Відновлення після пологів: скільки триває кровотеча? Відновлення після пологів: скільки триває кровотеча?
Новонароджений

Відновлення після пологів: скільки триває кровотеча?

Організм жінки після пологів

В перші дні після народження дитини відбувається гормональний бум, пов'язаний з налагодженням лактації. Декілька діб (від трьох до семи) з грудей може виділятися тільки молозиво, а потім зазвичай «приходить» молоко, якого буває більше, ніж потрібно. Це може привести до хворобливого стану у мами і навіть температури.

Сечовий міхур після пологів має слабкий тонус, позиви до сечовипускання будуть погано відчуватися, тому в перші дні потрібно ходити в туалет за розкладом. Кишківник повинен відновитися, тому потрібно дотримуватися дієти, щоб уникнути запорів. М'язи, матка і шкіра живота вимагають часу, щоб скоротиться до колишніх розмірів.

Виділення і відчуття після пологів

Для того, щоб матка прийшла в норму – стала важити і виглядати, як до вагітності, їй потрібно приблизно півтора місяця. Весь цей час у жінки, що народила, йдуть кров'янисті виділення, які називаються лохії. Вони дуже рясні в перші кілька днів, але потім їх кількість стає меншою.

За перший тиждень матка зменшується приблизно в два рази і важить вже не кілограм, як було відразу після народження дитини, а грам 500. В подальшому вона буде важити 50 грам. І тому скорочення можуть викликати неприємні відчуття. Особливо сильні болі, схожі на перейми, відчувають жінки, що народили другу чи третю дитину. Вони можуть посилюватися при годуванні малюка – через виділення в цей час гормону окситоцину. Якщо дискомфорт в животі не проходить, виділення мають неприємний запах і колір (в нормі, він спочатку яскраво-червоний, а потім напівпрозорий, світло-червоний, коричневий і в підсумку, жовтуватий), піднялася температура, то потрібно звернутися до лікаря. Можливо, в організм потрапила інфекція або в матці залишилися шматочки плаценти.

Коли потрібно зробити УЗД і піти до гінеколога?

Жінку, що народила, ще в пологовому будинку оглядають фахівці, які стежать за виділеннями, скороченням матки і загоєнням швів (якщо вони є). Також вам можуть зробити УЗД.

Якщо ви через тиждень після пологів відчуваєте дискомфорт, то відвідайте дільничного гінеколога, який відправить вас на УЗД, щоб виключити різні проблеми. Але, якщо у вас все добре, перший огляд лікаря може відбутися після того, як припиняться лохії.

Наталя Блок

EmptyView