19 тиждень вагітності 19 тиждень вагітності
Вагітність і пологи

19 тиждень вагітності

На 19 тижні вагітності ваш малюк розміром з манго. На його тілі з'являється біла масляниста покриття, відоме як первородне мастило - ще один засіб захисту ніжної шкіри малюка.

Ура! Ви подолали майже половину вагітності. З моменту зачаття минуло 16 тижнів, і за цей час у вашому організмі відбулися величезні зміни, а в розвитку дитини — то і взагалі колосальні. За зовнішнім виглядом деяких жінок і далі ще не очевидно, що вони вагітні. Збільшену матку можуть приховувати треновані м'язи живота або, навпаки, надмірна вага. Якщо ви хочете тримати новину в таємниці, ви також можете камуфлювати свій живіт за допомогою одягу. У прохолодні місяці це зовсім просто, і в теплі — також можливо.

Для людської натури властиво порівнювати себе з іншими, особливо коли йдеться про вагітність та розмір живота. Не треба почуватися неповноцінною, якщо у вас маленький животик. Вагітність кожної жінки розвивається індивідуально. Неможливо оцінити зріст і вагу, стан і навіть стать дитини, просто дивлячись на те, який вигляд має животик вагітної. Це бабусині байки, хай би що казала вам сусідка чи свекруха.

Де мій гаманець?

Час подумати про дитячу кімнату. Ніколи не рано починати міркувати, як ви поселите нову маленьку людину у вашій домівці. Найбезпечніше місце для сну дітей протягом перших 12 місяців — у власному ліжечку в спальні батьків.

Можливо, ви вже квапитеся купувати дитячий одяг та меблі — рівень вашої енергії зріс, і ви маєте багато часу. Якщо грошей не дуже багато, подумайте про те, аби знайти вживані товари, позичити їх у знайомих або зробити власноруч. Найімовірніше, ви маєте друзів і подруг, готових радо віддати те, що їм більше не потрібно. Проте якщо ви плануєте завести кілька дітей, можливо, краще купити нові речі один раз і використовувати їх для всіх своїх майбутніх малюків.

Фізичні зміни на цьому тижні

 • Ви можете відчувати задишку і спад життєвих сил. Ваша кровоносна система працює дуже старанно, аби ефективно прокачувати кров по цілому тілу, а також доставляти її дитині через пуповину. Переконайтесь, що ви зараз на дієті з високим вмістом заліза та вітаміну С. Це означає червоне м'ясо, овочі з зеленим листям, злаки та свіжі фрукти.

 • Ви можете більше пітніти через те, що температура вашого тіла підвищилася. Зараз у вас всередині 24 години на добу 7 днів на тиждень працює власний обігрівач, тож, можливо, ви вдягатиметеся легше, аніж інші люди. Приймайте душ стільки разів, скільки вам необхідно. Не носіть одягу із синтетичних волокон, якщо він контактує зі шкірою. Ви можете виявити, що вам комфортніше спати з увімкненим вентилятором або кондиціонером.

 • Остерігайтесь інфекцій сечовивідних шляхів. Жіноча уретра відносно коротка, тож бактеріям легко потрапити до сечового міхура. Пийте більше рідини. Після відвідання туалету підтирайтесь рухами спереду назад і спорожняйте сечовий міхур як до, так і після сексу. Переконайтесь, що з нього витекло все до останньої краплі, і старайтесь не поспішати — воно того не варте.

 • Ваша матка майже на рівні пупка, тож попрощайтесь із талією. Не журіться, потім вона повернеться.

 • Вашою новою супутницею з цього тижня може стати печія. Гладка мускулатура в шлунку та кишечнику перебуває під впливом гормонів вагітності. Це означає, що кислота, яка має завжди залишатися у шлунку, може легко піднятися стравоходом догори. Печія може з'явитися після їди, особливо якщо сьогодні в меню були страви з гострими приправами. Деякі майбутні мами дають собі з цим раду, споживаючи переважно дієтичну їжу та уникаючи продуктів, які важко засвоюються Спробуйте поспати на двох подушках та проконсультуйтесь зі своїм лікарем, чи безпечно вам застосовувати антациди (ліки від печії). До речі, склянка холодного молока робить дива у боротьбі з печією — воно має чудові заспокійливі властивості. 

