Продовження декретної відпустки Продовження декретної відпустки
Вагітність і пологи

Продовження декретної відпустки

З 3-х до 6-ти років

Продовжити відпустку можуть батьки, чиї діти потребують домашнього догляду: часто хворіють, перебувають на обліку у профільних лікарів, мають інвалідність. Алгоритм дій матері такої дитини має виглядати так:

1. Звернутися до медзакладу, де дитина перебуває на обліку, найчастіше це дитяча поліклініка за місцем проживання, де педіатр або профільний лікар дасть медичний висновок про частоту хвороб або інвалідність. Документ, крім лікаря, підписує завідувач відділенням.

2. Пройти лікарсько-консультативну комісію, яка має підтвердити рішення лікаря і надати медвисновок, вона ж встановлює термін його дії – не менше півроку. Після закінчення цього терміну документ оформлюється заново.

3. З медвисновком прийти до відділу кадрів і написати нову заяву. Таку процедуру можна повторювати кілька разів до досягнення дитиною 6-ти річного віку.

Оформити цю відпустку, так само як і відпустку до 3-х років, може будь-який родич.

Декрет і стаж

Щодо «декретниць» законодавство України змінювалося кілька разів. Відповідно до ухваленої в парламенті Пенсійної реформи, в трудовий і страховий стаж (а саме на його підставі жінці буде нараховуватися пенсія) входить відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами в період з 1 січня 2004 до 30 червня 2013 року. Декрет до 6 років включається до страхового стажу з 1 січня 2004 року до моменту введення страхових виплат за жінок у трирічній відпустці по догляду.

Якщо мати доглядає за дитиною-інвалідом і не працює, період з моменту встановлення інвалідності і до 18-річчя дитини також включаються в трудовий і страховий стаж (її страхові внески сплачуються із соціальної допомоги, яка оформляється у відділі соцзабезпечення).

Нюанс для державних службовців: під час відпустки по догляду за дитиною до 6-ти років черговий ранг не присвоюється через фактичну відсутність на роботі (від рангу залежить розмір зарплати, відповідно, страхових виплат).

EmptyView