10 тиждень вагітності 10 тиждень вагітності
Вагітність і пологи

10 тиждень вагітності

Сформувалися всі чотири камери серця плода, і тепер його можна почути за допомогою доплерографічного УЗД. Усі органи вашої дитини вже на своїх місцях. У малюка великий мозок, а його травна система активно розвивається.

З 10-го тижня і до закінчення терміну вагітності більшість змін у розвитку дитини буде спрямовано на зростання та дозрівання. По суті, зараз він має вигляд мініатюрної версії самого себе при народженні. Усі органи сформувалися і нині готуються до життя поза материнською утробою. Вірогідність появи фізичних вад після 10-го тижня знижується. Але вам однаково треба залишатися дуже обережною до кінця вагітності — є й інші аспекти розвитку, які все ще тривають.

Звідки стільки запитань?

На 10-му тижні кінець першого триместру вагітності вже наближається. Чимало жінок вважають, що він є найтяжчим, тому що ранні симптоми вагітності можуть бути дуже важкими. Дехто трохи розслабляється, тому що вірогідність викидня зменшується, а відчуття щастя дедалі сильнішає. Ви ставите собі багато запитань. Чи не зарано починати купувати дитячі речі? Можливо, настав час розповісти про вагітність іншим людям? Чи все буде гаразд із дитиною? Якою матір'ю я стану? Ці запитання (і мільйон інших) віднині поглинуть усі ваші думки, і це абсолютно нормально.

Фізичні зміни на цьому тижні

 • На 10-му тижні вагітності ваша матка має розмір грейпфрута.

 • Ваша талія трохи потовщала. Штани та спідниці з поясом, що розтягується, все ще працюють, але над ним вочевидь можуть нависати жирові складки. Не хвилюйтесь, це не через переїдання, а через те, що у вас всередині розвивається нове життя.

 • Щодо нудоти великих змін немає, наразі немає. Їжте легкозасвоювані продукти і попросіть вашого партнера тимчасово стати кухарем у вашій родині, якщо не можете впоратися з цим самостійно. 

10 тиждень вагітності-1

Що це за звуки?

Можливо, зараз вам доведеться утриматися від участі у розважальних заходах. Метеоризм, гази, вітри — хай би як ви це називали, але тепер воно може статися у не зовсім слушний час. Не думайте, що з вами щось негаразд. Збільшене газоутворення є поширеним, але мало обговорюваним симптомом вагітності. Щоб трохи знизити його, уникайте продуктів, які посилюють проблему. Найвідоміші з них — бобові, капуста, висівки та злаки з високим вмістом клітковини.

Емоційні зміни на 10-му тижні вагітності

 • Ви можете несподівано зрозуміти, що стали забобонною. Спробуйте збалансувати науку з невеликою кількістю здорових розваг. Люди можуть розповідати вам про різні прикмети, яких треба дотримуватися для успішної вагітності. Навчіться не зважати на те, чого не хочете чути.

 • Вагітність — час, коли сни поринають у зовсім інший вимір. Вони можуть бути дуже дивними, часом лякати, іноді не мати жодного сенсу. Уникайте занурення у психоаналіз, пошуку глибинних сенсів та прихованих повідомлень. Сни — це всього лише чудернацька суміш підсвідомих думок і засіб позбавлення непотрібної інформації, що накопичується протягом дня.

 • Ви можете почати думати про те, як будете вирішувати робочі питання. Коли ви підете у декретну відпустку, скільки будете відсутні на роботі, які виплати вам належаться — потрібен певний час, аби з'ясувати це.

 • Можливо, зараз ви почуваєтеся трохи непривабливою, адже ваша вагітність ще не очевидна, й іншим може видатися, що ви набрали зайву вагу. Не відмовляйте собі у простих задоволеннях, які дарують вам гарний настрій. Масаж, косметичний салон мають на диво омолоджувальний ефект, а шопінг — ще й позитивний емоційний ефект.

Що відбувається з малюком на десятому тижні вагітності

 • Що там у нас із фруктами? Цього тижня ваша дитина за розміром — як невелика слива.

 • Пальчики на руках та ногах вашого малюка вже сформувалися, і на них з'являються крихітні нігтики. Ваша дитина вміє згинати руки в ліктях та зап'ястках.

 • Усі життєво важливі органи вашої дитини вже там, де вони мають бути. Решту вагітності вони будуть і надалі розвиватися та готуватися до життя поза материнською утробою.

 • Нирки вашої дитини фільтрують кров і продукують сечу. Вони також забезпечують секрецію травних соків у шлунку, готуючись до того, що скоро малюк навчиться ковтати амніотичну рідину.

 • Якщо у вас хлопчик, його яєчка вже роблять свою справу і продукують тестостерон — найважливіший чоловічий статевий гормон.
  Голова вашої дитини наразі ще надто велика щодо тіла, але в 10 тижнів плід уже має шию та сформовані всі лицьові кості. Це означає, що за допомогою ультразвуку можна спробувати розгледіти риси обличчя малюка.

 • Тіло вашої дитини вкрите шаром тонкого волосся, відомих як лануго. Внутрішні та зовнішні слухові органи, зачатки зубів та очі сформувалися повністю.

Поради тижня

 • Cпробуйте замінити каву і чай (він також містить кофеїн) трав'яними чаями. Як правило, вони корисні для вагітних та є доброю альтернативою для тих, хто не уявляє свого життя без гарячих напоїв.

 • Збільште споживання молока та кальцію цього тижня. Зараз формуються зачатки зубів вашої дитини, і будь-яка їжа з високим вмістом цього важливого мікроелемента позитивно позначиться на них. Намагайтесь убезпечити себе від інфекцій: через них може підвищитися температура вашого тіла і збільшиться ризик патологій розвитку зубів дитини.

 • Через проблеми з харчування може падати рівень цукру в крові. Тримайте під рукою запас перекусів — вони стануть у пригоді, якщо у вас запаморочиться голова. Не вставайте занадто швидко та не робіть різких рухів.

10 тиждень вагітності-2

Вперед до 11-го тижня вагітності.

EmptyView