3 тиждень вагітності 3 тиждень вагітності
Вагітність і пологи

3 тиждень вагітності

Щойно запліднена яйцеклітина (тепер вона називається «зигота») прикріплюється до стінки матки, організм отримує сигнал для продукування більшої кількості естрогену та прогестерону. Ці та інші гормони підтримують розвиток малюка впродовж усієї вагітності. У деяких жінок під час імплантації яйцеклітини спостерігається невелика кровотеча.

Вітаємо, тепер ви офіційно вагітні! Ваша яйцеклітина й один із сперматозоїдів вашого партнера злилися воєдино, і тепер ви перебуваєте на найбільш ранній стадії вагітності. Якщо у вас дозріло дві яйцеклітини й обидві були запліднені, у вас народиться відразу двоє малюків, щоправда, геть не схожих. Але наразі це відбувається на мікрорівні, в глибині однієї з ваших фалопієвих труб, і деталі вагітності висвітляться пізніше.

Під час третього тижня гормони ще не впливають на ваш організм — ви відчуєте їх вплив лише за кілька тижнів.

Запліднення

Процес злиття яйцеклітини та сперматозоїда займає близько 24 годин. Багато сперматозоїдів борються за право стати переможцем, але тільки один проникне в центр яйцеклітини.

Після цього навколо неї утворюється захисна стіна, що перешкоджає проникненню інших сперматозоїдів, і врешті-решті вони припиняють свої спроби. Якщо запліднена яйцеклітина розподілиться на дві, ви матимете однояйцевих близнюків, схожих, як дві краплі води.

Запліднену яйцеклітину називають зиготою. Вона починає активно ділитися і до третього дня перетворюється на маленьку кульку з 12 клітин. На цьому етапі зигота все ще міститься у фалопієвій трубі, але неухильно рухається вниз до матки, де, ми сподіваємося, залишиться ще 37 тижнів або приблизно такий термін.

Всередині фалопієва труба вкрита так званими війками, які скеровують яйцеклітину в матку і не дають їй закріпиться там, де не слід. Зигота проходить шлях до матки приблизно за 60 годин, і до цього часу збільшується до 60 клітин, кожна з яких запрограмована на певну функцію.

Клітини зиготи групуються у два шари:

  • із зовнішніх клітин утворюється плацента;

  • внутрішні клітини з часом стануть чудовим малятком.

Приблизно через тиждень після запліднення яйцеклітина прикріплюється до стінки матки. У цей момент вона складається вже зі 100 клітин і називається бластоцистою.

На цьому етапі організм жінки починає виробляти гормон вагітності — хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ), і його можна виявити у сечі або в крові під час проведення тесту на вагітність.

Фізичні зміни цього тижня

  • Ви наразі ще не знаєте, що вагітні. Можливо, ви сподіваєтеся на це і перестали застосовувати протизаплідні засоби, але мине ще кілька тижнів, перш ніж ви знатимете точно.

  • Деякі жінки переконані, що здатні розпізнати вагітність відразу після зачаття. Вони розповідають про дивний присмак у роті, незвичні відчуття, почуття ніби щось сталося. Гормональні зміни 3-го тижня ще не можуть дати жодних відчутних симптомів, але якщо чимало жінок стверджують, що відчували вагітність, можливо, так і є.

  • Вам не треба обмежувати фізичну активність чи змінювати звичний режим дня. Якщо одна з ваших яйцеклітин була запліднена, вона знає, куди йти і що робити.

Емоційні зміни цього тижня

Можливо, ви почуваєтеся трохи перезбудженою, тому що хочете прискорити час і швидше переконатися, що все вийшло. Не поспішайте — якщо ви на 3-му тижні вагітності, чекати на радісну звістку залишилося недовго.

Що відбувається з малюком цього тижня

Зараз він за розміром радше як головка шпильки. Це все ще крихітна кулька клітин, абсолютно не схожа на дитину. Але ці клітини швидко діляться, а їх кількість подвоюється що 24 години.

Поради тижня

  • Якщо ви збираєтеся до стоматолога, повідомте його, що ви можете бути вагітні. Робити рентгенівські знімки на ранніх стадіях вагітності не рекомендується.

  • Остерігайтесь усіляких небезпек. Пестициди, отрути і деякі речовини можуть негативно вплинути на ранній поділ клітин під час вагітності.

  • Старайтесь не вживати алкоголь та ліки, якщо тільки вони не були приписані вам лікарем.

  • Не забудьте розпочати вживання вітамінних комплексів для вагітних із фолієвою кислотою.

А тепер погляньмо, що відбудеться під час 4-го тижня, коли запліднена яйцеклітина прикріпиться до стінки матки.

EmptyView