Емоційні зміни на дев'ятнадцятому тижні вагітності

 • Найімовірніше, ви вже відчули перші рухи малюка і були у захваті від цього. На цьому терміні багато майбутніх мам ловлять себе на тому, що сидять з рукою на животі та чекають, коли дитина нагадає про себе. Невідомо, чи зможе ваш коханий відчути ворушіння: малюк чомусь перестає рухатися, коли ви хочете цього найбільше.

 • На цьому терміні ви можете бути сфокусовані на дитині та не надто зацікавлені в інших людях. Так природа допомагає майбутнім мамам розставити пріоритети й ігнорувати те, що не є дуже важливим. Не варто вважати, що ви більше ніколи не зможете думати ні про що, крім дитини. Це тимчасово.

 • Якщо ви схильні до депресії або маєте психічні розлади, зараз у вас може початися період стресу. Важливо, щоб ви завжди могли зв'язатися з медичним працівником, здатним надати підтримку. Не приховуйте, якщо погано почуваєтеся, і просіть про допомогу.

Що відбувається з малюком на 19-му тижні вагітності

 • Довжина тіла вашої дитини трохи більша за 14 см, а її шкіра настільки прозора, що через неї просвічуються вени. Час накопичувати жир ще не настав, але цього тижня в організмі маляти починає вироблятися особлива речовина, відома як бура жирова тканина. Ця речовина унікальна для новонароджених і допомагає захистити життєво важливі органи від перепадів температур у перші місяці життя.

 • Зараз більшу частину тіла вашої дитини покриває біла масна речовина, відома як первородне мастило. Якщо дитина народиться недоношеною, на її шкірі залишаться сліди змазки, але ближче до планового терміну пологів вона поступово зникає.

 • Нирки вашої дитини активно працюють. Вони виробляють сечу, яка потім потрапляє в амніотичну рідину. Якщо цього тижня вам зроблять УЗД, ви зможете побачити нирки малюка.

 • У вашої дитини росте волосся на голові й тілі. Недоношені діти можуть бути вкриті тонкими волосинками, особливо на спині та плечах. Деякі немовлята народжуються лисими та місяцями залишаються такими, а інші — вже з копицею густого волосся на голові. Це індивідуальна особливість кожної дитини.

 • Ваша дитина багато часу проводить уві сні. Зараз вона росте і намагається економити цінну енергію для розвитку. Але тепер періоди неспання пропустити майже неможливо — в цей час ви відчуваєте, як малюк рухається і навіть штовхається. Зазвичай це відбувається, коли ви намагаєтеся заснути. Хто б сумнівався.

Поради 19-го тижня

 • Не забудьте записатися на УЗД. Ультразвукове дослідження другого триместру зазвичай проводиться між 20-тим і 24-тим тижнями вагітності. Лікарі аналізують різні аспекти розвитку вашої дитини, включно з розвитком хребта, мозку, серця, нирок та інших життєво важливих органів. Якщо ви мрієте дізнатися про стать дитини, зараз ідеальний час. Якщо вирішили, що не хочете нічого знати до пологів, попередьте про це лікаря.

 • Почніть розмовляти зі своєю дитиною. На 19-му тижні малюк уже чує зовнішні звуки і ваш голос. Хай ваш коханий також спілкується з малятком.

 • Спробуйте виконувати вправи з обтяженням. Це допоможе зберегти вагу в нормі та знизить імовірність розвитку гестаційного діабету. Є групи для вагітних, де вправи виконуються під контролем тренера, а заразом можна поспілкуватися з жінками, в яких із вами спільні інтереси.

Наступний тиждень — 20-й.

EmptyView