39-й тиждень вагітності: розвиток малюка на цьому тижні. 39-й тиждень вагітності: розвиток малюка на цьому тижні.
Вагітність і пологи

39-й тиждень вагітності: розвиток малюка на цьому тижні.

Навіть якщо ви на 100% впевнені у даті зачаття, немає жодної гарантії, що ви народите в день, визначений лікарем. Спробуйте не зациклюватися на даті й вірити, що ваша дитина краще знає, коли їй народитися. Кожній дитині потрібен свій час для підготовки до життя поза маткою. Спробуйте вгамувати свою нетерплячку і не підганяйте час. Принаймні, доки дитина в животі, всі її потреби задовольняються, а навантаження на вас не таке високе, яким буде пізніше.

О, це було те, що я думаю?

Коли ви на 39-му тижні вагітності, найменший біль змушує вас сідати і прислухатися до себе. Ви не впевнені, що відчуваєте, – перейми чи пологовий біль. Багатьом жінкам складно визначити, чи увійшли вони у перший етап пологів, і звертаються за консультацією до свого лікаря або акушерки. Не думайте, що ви набридаєте, коли телефонуєте їм. Відтепер вас оглядатимуть щотижня, і під час прийому ви зможете отримати відповіді на свої запитання. Складіть список запитань, якщо боїтесь їх забути, або попросіть нагадати про них свого партнера.

Боже, ти вже от-от народиш!

Люди все частіше запитуватимуть вас, коли народиться дитина. Ви почуєте сотні коментарів, зокрема, і від незнайомців, які виглядатимуть дійсно зацікавленими і турботливими. Якщо ви досі виходите на люди, будьте готові до цікавості, а також співчуття від жінок, які вже пройшли ваш шлях. І так, це нормально – не давати точної відповіді на запитання про дату пологів. Не всім потрібно знати такі речі, до того ж вам може набриднути знову і знову повторювати те саме.

Фізичні зміни на цьому тижні

  • Ви можете помітити, що заростаєте волоссям. Воно може з’являтися на обличчі, спині та навіть сосках. Не соромтеся його видаляти, якщо вважаєте це негарним. Багато вагітних жінок проходять звичайну депіляцію у свого косметолога. Депіляція лобкової зони – поширена вимога до жінок, які входять у пологи. Не хвилюйтеся, дитині не буде боляче під час видалення волосся, тільки вам.

  • Очі можуть пересихати, ніби в них потрапив пісок. Це пояснюється тим, що через збільшення обсягу циркулюючої у вашому тілі рідини форма очного яблука трохи змінилася. Сльози, які зазвичай змащують зовнішню поверхню ока, не можуть проходити звичайним «маршрутом» і стікають на щоки. Тримайте під рукою паперові серветки та краплі для очей, якщо це дійсно вас дратує.

  • Ви можете не набирати вагу, але дитина своє візьме. Вона все ще накопичує запаси жиру під шкірою, що допоможуть їй із теплорегуляцією після народження. У маленьких дітей незрілий механізм терморегуляції у мозку, тому їм потрібен своєрідний буфер для збереження оптимальної температури внутрішніх органів.

Емоційні зміни на цьому тижні

  • На цьому тижні ви трохи напружені, ніби спортсмен на старті, який чекає пострілу стартового пістолета. Ви не хочете відходити далеко від домівки, тому намагаєтесь, щоб прогулянки не були надто довгими та складними. Зі своїм партнером ви, напевно, розробили детальний покроковий план пологів, але все ж можете сумніватися, чи нічого не забули.

  • Якщо у вас немає досвіду догляду за маленькими дітьми, все це може здатися трохи складним. Перегляньте свої фотографії та фото партнера, коли ви були немовлятами, і відберіть ті характеристики, які б хотіли бачити у власній дитині, а яких воліли б уникнути. Тим, у кого вже є діти, радимо переглянути ранні фотографії малюків та нагадати собі, яким маленьким може бути новонароджений.

  • Дослухайтеся до сигналів свого тіла про початок пологів. Досі невідомо, що їх стимулює, хоча є теорія, що дитина випускає певний білок, який запускає ланцюг пологів у тілі матері.

Зміни дитини на цьому тижні

  • Більше тренувальних дихальних рухів і виділення сурфактанта. Якби ваша дитина народилася зараз, її легені були б достатньо зрілими і не потребували медичної допомоги.

  • Дитина має вагу близько 3,5 кг і зріст – приблизно 53 см. У плані зрілості та розвитку вона зробила все необхідне для переходу до самостійного виживання.

  • Мозок малюка все ще формує нервові зв'язки, і цей процес триватиме протягом раннього дитинства. Спробуйте читати своїй дитині ще в утробі, вмикати музику та співати їй. Запропонуйте партнеру долучитися до цих перших веселих занять. Ваша дитина не подумає, що це дурниці, а буде розумнішою і кмітливішою завдяки цій ранній стимуляції.

Поради на тиждень

  • Запишіться до найближчого басейну, особливо влітку. Вам сподобається відчуття невагомості, коли вода підтримуватиме тіло. Не турбуйтеся про те, як ви виглядаєте. Це нікого не хвилює, то чого вам перейматися? До того ж плавання – чудовий спосіб зменшити температуру тіла й освіжитися.

  • Читайте багато книг, дивіться фільми, розмовляйте з друзями, пишіть листи. Насолоджуйтесь тим, на що у вас не було часу раніше! Якщо у вас є діти, знайдіть заняття, якими ви зможете займатися разом. Залучіть їх до підготовки речей для новонародженого та доручіть їм корисні справи. Подумайте про організацію подарунка кожному з ваших старших дітей від малюка. Це допоможе налагодити хороші братні/сестринські стосунки. Поговоріть з дітьми про те, хто дбатиме про них, коли ви поїдете до лікарні, і скажіть їм, що вони зможуть відвідати вас і новонародженого. Поінформовані діти почуваються дотичними до прийняття рішень, тому легше переживають зміни.

  • Не пропускайте візити до лікаря. У багатьох жінок встановлюються дуже щирі, дружні стосунки з акушеркою чи лікарем, які дуже не хочеться припиняти.

  • Попросіть свого партнера звільнити ліжко, якщо вам не вистачає простору. Ваше безсоння, швидше за все, не минуло, а часті нічні походи до туалету все одно не дають чоловіку нормально відпочивати. Якщо вам вдасться захопити все ліжко, обкладіться подушками так, щоб вам було максимально зручно. Корисним може бути білий шум, наприклад, звук вентилятора чи радіо у фоновому режимі. Спробуйте послухати музику для релаксації перед сном і виконати кілька вправ на послідовне розслаблення м'язів.

EmptyView