Проте навіть якщо до цього часу ви насолоджувалися кожною хвилиною вагітності, на 38-му тижні можуть з’являтися підступні думки на кшталт: «Я занадто велика», «Я занадто мала», «Ця дитина взагалі колись народиться?». Ну і класика: «Як ця дитина з мене вийде?!». Ваш настрій може змінюватися миттєво і кардинально – від цілковитого спокою до паніки.
До очікуваної дати пологів залишилося всього 2 тижні, і реальність першої зустрічі з дитиною майже накрила вас. Намагайтеся не панікувати і довіритися здатності вашого організму безпечно народити дитину. Не сумнівайтесь у лікарях і будьте впевнені, що все пройде, як годиться. Якщо ж ні, спеціалісти знають, що робити з вами і вашою дитиною. Пам'ятайте: єдина гарантія вагітності – це те, що вона коли-небудь закінчиться.
Це було те, що я думаю?
На цьому тижні ви можете відчувати пологові болі, або так звані тренувальні перейми. Якщо вони не прогресують, тоді це просто ваше тіло інтенсивно готується до справжньої роботи. У багатьох жінок з шийки матки виходить слизова пробка, і це можна вважати початком пологового процесу. Відходження слизової пробки може статися за кілька тижнів до народження дитини, тому не панікуйте, якщо це відбулося.
Складіть список дитячих імен та будьте готові додати варіанти, про які ви раніше не думали. Якщо ви схильні до ностальгії, вивчіть історію своєї родини та подумайте про використання родинного імені. Але пам'ятайте, що часи змінилися, і те, що було актуальним у XIX столітті, зараз може виявитися занадто старомодним.
Фізичні зміни на цьому тижні
-
Ви почуваєтесь і виглядаєте дуже великою і розумієте, що ваш животик – перше, що входить до кімнати. Минуло вже кілька тижнів з того часу, коли ви востаннє бачили свої ноги. Зараз здається, що світ закінчується на рівні вашого живота.
-
Все складніше знайти одяг, у який ви влазите, – на вас усе тріщить по швах. Проявіть фантазію, розпускаючи старий одяг або позичаючи його у подруг, які вже мають дітей. Останні тижні – це час для тимчасових рішень.
-
У 38 тижнів вагітності зручно влягтися практично неможливо. Лежати на животі не можна, на спині – теж, адже в такому положенні одна з основних кровоносних судин (порожниста вена) перетискається великою важкою маткою. Найкраща поза – на лівому боці, зігнувши верхню ногу в коліні, під яку підкладено подушку.
-
Тримайтеся подалі від хворих людей. Не завжди можна уникнути інфекції, але максимально обмежте контакти з натовпом і явно нездоровими людьми. Ви маєте бути в оптимальній формі для народження дитини та підтримання власних енергетичних запасів.
-
На цьому тижні ваші ноги мають вигляд суцільних товстих гомілок. Щиколотки зникли. Це не смішно, адже набряки завдають суттєвих незручностей. Вам, напевно, страшенно набридло носити одне й те ж взуття щодня, але ще трохи зачекайте. Після пологів більшість жінок мають потужний діурез і позбавляються значного об'єму рідини через сечу. Не купуйте нове взуття зараз – ноги ще недовго будуть такими великими.
-
Груди можуть виробляти ще більше молозива, особливо якщо у вас уже є діти, так що іноді доводиться використовувати прокладки для поглинання рідини. Не дивуйтеся величезному розміру грудей – вони готуються до лактації – вигодовування вашої дитини.
Емоційні зміни на цьому тижні
-
Знайдіть час для медитації та тихих роздумів. Безліч справ, які потрібно переробити в останні дні, можуть звалити з ніг, тому обов’язково часто перепочивайте і зосередьтеся на дійсно важливих речах. Масаж, йога для вагітних, плавання або довгі прогулянки – ідеальні способи розвіятись.
-
Ви можете відчувати провину перед старшими дітьми, через те що порушите їхнє життя появою нового братика чи сестрички. Або ж замислюватись над тим, чи зможете ви любити малюка так само, як і старших дітей. Не переймайтеся через речі, які навряд чи стануться. Природа налаштована на успіх, і незабаром новонароджена дитинка стане найпопулярнішим членом вашої родини.
-
Купіть що-небудь новеньке для дитини, навіть якщо у вас залишилося багато речей від старших дітей. Важливо відразу відчути свою дитину як унікального члена сім'ї. Попросіть старших дітей написати листи новому малюку. Коли вони виростуть, це може стати для них чудовим спогадом.
Зміни дитини на цьому тижні
-
Ваш малюк важить трохи більше 3 кг. Він продовжує відкладати жир і набирати вагу з кожним днем. Зростання дитини сповільнилося і близьке до середнього показника при народженні - 53 см.
- Рухливість дитини зменшується, періоди підвищеної активності скорочуються, адже всередині просто немає місця для рухів, тому дитина переважно спить і відпочиває. Вона також накопичує енергію для складного процесу народження. Проте, якщо малюк зовсім мало рухається або ви відчуваєте, що щось іде не так, покладіться на свої інстинкти і зверніться до акушерки чи лікаря.
Поради на цьому тижні
-
Поговоріть з родичами і знайомими та сформуйте власну групу підтримки. Якщо ви знаєте, що поруч з вами є люди, які готові надати емоційну і фізичну допомогу, це заспокоює.
-
Сідайте з коханим в машину і їдьте в пологовий будинок. Просто, щоб попрактикуватися і вивчити особливості маршруту, знайти парковку, зрозуміти, як можна потрапити всередину в неприйомні години.
-
Купіть автокрісло для новонародженого. Можна позичити або придбати уживане крісло, але краще так не робити, якщо у вас немає повної впевненості в його справності. Безпека не терпить компромісів.
Вперед до наступного 39-го тижня вагітності!