Зміни вашого тіла та організму на 33-му тижні вагітності Зміни вашого тіла та організму на 33-му тижні вагітності
Вагітність і пологи

Зміни вашого тіла та організму на 33-му тижні вагітності

Але ці три медичні стадії не завжди відбивають особисті відчуття жінок. Так, попередня родова діяльність і перша стадія пологів зазвичай тривають набагато довше, ніж друга, тоді як третя стадія часто розмита, адже породілля зосереджує всю увагу на дитині, а не на тому, що відбувається з її власним тілом.

Перед пологами

На останніх тижнях вагітності гормони починають готувати тіло жінки до народження дитини.

Досвід пологів та передпологової підготовки кожної жінки відрізняється, але є кілька ознак, які вказують на те, що пологи можуть розпочатися у найближчі кілька днів чи тижнів. Вони можуть з’являтися у будь-якому порядку протягом кількох тижнів, днів або навіть годин, і ви, можливо, їх навіть не помітите.

Становлення дитини («опущення живота»)

Перед пологами дитина опускається в тазу. Це може позбавити від печії та зменшити тиск на легені, полегшуючи дихання. Однак дитина тиснутиме на сечовий міхур, так що ви, ймовірно, відчуватимете часті позиви до сечовипускання. Підвищений тиск на нервові закінчення та кровоносні судини часто викликає судоми, набряки ніг і кісточок. Тримайте ноги максимально високо і лежіть на лівому боці, щоб зменшити набряк ніг.

Лікар оцінить ступінь опущення голівки дитини, визначивши її положення щодо двох кісткових проекцій у тазу, «рівень» або площину в області тазу, яка називається «нульовою точкою». Коли голова дитини на 2 см вища за цей рівень, говорять, що вона в «нульовій точці мінус два», коли на 1 см нижче (наприклад), тоді це «нульова точка плюс один».

Що відбувається, коли дитина лежить сідничками вперед? Прочитайте про зовнішній поворот плоду.

«Гніздування» / викид енергії

Наприкінці вагітності ви почуваєтесь великою і неповороткою, як слон. Але одного дня ви прокидаєтеся вранці з непереборним бажанням зробити генеральне прибирання, приготувати їжу та начистити столове срібло. Пожалійте своє тіло, вам знадобиться ця додаткова енергія під час пологів, тому не «літайте» по оселі, намагаючись переробити всю роботу перед народженням дитини.

Втрата ваги

Деякі жінки перед пологами втрачають до 500 г на добу, оскільки зміна гормонального фону зменшує утримання рідини.

Біль унизу спини

Деякі жінки повідомляють про періодичний тупий біль у спині, через який вони почуваються дратівливими та неспокійними.

Симптоми ПСМ

Перед самими пологами з’являються симптоми, подібні до тих, які можуть виникати перед менструацією, наприклад, дратівливість, головний біль, втома. Деякі жінки також страждають від діареї.

Відходження слизової пробки

Шийка матки під час вагітності закрита пробкою липкого слизу, що може випасти, коли шийка матки починає пом'якшуватися і розширюватися. Це може трапитися за тиждень або більше перед пологами, а може, і під час самих пологів. Слизова пробка зазвичай просякнута рожевою або коричневою кров'ю.

Тренувальні перейми (перейми Бракстона-Хікса)

Протягом кількох тижнів перед пологами матка починає тренуватися перед «марафоном», почавши серію слабких переймів, які ви навіть не відчуваєте. Вони часто тривають близько 30 секунд і повторюються з нерегулярними інтервалами. Іноді вони відчуваються як періодичні болі, і в цей час живіт може «дерев’яніти».

У деяких жінок ці перейми досить болючі, так що навіть змушують їх прокидатися вночі. Це чудова нагода почати використовувати техніки релаксації, про які вам розповідали на курсах для вагітних, готуючись до пологів.

З наближенням пологів (на жаль, дуже рідко кому вдається народити у так звану очікувану дату) тренувальні перейми можуть почастішати і стати сильнішими, доки ви не зауважите: «Чекайте, може це воно?!». Їх часто називають фальшивими пологами, і багато вагітних жінок (у тому числі і я) приїжджають до лікарні посеред ночі «народжувати» тільки для того, щоб їх відправили додому чекати далі.

Якщо ви не впевнені, чи народжуєте, роздрукуйте наш графік переймів, візьміть олівець і годинник із секундною стрілкою та почніть фіксувати перейми – скільки між ними часу, і як довго вони тривають.

Тренувальні перейми зазвичай не повторюються регулярно, і коли ви трохи походите, вони зазвичай зникають. Реальні перейми стають все сильнішими і повторюються через однакові проміжки часу.

EmptyView