Тест на вагітність: 10 популярних питань Тест на вагітність: 10 популярних питань
Вагітність і пологи

Тест на вагітність: 10 популярних питань

1. Якими бувають тести на вагітність

Тест-препарати на визначення цікавого стану бувають різних видів:

 • цифрові або електронні;
 • струменеві;
 • планшетні або тест-касета;
 • стрип-тести або смужки.
 • Експрес-тести ґрунтуються на виявленні хгл (хоріонічного гонадотропіну людини) в сечі, цей гормон вагітності посилено виробляється у майбутніх мам.

  2. На якому терміні можна робити тест

  Цифрові та струменеві препарати більш чутливі до гормону хгл, вони здатні розпізнати зачаття до очікуваних місячних (за 4-5 днів перед затримкою). Стрип-тести і планшетні використовуються вже після затримки критичних днів.

  3. В який час доби робити тест

  Намагайтеся провести дослідження після нічного сну. В ранковій сечі концентровані всі речовини, в тому числі і гормон хгл. Зачаття, яке нещодавно відбулося, вже видно на ранковому тесті, а дослідження, зроблене вдень або увечері, може вказувати на відсутність вагітності. Сучасна тест-діагностика досить точна. Якщо ви завагітніли, місячні не прийшли вчасно, то побачите позитивний результат, незалежно від доби.

  4. Як розшифрувати результати

  Позитивні тести висвічують дві смужки. Електронні – при позитивному результаті можуть показати знак плюс, напис Рregnant (Вагітна) або всміхнений смайлик. У них буває вбудований додатковий індикатор, який висвічує передбачуваний термін зачаття (3 варіанти тижня: 1-2, 2-3 і 3+).

  5. Чи може тест на вагітність помилятися

  Жоден тест не дає 100% точність, рідко, але помилки виникають. Тому важливо дотримуватися інструкції: мочити тест-препарат до потрібного рівня, витримувати та оцінювати результат через вказану кількість часу. Довше затримка – вище достовірність дослідження. Якщо відповідь негативна, а критичні дні не почалися, через 2-4 дні повторіть тестування.

  Хибнопозитивний або псевдопозитивний результат (вагітність відсутня, але тест показує її наявність) буває, якщо жінка вживала ліки, які містили хгл (наприклад, при безплідді). Якщо настала або наближається менопауза, є проблеми з яєчниками, пухлини чи інші захворювання, це також впливає на результат.

  6. Чи може тест зіпсуватися

  Так, вони псуються. У «вагітних» тестів є свій термін дії, потрібно дивитися на дату закінчення реалізації препарату при покупці. Експрес-тести також можуть зіпсуватися при неправильному зберіганні (дуже висока або низька температура) або при пошкодженні упаковки.

  7. Тест на вагітність – купувати дешевий або дорогий?

  Результативність не залежить від вартості, особливо при затримці кд! Якщо завагітніли, то дві смужки покаже будь-який бюджетний тест. Дорогі тест-препарати має сенс купувати, якщо не хочете чекати затримки.

  8. Тест на вагітність або аналіз на ХГЛ

  Використовуючи аптечне тестування, ви вмить дізнаєтесь відповідь на питання, чи чекаєте ви дитинку. Лабораторного аналізу сечі або крові на хгл доведеться очікувати, як мінімум, цілий день. Показник крові на загальний хгл – найбільш вірний, його проводять для ранньої діагностики, коли домашні тест-дослідження ще малоінформативні.

  9. Вплив прогестерону на тест на вагітність

  На експрес-тести гормон прогестерон ніяк не впливає.

  10. Різний результат у двох тестів

  Рівень хгл коливається протягом доби, вранішній тест вже «бачить» успішне зачаття, а денний і нічний ще його не виявлять. Струменеві та цифрові тести більш сприйнятливі до впливу гормону, вони фіксують точний результат раніше, ніж планшетні та смужки.

  Довгоочікуваної вам вагітності!

  Вікторія Дідок

  EmptyView