32 тиждень вагітності 32 тиждень вагітності
Вагітність і пологи

32 тиждень вагітності

Ваша дитина активно штовхається, ковтаючи, рухаючи ручками, смокчучи, кривляючись та насуплюючись. Вона навіть може хитати головою з боку в бік та розплющувати і заплющувати очі.

Що відбувається з малюком на цьому тижні вагітності

  • Зараз дитина заповнює всю матку, використовуючи весь наявний простір. Ваші нервові закінчення фіксують кожен рух, тому ви дуже добре відчуваєте, коли хтось «вирушив на прогулянку».

  • Протягом дня малюк має періоди відпочинку та активності за певним графіком. Деякі жінки помічають, що, коли вони лягають у ліжко, дитина ніби отримує сигнал для початку своєї «гімнастики». Але цілком можливо, що у ліжку менше відволікаючих факторів, тому вагітні краще зауважують рухи дитини.

  • Шкіра дитини вже не така прозора і більше нагадує ідеальну шкіру немовляти. Під нею накопичується більше жирових клітин, формуються милі жирові складочки.

  • Кістки малюка стають твердішими та кальцинуються. Це означає, що на цьому етапі вагітності ваш раціон особливо важливий. Ви маєте щодня вживати 3–4 продукти, багатих на кальцій: молоко, сир, йогурт, мигдаль, рибу з кістками, зелені листові овочі. Якщо у вас непереносимість коров'ячого молока, переходьте на соєві молочні продукти, збагачені кальцієм.

Наступний тиждень вагітності — 33-й.

EmptyView