано починати носити одяг для вагітних, просто шукайте у шафі одяг із поясом, що регулюється або розтягується.

У 9 тижнів вагітності ви можете замислюватися про те, щоб поділитися радісною звісткою з родиною та близькими друзями, та вони й самі вже можуть почати щось підозрювати. Відмова від алкоголю та паління, зміна апетиту, часті візити до вбиральні — все це може стати знаком для спостережливих людей. Головне — пам'ятайте, що ідеального часу для того, аби повідомити світові про свою радість, не існує. Ви можете зробити це зараз, але багато пар чекають закінчення першого триместру вагітності, коли ризик викидня зменшується.

Фізичні зміни на цьому тижні

 • Ваша матка, що збільшується, наразі не вгадується за стінкою живота. Вона все ще розміщується в ділянці таза і не почне підійматися до кінця 12-го тижня.

 • Ваші вени можуть виразніше проглядатися крізь шкіру, особливо на грудях та ногах.

 • Якщо ви довго стояли, у вас можуть заболіти ноги. Під час відпочинку намагайтеся покласти їх трохи вище — на стілець або спеціальну підставку.

 • Ви можете виявити збільшення виділень із вагіни. Це вважається нормальним протягом усієї вагітності, якщо тільки виділення не мають неприємного запаху, жовтого кольору та не супроводжуються іншими тривожними симптомами. Чимало вагітних жінок використовують прокладки протягом усього терміну.

 • Ви можете час від часу відчувати спазми та болі в нижній частині живота. Це нормально і схоже на дискомфорт, тяжкість перед менструацією. Проте якщо вони стали постійними, супроводжуються вагінальними кровотечами або просто викликають у вас тривогу, зверніться до свого лікаря.

 • Ваші соски могли збільшитися і потемнішати, а навколо ареол могли з'явитися невеликі прищики. Офіційно вони називаються «залози Монтгомері» і допомагають підготувати соски до грудного вигодовування. Не тисніть на них в не намагайтесь позбутися. Вони корисні, на відміну тих, що можуть з'явитися на вашому обличчі!

 • Так, цього тижня ви можете згадати свій підлітковий період через несподівані висипання прищів. Це побічний ефект від дуже важливої та потрібної роботи гормонів вагітності. Будьте уважними до косметики — деякі креми не рекомендується використовувати під час вагітності, тому прискіпливо читайте все, що написано на їх етикетках. 

9 тиждень вагітності-1

Емоційні зміни цього тижня

 • Можливо, цього тижня ви почуваєтеся трохи пригнічено. Нудота і втома все ще тут, і ви не можете нічого вдіяти, щоб полегшити свій стан. Тримайтесь. Більшість жінок починають почуватися набагато краще до кінця першого триместру.

 • Ви можете відчути, що ваш партнер не так «закоханий» у вагітність, як ви. Річ у тім, що зараз він тільки чує ваші розповіді, але не може нічого побачити. Не варто вважати, що йому байдуже: ви вже відчуваєте свою вагітність, а він почне відчувати її лише за кілька тижнів.

 • Деякі жінки соромляться того, що їх ще не затопило почуттям материнської любові. Вони побоюються, що малюк може дізнатися про негативні емоції своєї мами і подумати, що йому не раді. Не бійтесь. Ваша дитина не вміє читати ваші думки і не знає, про що ви думаєте.

 • Постійна втома може не минути марно. Намагайтеся брати на себе менше відповідальності й навчіться казати «ні» справам, на які вам просто забракне сил.

Що відбувається з малюком цього тижня

 • Довжина тіла вашої дитини тепер становить 2,5 см. Цього тижня малюк розміром зі середню зелену оливку.

 • Якщо цього тижня у вас призначено візит до лікаря, він уже зможе почути серцебиття дитини за допомогою доплерографічного УЗД.

 • До початку 9-го тижня очі вашого малюка збільшилися за розміром і навіть набули пігментації (кольору). Більшість дітей народжується з блакитними або карими очима. Постійного кольору очей малюк набуває до 6–9 місяців життя, і він залежить від генів мами і тата.

 • Цього тижня розвиваються внутрішні та зовнішні органи слуху дитини. У ротовій порожнині з'являється крихітний язичок, а в щелепі — зачатки зубів.

Поради тижня

 • Заздалегідь запишіться на курси для вагітних — якщо зробити це пізніше, групи на курсах, які вам подобаються найбільше, можуть бути вже сформовані.

9 тиждень вагітності-2

 • Подумайте про те, щоб записатися на заняття фітнесом або йогою для вагітних. До речі, це чудова нагода познайомитися з іншими вагітними жінками.

 • Якщо ви займаєтеся бігом, подумайте про спокійніші вправи. Постійний струс — не найкращий вибір під час вагітності.

Вперед до 10 тижня!

EmptyView