Сповивати чи не сповивати малюка? Сповивати чи не сповивати малюка?
Новонароджений

Сповивати чи не сповивати малюка?

1. Які бувають види сповивання

Туге сповивання. Такий вид замотування найчастіше практикували наші бабусі. Дітей у пелюшечки завертали таким чином, що вони нагадували кокони. Дитя було повністю обмежене в рухах. Туго замотувати немовлят припустимо до двох місяців життя.

Сповивання з голівкою. Різновид тугого сповивання, який раніше використовувався в пологових будинках. Досить складно акуратно замотати немовляти з головою, до того ж зараз є маса красивих чіпців і шапок.

Вільне сповивання. В пелюшку загорнуті дитячі ручки та ніжки, проте є можливість рухати кінцівками. Альтернативою такому сповиванню може бути конвертик або дитячий спальний мішок.

Сповивання без ручок. Замотуються лише ніжки, а ручки залишаються на волі. Важливо вчасно підстригати нігтики, щоб карапуз себе не подряпав або надівати на ручки рукавички-царапки під час сну.

Лікувальне або широке сповивання. Призначає лікар-ортопед при дисплазії тазостегнових суглобів та для її профілактики. При такому обмотуванні дитячі ніжки розвертають у положення «жаби».

2. Переваги і недоліки сповивання

Вважають, пелюшки імітують материнське лоно, і малюк відчуває захищеність.

Плюси сповивання:

  • Новонароджений швидше засинає і краще спить, оскільки почуває себе в безпеці.

  • Уві сні карапуз не розкриється, не замерзне.

  • Маля не дряпає і не будить себе ручками.

  • Якщо у дитинки алергічний дерматит або, наприклад, вітрянка, не розчісує і не травмує шкіру.

Мінуси сповивання:

  • Обмеження рухів при тугому сповиванні.

  • При постійному сповиванні дитині буде складно від нього відмовитися.

  • Не можна покласти крихітку на животик.

  • При укутуванні існує ризик перегріву і попрілостей.

  • Відкриті кінцівки дозволяють малюку знайомитися зі своїми частинами тіла, пізнавати світ, чіпаючи все руками, а загортання гальмує процес розвитку.

3. Як правильно сповивати малят

Пелюшки можна вибирати різних форм і розмірів, головне щоб вони були з натуральних тканин, приємних на дотик. Навіть вільне сповивання мало кому вдається з першого разу, тому доведеться потренуватися.

На пелюшку кладуть немовля в чистому підгузнику. Якщо сповивання буде з руками, їх легенький притискають до тіла. Починають сповивання зверху донизу: завертають у тканину одне плечико і ручку, потім інше плече і ручку, потім замотується тіло. Під кінець фіксують кокон, який вийшов, підвертаючи нижній край тканини на ніжках. Чим вільніше буде сповивання, тим швидше маля звільниться, щоб пограти зі своїми ніжками і ручками.

Найпростіший варіант вільного сповивання – помістити немовля в куплену пелюшку-кокон на блискавці або липучці. Якщо плануєте сповивати крихітку з голівкою, варто придбати готові пелюшки з капюшоном.

Якщо вагаєтесь, сповивати дитину чи ні, спробуйте обидва варіанти та виберіть найкращий саме для вас.

Вікторія Дідок

EmptyView