Як зареєструвати новонародженого і оформити одноразову допомогу при народженні дитини Як зареєструвати новонародженого і оформити одноразову допомогу при народженні дитини
Вагітність і пологи

Як зареєструвати новонародженого і оформити одноразову допомогу при народженні дитини

У пологовому будинку підготуйте такі документи:

Заяву, написану батьками, або тільки мамою.

Оригінал свідоцтва про шлюб, якщо він укладався.

Паспорт мами, якщо вона незаміжня. А якщо в шлюбі, то і батька. Вам будуть потрібні оригінали документів.

Крім цього, потрібна довідка від лікарів про народження дитини. Її зробить пологовий будинок.

Той же самий список буде потрібен і в РАГСі. Звертатися потрібно в той, який знаходиться в районі, де є прописка батьків. Але, якщо ви народжували в населеному пункті, в якому не прописані ні ви, ні батько малюка, то документи треба нести в той РАГС, який найближчий до пологового будинку.

Після подачі документів вам повинні в той же день видати свідоцтво про народження дитини.

Про яку суму виплат йде мова?

У 2017 році допомога при народжені дитини становить 41.280 гривень. Але з них ви отримаєте зразу тільки 10.320 гривень. Решту грошей держава буде виплачувати по 860 гривень на місяць наступні три роки.

Як отримати допомогу?

Щоб вам почали перераховувати гроші на дитину, потрібно звернутися в управління праці та соціального захисту. Вони є в кожному районі, тому йдіть в той, до якого належите за пропискою. Фахівці, що там працюють, попросять вас принести копію свідоцтва про народження дитини та його оригінал.

Якщо дитина усиновлена або в опіці, то візьміть всі документи, що підтверджують це. Так само знадобиться копія паспорта одного з батьків або опікуна, якому будуть нараховуватися гроші, плюс його ідентифікаційний код. Ще потрібно буде написати заяву і залишити свої банківські реквізити. Крім цих документів більше нічого не знадобиться.

Ще можна оформити все на сайті Міністерства соціальної політики України, але тільки в разі, якщо у вас є цифровий підпис. Звертатися, щоб вам оформили виплати, треба в перший рік після того, як ви народили. Якщо ж затягнути з подачею документів, то в кінці цього терміну ви втрачаєте право на гроші.

Коли прийдуть гроші?

Після того, як ви віддали всі документи, їх розглядатимуть протягом 10 днів. За цей термін держава прийме рішення про нарахування вам допомоги або відмовить в ній. Далі ви повинні будете в найближчі п'ять днів отримати повідомлення про це рішення.

Першу виплату ви отримаєте через місяць або два. До речі, якщо ви подавали заяву і оформляли документи через інтернет, то рішення вам нададуть вже на наступний день. І можна чекати першу частину грошей (10.320 гривень) в найближчий банківський операційний день.

Наталя Блок

EmptyView