Перші ознаки та симптоми вагітності Перші ознаки та симптоми вагітності
Вагітність і пологи

Перші ознаки та симптоми вагітності

Види ознак вагітності:

 • Сумнівні

 • Вірогідні або ймовірні

 • Достовірні

Самі по собі сумнівні ознаки не можна вважати показником успішного зачаття. Вірогідні ознаки з 50%-ою долею успіху говорять, як про вдалу імплантацію до матки яйцеклітини, так і про якісь інші причини. Лише достовірні ознаки прямо вказують, що організм готується до материнства. Чим більше ознак вагітності спостерігається, тим вище достовірність факту вагітності.

Сумнівні ознаки вагітності

 • Сни про вагітність швидше за все видає ваша підсвідомість. Спробуйте не зациклюватися на бажанні зачати дитя щонайшвидше. Витримайте паузу, дайте організму відпочити перед такою важливою подією.

 • Сонливість, апатія, слабкість – досить поширені симптоми перевтоми, дефіциту сну і сезонного браку вітамінів, а не лише ознака цікавого стану.

 • Часта та різка зміна настрою буває з різних причин: від гормональної перебудови організму (під час вагітності або перед початком критичних днів), так і через емоційні проблеми, стрес або початок депресії.

 • Підвищена сухість шкіри або поява пігментних плям не завжди свідчать про вагітність. Це може бути реакцією організму на зміну клімату, надлишок сонця або нову косметику.

 • Вугрові висипання, подразнення на шкірі бувають не у всіх вагітних. Схильність до появи прищів спостерігається у деяких жінок перед початком циклу, інколи таким чином організм реагує на певний подразник.

 • Збільшення природних виділень спостерігається у вагітних із зростанням гормону прогестерону, проте, це сумнівна ознака майбутнього материнства. Кількість цервікального слизу постійно коливається, вона залежить від дня циклу, стану здоров'я, гормонів.

Вірогідні ознаки

 • Затримка менструації на 1-3 дні не є точним симптомом того, що ви чекаєте малюка. Цілком імовірно, що ви трохи помилилися в підрахунках або сильно перенервували. Дієта, зміна клімату також можуть трішки збити графік.

 • Гіперчутливість в грудях спостерігаються у деяких жінок перед початком місячних. Можуть навіть напухнути і потемніти соски, збільшитися гульки на ореолі сосків, судини можуть стати більш вираженими. Проте, такі ж реакції в молочних залозах спостерігаються на початку вагітності, коли починається перебудова організму. Виділення молозива з сосків найвірогідніше говорить про майбутнє материнство.

 • Якщо ви стежите за базальною температурою (бт) та ведете графік її вимірів (як мінімум два-три місяці), то висока бт тіла після овуляції є ознакою зачаття. Коли вагітність не настає, то бт падає і в очікуваний термін починається менструація.

 • Ранішня нудота, блювота, відсутність апетиту можуть бути як ознакою зачаття, так і наслідком шлункового отруєння або початком хвороби.

 • Зміна смакових уподобань (тягне на солоне) і металевий присмак у роті часто говорять про брак вітамінів і мінералів, а не лише про підвищення рівня гормонів через вагітність. Сюди можна віднести і реакцію на запахи, нерідко майбутні мами стають чутливими до ароматів.

 • Розлад шлунку зовсім не показник успішного зачаття. Але є жінки, організм яких таким стресовим чином реагує на початок вагітності.

 • Біль та спазми внизу живота відчувають багато жінок перед і під час кд. Проте, коли є затримка, а живіт тягне і болить, то це може говорити про ріст плоду, який давить на стінки матки.

 • Із зростанням матки у вагітних спостерігається збільшення числа походів до туалету по-маленькому, оскільки матка починає давити на сечовий міхур. Та часті позиви до сечовипускання також бувають ознакою циститу – запалення сечового міхура або якоїсь інфекції.

Достовірні ознаки

 • Головним і найвідомішим симптомом того, що ви завагітніли, є відсутність менструального циклу. Якщо критичні дні за графіком не настали, запізнюються більше, ніж на 3 дні, то час бігти за тестом на вагітність.

 • Домашні експрес-тести мають високу точність, особливо якщо проводяться після затримки місячних. Позитивний тест на вагітність – вагомий привід відвідати жіночу консультацію і здати лабораторні аналізи для підтвердження цікавого стану.

В окремих випадках майбутня мама може і не підозрювати, що чекає маля. Таке можливо, якщо жінка не надає значення відсутності менструації (через нерегулярність циклу або думає, що почалася рання менопауза). Є винятки, коли у вагітних не завжди зупиняються місячні, а стають просто не яскраво вираженими. І не у всіх жінок є можливість (і передумови) для покупки експрес-тесту на вагітність. Зростаючий живіт і перші ворушіння дитинки (на 16-22 тижні) найбільш точно свідчать про вагітність.

Як підтвердити вагітність

Якщо ви підозрюєте, що чекаєте малюка, але ще немає явних ознак, то найнадійніший спосіб на ранніх термінах підтвердити вагітність – здати аналіз крові та сечі на ХГЛ і пройти огляд у гінеколога. Після декількох днів затримки також можна зробити вагінальне УЗД, яке дозволяє зафіксувати серцебиття ембріона з 3-х тижнів від зачаття (або 5-ти акушерських тижнів).

Успішного вам планування і спокійної вагітності!

Вікторія Дідок

EmptyView