2 тиждень вагітності 2 тиждень вагітності
Вагітність і пологи

2 тиждень вагітності

Зачаття

Запліднення зазвичай відбувається у фалопієвій трубі, але, на жаль, немає жодних зовнішніх ознак того, що це сталося. Потім запліднена яйцеклітина починає свій шлях униз по фалопієвій трубі до матки, і зазвичай це займає 6–12 днів.

Своєчасні дії та трохи удачі — ось і все, що потрібно вам і вашому партнеру, аби максимально реалізувати ваші шанси на успішне зачаття.

Упродовж другого тижня циклу у вашому мозку та репродуктивних органах відбуваються дуже важливі та складні зміни. Вони можуть запустити процеси, завдяки яким ваші мрії про малюка стануть реальністю.

Овуляція

Щомісяця один із двох ваших яєчників продукує яйцеклітину. Зазвичай лівий та правий яєчники роблять це по черзі, але у деяких жінок іноді дозріває більше ніж одна яйцеклітина. Яйцеклітина має рідку оболонку, відому під назвою «фолікул».

Робота фолікула керується специфічним гормоном, який сигналізує, коли настає час випускати яйцеклітину у фалопієву трубу. Попри те що кожного місяця в організмі жінки починається дозрівання відразу кількох фолікулів, лише один із них дійде до кінця та візьме участь в овуляції.

Фолікули мають й інші важливі функції. Також вони виділяють естроген, аби «увімкнути» процес підготовки матки до імплантації заплідненої яйцеклітини.

Якщо яйцеклітина не буде запліднена, слизова матки, що підготувалася до початку вагітності, виявиться непотрібною, тож вона вийде разом із кров'ю у наступні місячні. Зазвичай це відбувається через 2 тижні після овуляції.

Коли у мене буде овуляція?

Тривалість менструального циклу у більшості жінок становить 28–32 днів, хоча кілька днів у плюс або мінус — теж норма. Овуляція відбувається приблизно на 14-й день після першого дня останньої менструації. У жінок, у яких цикл коротший або довший за стандартні 28 днів, день овуляції може зміститися раніше чи пізніше.

Як зрозуміти, що в мене овуляція?

Ось що відбувається всередині вашого тіла:

  • Шийка матки має слизову пробку, і перед овуляцією вона розм'якшується, аби допомогти сперматозоїдам потрапити в матку і далі до яйцеклітини. Цей слиз на вигляд як яєчний білок, і зараз він більш водянистий та менш в'язкий, аніж зазвичай.

  • Ваша базальна температура підвищується на кілька градусів. Якщо протягом кількох місяців ви будете вести графік базальної температури, ви побачите, як вона змінюється перед овуляцією, і зможете навчитися визначати найсприятливіший час для зачаття.

  • В аптеках продаються спеціальні тести слини та сечі, які можуть виявити гормональні зміни та підказати вам, коли настане овуляція.

Також є деякі зовнішні зміни, які можуть вказувати на овуляцію:

  • Трапляється, що перед овуляцією загострюється нюх або з'являється підвищена чутливість до запахів, на які жінка зазвичай не звертає уваги.

  • У деяких жінок посилюється лібідо, вони стають пристраснішими. З погляду біології це природний механізм заохочення подружніх пар до заняття сексом у найсприятливіший період циклу.

  • Запліднення яйцеклітини уможливлюється впродовж приблизно 12–24 годин після вивільнення з фолікула. Сперматозоїди можуть прожити набагато довше, близько 3–5 днів. Це означає, що вони можуть почекати кілька днів усередині, поки не випаде слушна нагода для успішного зачаття.

Якщо ви намагаєтеся завагітніти, вам варто займатися сексом для зачаття у передбачуваний день овуляції плюс-мінус два дні від нього.

Запліднення

Запліднення яйцеклітини зазвичай відбувається у фалопієвій трубі на 3-й тиждень вагітності та спричиняє утворення зиготи (об'єднаної клітини).

Важливо, аби зигота продовжила свій шлях до матки, тому що вона дуже швидко ділиться і росте. Якщо імплантація станеться у мікроскопічному просторі фалопієвої труби, почне розвиватися позаматкова вагітність, і це доволі небезпечно для здоров'я жінки.

Аби завести дитину, потрібні зусилля двох

Попри всю свою складність, овуляція — лише половина історії зачаття. У процесі еякуляції вашого партнера виділяється близько 100–300 мільйонів сперматозоїдів, але для запліднення яйцеклітини потрібен лише один. Коли це станеться, решта сперматозоїдів припиняють спроби пробитися в яйцеклітину.

Не хвилюйтесь, якщо не завагітнієте з першого разу. Може знадобитися певний час, аби зрозуміти особливості свого циклу та вирахувати найсприятливіші дні. Ймовірність зачаття становить усього лишень 20 % на місяць, і чимало пар витрачають до 12 місяців і більше для досягнення бажаного результату.

Фізичні зміни цього тижня

Візьміть календар і позначте дати останнього менструального циклу, коли він почався та закінчився.Наступний буде приблизно такий самий, а овуляція зазвичай відбувається орієнтовно в середині циклу.

Емоційні зміни цього тижня

У вас може посилитися лібідо, ви можете почуватися закоханою і зрозуміти, що ваш партнер привабливіший на вигляд, аніж зазвичай. Раптом виявляється, що всі його звички, які завжди дратували вас, уже не мають значення. Принаймні цього тижня.

Поради тижня

  • Якщо ви палите, кидайте просто вже. Нікотин може впливати на фертильність і знижувати ймовірність зачаття у деяких жінок.

  • Якщо ви хочете зачати дитину, не пропустіть сприятливий час для сексу з партнером. З нашим напруженим життям це іноді може потребувати певних організаційних зусиль.

  • Не забудьте, що вам треба почати вживати вітаміни для вагітних, зокрема фолієву кислоту. Рекомендована доза на ранніх термінах вагітності становить 500 мкг/добу.

Що ж, уперед до третього тижня, де ви справді зрозумієте, що у вас щось виходить.

EmptyView