27 тиждень вагітності 27 тиждень вагітності
Вагітність і пологи

27 тиждень вагітності

На 27-му тижні вагітності малюк активно рухається, регулярно ворушиться та штовхається. Дитина все ще вчиться дихати, і якщо б народилася цього тижня, їй вочевидь знадобилась би допомога з диханням. Якщо ви спостерігаєте, що ваш живіт ритмічно підскакує, — можливо, маля гикає.

Моя люба дитинко, тобі стає трохи тісно... Так, справді, дитині доводиться розсувати межі свого житла, і ваша матка з кожним днем розширюється дедалі більше.

Ці зміни неминуче призведуть до того, що ви відчуєте певний дискомфорт в ділянці зв'язок та м'язів на 27-му тижні вагітності. Болі можуть з'явитися у спині, тазу, боках і навіть ногах. Це через вплив гормонів вагітності на всі сполучні тканини вашого організму.
Ви набираєте вагу, і це не дуже комфортно. Середній загальний приріст ваги за 40 тижнів вагітності становить близько 12 кг. Дитина, плацента і навколоплідна рідина, збільшений об'єм вашої крові, додаткова рідина, що циркулює у вашому тілі, ваші груди і трохи жиру — з цього і складаються додаткові кілограми.

Ой! Що це таке?

Якщо це ваша перша вагітність, то кожен новий напад болю чи несподіваний симптом, напевно, змусить шукати відповідей в Інтернеті або телефонувати мамі, з'ясовуючи, чи все йде нормально. Чи повинна я так почуватися? З моєю дитиною все гаразд? Але якщо ви вже народжували і маєте попередній досвід, напевне, хвилюватиметеся трохи менше.

Невеликий неспокій — норма під час вагітності. Він виконує важливу функцію, оберігаючи майбутню маму від потенційно ризикованої поведінки. Проте, якщо ви відчуваєте, що тривога переповнює розум, і це впливає на ваше життя, настав час обговорити це з ким-небудь.

Фізичні зміни на 27-му тижні вагітності

 • Ваш животик розширюється, і грудна клітка — вслід за ним. Це необхідно, аби забезпечити місце для збільшення матки вперед і догори. Вам може стати важко дихати, тому що легені більше не мають вільного простору для розширення донизу. Час від часу вам треба робити глибокий вдих. Розмова по телефону, сходи, швидка хода — все це збільшує частоту дихання. Стежте за поставою та намагайтесь не сутулитися. Дайте вашим легеням більше місця, аби вони могли доставляти кисень вам і вашому малюку.

 • Цього тижня ваш животик може свербіти — таке відчуття, наче по ньому повзають мурахи. Це пов'язано з розтягуванням волокон колагену в середньому шарі шкіри. Після душу втирайте зволожувальний крем у живіт — це може допомогти. Не перегрівайтесь. Уникайте екстремальних температур під час миття або купання, не використовуйте мило, що сушить шкіру. Одяг, що прилягає до вашого тіла, має бути виготовлений з бавовни або інших натуральних волокон.

 • На 27-му тижні вагітності у вас можуть початися проблеми зі сном. Навіть якщо ви почуваєтеся дуже втомленою, ви можете годинами крутитися в ліжку. Ваш мозок наповнений думками, які не дають заснути. А ще кілька разів за ніч вам доведеться вставати в туалет, і це також не допомагає подолати безсоння. Якщо таке відбувається, немає сенсу лежати в ліжку. Вставайте і дивіться телевізор, випийте склянку молока, прийміть душ або почитайте книгу. Постарайтесь зробити ваше спальне місце максимально комфортним: свіже простирадло, відчинене вікно, увімкнений вентилятор, купа подушок для підтримання тіла — все це може допомогти заснути.

 • Якщо вночі вас мучить безсоння, постарайтесь встояти перед спокусою задрімати після обіду. Краще лягайте спати трохи раніше та використовуйте втому організму з максимальною користю. Вставайте і вкладайтесь у ліжко приблизно в один і той самий час. Не користуйтесь комп'ютером перед сном: вам треба усунути всі чинники, від яких ваш мозок може збудитися.

 • Цього тижня вас може мучити синдром зап'ястного каналу. Накопичення рідини призводить до набряку зап'ястка, що збільшує тиск на нерви. Хороший ефект у боротьбі з цим станом може дати фізіотерапія, іноді на руку накладають шину. Також можна спробувати зменшити кількість накопиченої рідини. Для цього під час сну кладіть хвору руку на подушку.

Емоційні зміни на 27-му тижні

 • Якщо ви працюєте, зовсім скоро настане час іти в декретну відпустку. Заздалегідь вивчіть законодавство, щоб знати свої права та розуміти, скільки днів відпустки вам належить та на які виплати ви можете розраховувати. Зазначений у календарі декретний «дедлайн» може стати стимулом для чіткого планування робочих справ.

 • Можливо, ви замислюєтеся про те, як дитина вплине на ваші стосунки з коханою людиною. Коли пара стає трикутником, ролі в сім'ї змінюються. Якщо ви вже маєте дітей, розподіл ролей у сім'ї ще більше ускладниться. Так, між вами двома все буде інакше, але так і має бути. Бути батьками — означає брати на себе відповідальність і бути готовими змінюватися на краще.

Що відбувається з малюком на 27-му тижні вагітності

 • З цього тижня вашу дитину можна виміряти від голови до п'яточок. Вона рідше притискає ніжки і ручки до тіла і часто випростується на повен зріст. Середня довжина тіла малюка на 27-му тижні вагітності становить 38 см. Малюк швидко росте, під його шкірою і навколо життєво важливих органів утворюється шар корисного жиру. Він уже не такий худий, як раніше, і стрімко гладшає.

 • Сітківка очей малюка продовжує розвиватися. Ця світлочутлива оболонка дуже важлива для доброго зору. Уже кілька тижнів дитина розплющує та заплющує очі, що також сприяє розвитку зору.

 • Ваша дитина навчилася заспокоювати себе — вона смокче великий палець. Поки малюк перебуває в материнській утробі, плацента задовольняє всі його потреби в кисні, але він уже тренується дихати легенями, вдихаючи та видихаючи амніотичну рідину.

Поради 27-го тижня

 • Обговоріть із лікарем можливість заборі матеріалу для банку пуповинної крові.

 • Зараз саме час сходити на екскурсію в пологовий будинок, в якому ви плануєте народжувати. Ніхто не знає точно, коли саме у вас почнуться пологи, тож краще з'ясувати все заздалегідь.

 • Починайте вибирати автокрісло, яке підходить вам і вашому автомобілю.

 • Пам'ятайте, що найбільше дітей народжується влітку. Напевно, це якось пов'язано з холодними зимовими ночами за дев'ять місяців до цього.

Залишився один триместр вагітності. Вперед!

EmptyView