Збій циклу в 1-3 дні не вважають суттєвим, тому немає причин для паніки. Ви могли помилитися в розрахунках або жіночий цикл трішки порушився. Коли критичні дні не приходять більше 3-х днів, час замислитися про здоров'я і пошукати причини. Затримка більше 10-ти днів і негативний тест говорять про явну патологію, необхідно звернутися до гінеколога.
У яких випадках, окрім вагітності, можлива відсутність місячних
Причин запізнення критичних днів може бути безліч:
Нестабільність циклу. Мало жінок можуть похвалитися регулярністю циклу, у більшості він збивається в той чи інший бік досить часто. Дивно, але нерегулярність циклу може бути навіть спадковим чинником. Якщо у вашої мами або бабусі були проблеми з циклом, то, швидше за все, і ваш графік буде трохи вередувати.
Хвороба. Запалення, хронічні, простудні захворювання, пухлинні хвороби ослаблюють організм і ведуть до порушення роботи репродуктивних органів.
Гормональний збій. Недолік або надмірна кількість гормонів збивають роботу всіх органів.
Зайва вага, як наслідок гормонального порушення або хвороби, так і сама собою негативно позначається на здоров'ї та збиває графік місячних.
Вживання ліків. Багато медичних препаратів (антидепресанти, анаболіки, сечогінні, протитуберкульозні засоби) мають побічні дії, однією з яких є збій гормонального фону.
Прийом, зміна або відміна протизаплідних пігулок. Тривале приймання протизаплідних препаратів, особливо без призначення і контролю лікаря-гінеколога, негативно впливає на цикл. Якщо перестали пити гормональні контрацептиви, то потрібен час для відновлення роботи яєчників. Місячні можуть затриматися.
Виснажлива дієта. Надмірне голодування, мізерний раціон можуть привести до тимчасової зупинки кд. Організм не готовий тратити сили ще через місячні.
Сильні фізичні навантаження також можуть збити або припинити жіночий цикл.
Рання менопауза. Через ранній клімакс (до 40 років) менструація характеризується крайньою нерегулярність, аж до повної зупинки.
Зміна клімату та часових поясів викликає своєрідний стрес для організму. Збити графік може також надмірне перебування на сонці.
Стрес сильно впливає на емоційний стан і на здоров'я.
Інтоксикація. Алкоголь, наркотики, шкідливі хімічні речовини згубно впливають на репродуктивну систему і припиняють менструацію.
Чи потрібно робити повторно тест на вагітність і коли краще?
Більшість експрес-тестів для діагностики вагітності починають працювати з першого дня зупинки менструації. Проте, якщо зачаття лише настало, концентрація гормону вагітності - хгл при затримці у пару днів дуже мала і залежить від часу проведення дослідження. Не всі тести володіють чутливістю виявити вагітність, яка нещодавно настала. Вам також міг трапитися бракований, пошкоджений або прострочений тест. Гінекологи рекомендують: зачекати 2-3 дні, купити декілька тестів різних фірм, зробити тести ще раз, використовуючи уранішню сечу (в ній найвища концентрація всіх гормонів).
Які ще обстеження можна пройти
Невелике порушення графіку кд – абсолютно безпечне. Набагато важливіше виявити й усунути причини затримки. Не можна намагатися викликати місячні домашніми способами, необхідно здати аналізи та відвідати лікаря.
Загальний аналіз крові та сечі – найпростіші, але інформативні тести, якщо з вашим організмом щось не гаразд, це можна буде зрозуміти за результатами аналізів.
Для виключення ендокринних і гінекологічних хвороб, потрібно зробити УЗД і відвідати гінеколога. Якщо збій у графіку стався через порушення кількості гормонів, то доведеться сходити на консультацію до ендокринолога, який направить на додаткові аналізи крові, сечі для визначення рівня гормонів, призначить обстеження нирок і наднирників.
При найменшій підозрі на пухлини в яєчниках і мозку призначають КТ і МРТ.
Здоров'я вам!
Вікторія Дідок