26 тиждень вагітності 26 тиждень вагітності
Вагітність і пологи

26 тиждень вагітності

Малюк уже може бачити, а ви можете виявити, що він стає активнішим, коли на ваш живіт падає яскраве сонячне світло. Дитина здатна реагувати на дотики до черевної стінки і робить рухи у відповідь. Її розмір зрівнявся з розміром плаценти.

З початком 26-го тижня ви вступаєте в шостий календарний місяць вагітності Напевно, у другому триместрі ви проходили щомісячні огляди і вже звикли до них. Найімовірніше, вони триватимуть з такими самими інтервалами приблизно до 30–32 тижнів, потім проводитимуться раз на два тижні до 36 тижнів і щотижня — до настання терміну пологів. Якщо у вас вагітність із високим ризиком ускладнень, частота оглядів буде вищою.

А тепер роздягайтесь

Деякі жінки не можуть звикнути до медичних оглядів, особливо якщо раніше вони з ними майже не стикалися. Більшість лікарів ставляться до своїх пацієнток шанобливо, але якщо ви почуваєтеся ніяково або деякі аспекти огляду видаються вам неправильними, скажіть про це. Ви і ваша дитина — споживачі послуг охорони здоров'я, і ви повинні почуватися комфортно та в безпеці.

Фізичні зміни на 26-му тижні вагітності

  • Ваш животик більшає з кожним тижнем, і зараз ви, мабуть, уже не бачите своїх колін, коли стоїте. Деякі жінки вважають зміни свого тіла тривожними і не надто привабливими, а інші, навпаки, сприймають їх як природні та бажані. Проте ваше ставлення до всього цього не має великого значення. Зміни під час вагітності закладені самою природою, і вони відбудуться незалежно від ваших бажань.

  • Загальний об'єм крові у вашому тілі збільшився приблизно на 50 % відтоді, як ви завагітніли, але він сягне піка тільки до 35-го тижня. Додаткова циркуляція крові означає, що до кінця дня ви можете помітити набряки на пальцях та щиколотках.

  • Несправжні перейми цього тижня з'являються частіше, але наразі приходять через нерівномірні проміжки часу. Хвилюватися варто лише в тому разі, якщо вони стануть болісними та регулярними або у вас почнуться болі в нижній частині спини. Ви можете виявити, що несправжні перейми частіше з'являються після нахилів, довгого стояння, піднімання сходами та сексу.

  • На жаль, 26-й тиждень не радує позитивними змінами в кишечнику. Закрепи, ваші старі знайомі, не думають зникати, і ви можете відчувати, що думаєте про туалетні справи більше, аніж воліли б. Не забувайте пити багато води, їсти достатньо багатої на клітковину їжі та щодня робити прості вправи.

  • Вставайте повільно. Чимало вагітних жінок відчувають яскраво виражену постуральну гіпотензію (падіння артеріального тиску), коли підводяться з положення сидячи або лежачи. Перш ніж встати з ліжка, присядьте на край на одну-дві хвилини. Якщо ви відчуваєте запаморочення або що от-от зомлієте, покладіть голову між ніг і покличте будь-кого допомогти вам. Якщо нікого поряд немає, сядьте на підлогу і сидіть, доки не почуєтеся нормально. Ви не перша вагітна жінка, з якою таке стається, і не остання.

Емоційні зміни на 26-му тижні

  • На сьогодні ви, мабуть, уже визначилися, чи подобається вам бути вагітною. Більшість жінок періодично змінюють свою точку зору щодо цього питання впродовж усієї вагітності, але до терміну пологів майже всі вважають, що з них досить. Те, як ви сприймаєте свою вагітність, впливає на те, наскільки довгими будуть решта тижнів.

  • Якщо ви маєте дітей, то можете відчувати, ніби зраджуєте їх, адже поява новонародженого змінює усталену модель сімейного життя. Зараз це складно усвідомити, але повірте, молодший братчик чи сестричка — один із найбільших подарунків, які ви можете запропонувати своїм старшим дітям.

  • Почніть думати про те, хто подбає про ваших старших дітей, поки ви будете в пологовому будинку. Наявність плану допоможе вам зосередитися на народженні малюка. Про всяк випадок підготуйте запасний план, якщо з основним щось піде не так.

Що відбувається з малюком на 26-му тижні вагітності

  • Ваш малюк важить близько 900 грамів — уже майже 1 кг. Іноді він випростовується на повен зріст, рухаючи ручками й ніжками, але більшу частину часу проводить, згорнувшись у маленький клубочок.

  • Повіки дитини розліплюються, і її очі починають розплющуватися. У місяці вагітності, що залишилися, малюк буде розплющувати і заплющувати очі, кліпати і вчитися фокусувати погляд. Чимало батьків дивуються, як дитина дивиться після народження, — широко розплющеними очима, майже не кліпаючи, довго-довго вдивляючись в обличчя мами й тата. Не забудьте зафіксувати цей дивовижний момент.

  • Від сьогодні до 30-го тижня малюк активно рухатиметься. Дитина більшає, а амніотичної рідини навколо неї небагато, тож ви відчуватимете її поштовхи цілком виразно.

  • Дитина гладшає, у неї під шкірою відкладається більше жиру. Коли малюк з'явиться на світ, жир забезпечить термоізоляцію крихітного тільця. Середня вага дитини при народженні становить близько 3,5 кг, але вона може коливатися у досить широких межах і залежить від особливостей вагітності, батьківської генетики та власної ДНК.

  • Ваша дитина чергує регулярні періоди відпочинку й активності, а її рухи стали для вас звичними. Деякі малюки дуже активні серед ночі — настільки, що будять маму, навіть якщо вона міцно спить. Солодкий десерт, голос вашого партнера або раптовий шум — усе це також може спричинити рух у вашому животі.

Поради 26-го тижня

  • Якщо ви плануєте поставити в дитячу вживані меблі, займіться цим просто зараз. Відновлення і перероблення вживаних речей може зайняти більше часу, ніж ви гадаєте. Не лишайте цю роботу на останні тижні, коли ваша енергія може покинути вас, і ви будете думати лише про відпочинок.

  • Дізнайтеся у лікаря, чи треба вам провести аналіз крові на рівень гемоглобіну під час наступного огляду. Залізодефіцитна анемія часто трапляється під час вагітності, коли кількість еритроцитів у крові майбутньої мами сягає піка. Їжте більше продуктів, багатих на залізо, таких як червоне м'ясо, яйця, злаки та овочі з зеленим листям, наприклад, броколі. Якщо у вас низький рівень заліза, можливо, лікар призначить залізовмісні препарати. На жаль, вони можуть посилити закрепи.

Вперед, до 27-го тижня вагітності!

EmptyView