Спільний сон з дитиною: так чи ні? Спільний сон з дитиною: так чи ні?
Новонароджений

Спільний сон з дитиною: так чи ні?

Кому потрібен спільний сон?

Немовлятам набагато комфортніше спати поруч з мамою, відчуваючи її тепло і биття серця. Якщо дитина слабенька, має проблеми із засинанням, часто прокидається вночі і плаче, а потім довго не може заспокоїться – спільний сон може допомогти вирішити ці проблеми. Малюк прокинеться, зрозуміє, що мама поруч і знову полине у сон, навіть, не турбуючи батьків. Так само спільний сон підходить для мам, яким важко вставати ночами до новонародженого, щоб погодувати, і які після таких підйомів не можуть заснути.

Переваги

Одною з головних переваг спільного сну вважається можливість висипатися дитині і батькам. Малюк швидко розуміє, що мама поруч, тому він, повністю не прокидаючись, може просити груди і прикладатися до них. Після їжі він засинає, і його не потрібно заколисувати і класти в ліжечко, турбуючись, що він прокинеться.

Під час годування мама, так само, може дрімати, а потім просто обійняти малюка. Багато батьків, які сплять зі своїми дітьми, кажуть, що вони навіть уві сні відчувають, коли у тих піднялася температура. Якщо дитина починає плакати, її можна швидко заспокоїти, пригорнувши і погодувавши. Так само вирішується проблема з ковдрою, яку діти часто скидають, коли сплять самі. Крім того, вважається, що спати з дитиною – це найприродніший вияв турботи, так як, впродовж тисячоліть батьки спали разом з новонародженими. Є думка, що спільний сон робить малюка спокійним і впевненим у своїй безпеці.

Недоліки

Батьківське ліжко може бути дуже вузьким, а дитина створює додаткову тісноту. І тоді мама з татом будуть погано спати від страху придавити малюка. Але ця проблема вирішується заміною спального місця на більш широке або приставним дитячим ліжечком з одною прибраною стінкою.

Так само часто виникають проблеми з гігієною. Діти можуть зригувати, підгузки сповзають і сімейне ложе може потребувати частого прибирання і прання. Тому використовуйте додаткові пелюшки або одноразові простирадла, якими можна закривати ту частину ліжка, де спить малюк.

Одним з недоліків можна назвати звичку малюка спати з батьками до трьох і більше років. У цьому випадку доведеться докласти додаткових зусиль, щоб навчити його з віком спати окремо.

Наталя Блок

EmptyView