35 тиждень вагітності 35 тиждень вагітності
Вагітність і пологи

35 тиждень вагітності

Якщо ви все ще працювали, то час згортати справи, адже декретна відпустка, як правило, розпочинається за 6–4 тижнів до пологів. Для цього є вагомі причини. Попри те, що вагітність – це нормальний стан, протягом останніх кількох тижнів вам, напевно, бути складно працювати у звичному режимі.

Ваші останні дні на роботі тягнуться так повільно, що здається, ніколи не закінчаться. Вам все складніше думати про щось, крім дитини, і ви помічаєте, що відволікаєтесь і мрієте у найбільш непідходящий час. Так природа готує вас до однієї з найважливіших подій у вашому житті. Тому навчіться імітувати зацікавленість робочими питаннями, навіть якщо ви подумки рахуєте комбінезони та бодіки у гардеробі вашого малюка.

Так, це дитина!

Останні кілька тижнів вагітності – це час, щоб подумати та насолодитися важливою роботою, яку виконує ваше тіло заради вашої дитини. Попри те, що на 35-му тижні ви відчуваєте дискомфорт від вагітності, цей стан має певні переваги. Загалом, люди більш чемні та готові запропонувати допомогу, коли бачать, що ви її потребуєте. Вони виявляють справжній інтерес до вас і дитини, і вас, напевно, всюди запитують, коли час народжувати, хлопчик у вас чи дівчинка, чи це ваша перша дитина. Ентузіазм інших людей буває «заразним» і нагадує про те, що дійсно відбувається щось надзвичайне. Ще одна перевага – вам не потрібно шукати виправдань, якщо ви просто хочете трохи відпочити і відмовитися від спілкування. Це особливо актуально влітку, коли останні тижні вагітності реально ускладнюють будь-які візити.

Фізичні зміни на цьому тижні

  • Якщо дитина лежить у сідничному положенні, сподіваємось, цього тижня вона повернеться головою вниз. Ви відчуєте певне полегшення, коли ця тяжка і тверда голівка забереться з-під ваших ребер. Головою вниз, або головне передлежання, – найкраща позиція для дитини в утробі.

  • На цьому тижні з сосків може підтікати молозиво. Ви можете помічати, що воно засихає і тріскається на сосках, коли ви знімаєте бюстгальтер. Груди важкі й покриті синіми венами. Підберіть зручний ліфчик для вагітних. Це зменшить тиск важких грудей на грудну клітину і плечі.

  • На 35-му тижні кількість амніотичної рідини навколо дитини досягла максимального рівня і відтепер починає зменшуватися. Цю рідину називають «водами», і вона має особливий запах, але він зовсім не схожий на сечу (на цьому етапі вагітності води іноді плутають з сечею). Якщо у вас виникли сумніви щодо можливого підтікання вод, зверніться до лікаря чи акушерки. Вони проведуть аналіз рідини і визначать, що це.

  • Вам здається, що серце пропускає удари або б’ється швидше. Через переміщення великих кровоносних судин і навантаження на серце серцебиття часто пришвидшується. Якщо у вас виникає біль у грудях або проблеми з диханням, зверніться до лікаря.

Емоційні зміни на 35-му тижні вагітності

  • На цьому тижні вас охоплює нетерплячка. У вас було достатньо часу, щоб відчути всі нюанси вагітного стану, і вам може здаватися, що ви чекаєте занадто довго. У вашій голові сформувався образ дитини, і ви дуже хочете побачити, наскільки він точний. Чи буде у неї мій ніс? Чи буде дитина схожа на мого тестя? Чи буде малюк тієї статі, якої я хочу? Ці та інші мільйони запитань не дають вам спокою. Майте терпіння. Ваша дитина все ще дозріває і народиться, коли буде готова.

  • Ви можете бути трохи сентиментальною і схильною до емоційних реакцій. Болі в ногах і спині, здається, висмоктують енергію, і ви зовсім не маєте сил. Дослухайтесь до сигналів тіла, дайте йому те, що воно хоче, і не картайте себе. Відпочиньте кілька днів, якщо можете. Ви все ще не досягли кінцевої зупинки вагітності, тому подбайте про себе, доки вам не стане краще.

  • Досить важко усвідомлювати, що вагітність – це здоровий нормальний стан у житті жінки. Іноді здається, що це тягар, але насправді для здорових фертильних жінок вагітність є цілком природним явищем. Не сприймайте вагітність як неприродний стан, який потребує лікування.

Зміни дитини на цьому тижні

  • На цьому тижні інтенсивно росте мозок дитини. Розвиваються нейрони і ранні зв'язки у мозку, щоб при народженні вони були готовими до нових стимулів. Не забувайте їсти продукти, збагачені DHA та Omega 3, які допоможуть підтримувати розвиток мозку дитини. Жирна риба (лосось, сардини, тунець) – найкраще джерело цих елементів.

  • На 35-му тижні дитина набере близько 450 г. У неї закладаються жирові клітини, які допоможуть підтримувати теплорегуляцію після народження. Більшість дітей худнуть протягом першого тижня після народження, тому що витрачають багато енергії. Однак протягом двох тижнів після народження більшість із них надолужує втрачену вагу.

  • Наразі дитина має зріст приблизно 50 см. Енергія, що витрачалася на зростання малюка у довжину, тепер зосереджується на вазі. Протягом останніх кількох тижнів вагітності дитина підросте всього на кілька сантиметрів.

Дитина відтепер менше крутиться. У матці просто немає місця для таких вільних рухів, як це було ще кілька тижнів тому. Якщо ви відчуваєте, що характер рухів дитини змінюється, або вона стає неприродно тихою, зверніться до акушерки чи лікаря. Ви найкраще можете оцінити активність малюка, тому не думайте, що ваші слова не сприймуть серйозно.

Попереду 36-ий тиждень вагітності.

EmptyView