8 тиждень вагітності 8 тиждень вагітності
Вагітність і пологи

8 тиждень вагітності

Зріст і вага малюка

Дитина на цьому тижні важить зовсім мало – близько трьох грамів, а її зріст – від півтора до двох сантиметрів. Це час стрімкого зростання, малюк набирає вагу і розвивається. У нього вже б'ється серце, яке на цьому тижні вже має чотири камери. Венозна кров відділяється від артеріальної, адже почала працювати серцево-судинна система.

У малюка під впливом гормонів почали формуватися зачатки статевих органів. У дівчинки утворюються яєчники, в яких вже є фолікули. На даному етапі їх набагато більше, ніж залишиться при народженні, так як «браковані» зникнуть в процесі розвитку плоду. А у хлопчиків починають з'являтися яєчка і організм виділяє тестостерон. Саме зараз вже почала будуватися кісткова система дитини, тому потрібно звертати увагу на повноцінне харчування мами.

Самопочуття мами

У цей час багато жінок відчувають токсикоз вагітних. Нудота, блювота вранці і іноді впродовж дня, перепади настрою, запаморочення, поява інших смакових пристрастей – це все ознаки перебудови організму під потреби вашого малюка. Через те, що змінюється гормональний фон, жінки можуть скаржитися на незвичні відчуття і сонливість.

Ще можна помітити, що буває важко зосередиться, але це все мине через пару місяців, коли організм адаптується до вагітності. Немає нічого поганого в бажанні прилягти ненадовго після обіду або подрімати зайву годину вранці або ввечері. Вагітність – це час, коли потрібно більше відпочивати, адже ваше тіло працює над створенням нового життя.

Як змінюється тіло жінки?

Зовнішні зміни ще не сильно помітні, але груди вже можуть потроху збільшуватися. Також спостерігається потемніння сосків. Справа в тому, що залозиста тканина у грудях готується до вигодовування дитини і зростає. А ореоли стають темнішими та більш широкими також під впливом змін в організмі.

Матка вже має розмір приблизно з кулак. Живіт округлився зовсім трохи, але це можете помітити тільки ви. Оточуючі, як правило, нічого не помічають. Через гормони ваша шкіра може покритися висипанням, або почати лущитися. Не турбуйтеся, це незабаром пройде. Деякі жінки спостерігаюсь потемніння тонкого волосся на обличчі і його більш потужне зростання на тілі. Це все теж викликане вагітністю і зникне з пологами.

Наталя Блок

EmptyView