Негативний тест на вагітність і немає місячних: що це означає? Негативний тест на вагітність і немає місячних: що це означає?
Вагітність і пологи

Негативний тест на вагітність і немає місячних: що це означає?

Збій циклу в 1-3 дні не вважають суттєвим, тому немає причин для паніки. Ви могли помилитися в розрахунках або жіночий цикл трішки порушився. Коли критичні дні не приходять більше 3-х днів, час замислитися про здоров'я і пошукати причини. Затримка більше 10-ти днів і негативний тест говорять про явну патологію, необхідно звернутися до гінеколога.

У яких випадках, окрім вагітності, можлива відсутність місячних

Причин запізнення критичних днів може бути безліч:

 • Нестабільність циклу. Мало жінок можуть похвалитися регулярністю циклу, у більшості він збивається в той чи інший бік досить часто. Дивно, але нерегулярність циклу може бути навіть спадковим чинником. Якщо у вашої мами або бабусі були проблеми з циклом, то, швидше за все, і ваш графік буде трохи вередувати.

 • Хвороба. Запалення, хронічні, простудні захворювання, пухлинні хвороби ослаблюють організм і ведуть до порушення роботи репродуктивних органів.

 • Гормональний збій. Недолік або надмірна кількість гормонів збивають роботу всіх органів.

 • Зайва вага, як наслідок гормонального порушення або хвороби, так і сама собою негативно позначається на здоров'ї та збиває графік місячних.

 • Вживання ліків. Багато медичних препаратів (антидепресанти, анаболіки, сечогінні, протитуберкульозні засоби) мають побічні дії, однією з яких є збій гормонального фону.

 • Прийом, зміна або відміна протизаплідних пігулок. Тривале приймання протизаплідних препаратів, особливо без призначення і контролю лікаря-гінеколога, негативно впливає на цикл. Якщо перестали пити гормональні контрацептиви, то потрібен час для відновлення роботи яєчників. Місячні можуть затриматися.

 • Виснажлива дієта. Надмірне голодування, мізерний раціон можуть привести до тимчасової зупинки кд. Організм не готовий тратити сили ще через місячні.

 • Сильні фізичні навантаження також можуть збити або припинити жіночий цикл.

 • Рання менопауза. Через ранній клімакс (до 40 років) менструація характеризується крайньою нерегулярність, аж до повної зупинки.

 • Зміна клімату та часових поясів викликає своєрідний стрес для організму. Збити графік може також надмірне перебування на сонці.

 • Стрес сильно впливає на емоційний стан і на здоров'я.

 • Інтоксикація. Алкоголь, наркотики, шкідливі хімічні речовини згубно впливають на репродуктивну систему і припиняють менструацію.

Чи потрібно робити повторно тест на вагітність і коли краще?

Більшість експрес-тестів для діагностики вагітності починають працювати з першого дня зупинки менструації. Проте, якщо зачаття лише настало, концентрація гормону вагітності - хгл при затримці у пару днів дуже мала і залежить від часу проведення дослідження. Не всі тести володіють чутливістю виявити вагітність, яка нещодавно настала. Вам також міг трапитися бракований, пошкоджений або прострочений тест. Гінекологи рекомендують: зачекати 2-3 дні, купити декілька тестів різних фірм, зробити тести ще раз, використовуючи уранішню сечу (в ній найвища концентрація всіх гормонів).

Які ще обстеження можна пройти

Невелике порушення графіку кд – абсолютно безпечне. Набагато важливіше виявити й усунути причини затримки. Не можна намагатися викликати місячні домашніми способами, необхідно здати аналізи та відвідати лікаря.

Загальний аналіз крові та сечі – найпростіші, але інформативні тести, якщо з вашим організмом щось не гаразд, це можна буде зрозуміти за результатами аналізів.

Для виключення ендокринних і гінекологічних хвороб, потрібно зробити УЗД і відвідати гінеколога. Якщо збій у графіку стався через порушення кількості гормонів, то доведеться сходити на консультацію до ендокринолога, який направить на додаткові аналізи крові, сечі для визначення рівня гормонів, призначить обстеження нирок і наднирників.

При найменшій підозрі на пухлини в яєчниках і мозку призначають КТ і МРТ.

Здоров'я вам!

Вікторія Дідок

EmptyView