Спорт під час вагітності, всі за та проти Спорт під час вагітності, всі за та проти
Вагітність і пологи

Спорт під час вагітності, всі за та проти

З розвитком дитини ваше тіло росте, розтягується та має успішно пройти процес пологів в майбутньому. Вагітність не хвороба і тому важливо тримати себе в тонусі.

Будь-який вид спорту під час вагітності допоможе та принесе користь не лише малюкові, а й вам. Більше того, це дійсно допоможе під час пологів та у період відновлення після народження вашої дитини. Адже багато залежить від того, як були проведені 9 місяців очікування дитини.

Перед тим як займатися спортом, обов’язково проконсультуйтеся з вашим лікарем! Протипоказаннями до занять спортом під час вагітності можуть стати як акушерсько-гінекологічні проблеми (нестандартне положення плода, загроза передчасних пологів, відшарування плаценти), так і серйозні захворювання внутрішніх органів (порок серця, хронічна пневмонія та інші).

Фітнес може стати прекрасним тренуванням для вагітних жінок

Цей напрямок спорту спрямований на покращення загального стану організму людини, його тренованість та здатність опиратись різним негативним збудникам наколишнього світу. Регулярний та помірний фітнес допоможе не розгубити ваші витривалість, гнучкість і силу у період вагітності, легше пройти пологам.

Багатьом вагітним жінкам нелегко знайти час на заняття фітнесом, особливо, якщо поруч немає студії чи спортивної зали. Саме тому команда Huggies підготувала для вас серію відео-тренувань з фітнесу для вагітних на нашому YouTube-каналі Huggies Club.

Тренування веде сертифікована тренерка з фітнесу для вагітних, мама та авторка популярного проекту “Fitness with baby” Даша Іванова. 

Вправи, які показує Даша можна виконувати вдома у зручний час. Усі вправи мають виконуватися легко. Якщо поза може здаватися незручною, відмовтеся від неї. Під час вагітності зв'язки навколо суглобів послаблюються і стають м'якими, тому слід бути обережними, щоб уникнути розтягнень. Звертайте увагу, що зростаючий животик змінює центр ваги тіла. Щоб зберегти правильну поставу, контролюйте її під час виконання вправ.

Що включають відео-тренування?

Серія тренувань для вагітних містить прості покрокові відеоінструкції, що включають:

 • Комплекс вправ для заспокоєння
  Вправи для вагітних, що допомагають заспокоїтися під час вагітності, полегшити перепади настрою і відновити емоційну рівновагу. Цей фітнес для вагітних складається зі спеціальних вправ, які дають дихальний і фізичний заряд, щоб збалансувати свої гормони.

 • Вправи при токсикозі
  Комплекс вправ, що допоможе полегшити токсикоз і нудоту під час вагітності. Всі вправи, які входять в фітнес для вагітних виконуються повільно і плавно, щоб зарядка принесла тільки користь майбутній мамі і її дитині.

 • Комплекс вправ для зменшення болей у спині та попереку
  Під час вагітності у жіночому тілі збільшується навантаження на спину, дуже часто жінки відчувають дискомфорт у грудному відділі нашого хребта, стикаються з болем в спині та попереку під час вагітності. Якщо немає протипоказань до занять, тоді вагітна може виконувати нескладний фітнес зранку і цим полегшити свій стан.

 • Вправи для зменшення набряків тіла
  Набряки часто супроводжують вагітність і приносять дискомфорт майбутнім мамам. Даша спеціально розробила легкий комплекс для вагітних, що всього за 10 хвилин в день допоможе впоратися з набряками ніг або зовсім їх запобігти.

 • Спеціальні легкі вправи із фітболом
  Комплекс для вагітних з фітболом позитивно впливає на весь організм. М'яч розвантажує м'язи і дозволяє зняти напругу в тілі (особливо зі спини). Навіть просто сидячи на м'ячі і утримуючи рівновагу, ви вже включаєтесь в роботу: рівно вибудовується хребет, розвивається координація рухів, зміцнюються всі групи м'язів. Вправи, що підготувала фітнес-тренерка Даша допомагають вагітним зміцнити організм, поліпшити емоційний стан, полегшити токсикоз і поліпшити настрій, який може часто змінюватися.

 • Вправи для вагітних з еспандером і фитболом
  Вправи для вагітних з еспандером і фитболом - це тренування, спрямоване на роботу з верхньою та нижньою частинами тіла. Такий фітнес допомагає зміцнити під час вагітності м'язовий корсет, підтримувати тіло в формі, а настрій - в гармонії і балансі.

Один з факторів легких пологів - це правильне фізичне навантаження для мами. Саме цьому помірні регулярні фітнес-вправи під час вагітності допоможуть вам залишатися у формі і підготувати себе до легких пологів.

Трапляються невеликі «аварії»

Як і багато інших вагітних жінок, особливо у другому та третьому триместрах, ви можете стикатися з невеликим підтіканням з сечового міхура під час фізичних вправ. Так буває і під час фітнесу, хоча це не силові вправи.

Будь ласка, не хвилюйтеся через це. Це загальна проблема, і її легко вирішити за допомогою спеціальних урологічних прокладок Depend - вони дуже зручні в користуванні для майбутніх мам. Однак, якщо ви вважаєте, що підтікання сечі стає проблемою, зверніться до свого лікаря-гінеколога.

EmptyView