Грудне вигодовування і місячні: коли почнеться менструація Грудне вигодовування і місячні: коли почнеться менструація
Новонароджений

Грудне вигодовування і місячні: коли почнеться менструація

У той момент, коли мама годує грудьми, виділяється гормон окситоцин. Він допомагає скорочуватися матці і викликає почуття близькості. Крім нього, в організм надходить пролактин, який відповідає за наявність молока. Цей гормон припиняє розвиток яйцеклітини, і через це у багатьох матерів-годувальниць не буває овуляції і місячних певний час.

Коли відвідати гінеколога?

Зазвичай, перші відвідини гінеколога відбуваються через місяць або півтора після виписки з пологового будинку. До цього часу закінчуються лохії (виділення після пологів). Але, якщо ви відчуваєте потребу відвідати цього фахівця раніше, то не варто відкладати. Найкраще сходити на прийом і переконається, що з вашим здоров'ям все добре. А якщо ні, то почати вирішувати проблему якомога швидше.

У кого буває лактаційна аменорея?

Лактаційною аменореєю називають період часу, коли через годування грудьми у матері немає місячних. Цe може тривати досить довго, але в середньому – шість місяців. Лікарі пов'язують появу перших місячних у цей період з введенням прикорму дитині.

Малюк починає їсти дорослу їжу, його потреба в грудному молоці трохи зменшується і організм отримує сигнал про те, що він може готуватися до нового зачаття. Але буває, що кількість пролактину досить велика і навіть почавши прикорм, мама, яка годує, буде врятована від менструацій до самого закінчення грудного вигодовування.

Через лактаційну аменорею багато хто вважає, що завагітніти, поки годуєш грудьми, неможливо. Але це не так. Коли почнеться перша менструація – передбачити дуже складно. Можливо, зачаття станеться саме в той місяць, коли організм вирішить її відновити. У цьому випадку жінка вагітніє, місячні не приходять, а грудне вигодовування, як і раніше, триває. Тому важливо користуватися контрацепцією і під час лактаційної аменореї.

Наталка Блок

EmptyView