Якщо закисають очі у новонародженого: що робити батькам і в чому причина? Якщо закисають очі у новонародженого: що робити батькам і в чому причина?
Новонароджений

Якщо закисають очі у новонародженого: що робити батькам і в чому причина?

Як розпізнати симптоми?

Основний симптом складно не помітити, найбільш він виражений зранку після пробудження. В цілому симптоматика виглядає наступним чином:

 • помітні слизові виділення білого, жовтуватого, світло-коричневого відтінків;

 • злиплі вії;

 • занепокоєння, часте протирання очей;

 • після промивання виділення з'являються повторно;

 • легка припухлість повік.

Також у малюка будуть помітні зміни в поведінці. Під час закисання відзначається дискомфорт у вигляді: печіння, свербіння і болю. Це здатне привести до плачу, частим капризам, поганого сну і навіть відмови від їжі. Залежно від причини, можливе підвищення температури тіла.

Щоб полегшити стан новонародженого, важливо якомога швидше виявити причину і почати лікування.

Можливі причини

Проблеми з очима можуть з'явитися з різних причин. Перед початком лікування слід зрозуміти, що могло спровокувати цей стан, лише після цього вживати заходів. В цілому причини закисания очей можна поділити на три групи:

 1. Фізіологічна. Пов'язана з природним станом немовляти в перші дні життя. Відразу після першого плачу новонародженого повинна розірватися ембріональна тканина, що захищає слізний канал. Якщо цього не відбулося вчасно, тоненька мембрана розсмоктується кілька днів, але цей процес здатний спровокувати закисання.

 2. Інфекційна. Будь-яка інфекція, що потрапила в око малюка, здатна викликати неприємні симптоми. Причиною можуть стати відсутність гігієнічних умов, брудні руки або неправильний догляд. При підозрі на інфекцію важливо якнайшвидше звернутися до офтальмолога. Також до закисання очей призводить вірусна інфекція, наприклад ГРВІ або ГРЗ. У деяких випадках вона переходить на органи зору і викликає сльозоточивість і закисання.

 3. Алергічна. Алергія у дітей - не рідкість, реакція може виникнути на синтетичні тканини, домашніх тварин, пил, косметичні засоби. Якщо алергічна реакція раніше не спостерігалося, згадайте, можливо ви підклали в ліжечко нову іграшку або змінили засоби гігієни.

Вкрай рідко даний стан спостерігається під час дакріоциститу. Це рідкісна патологія, спричинена закупоркою слізних проток - наявність пробки заважає слізному каналу нормально функціонувати. Крім закисання, стан супроводжується почервонінням, припухлістю і гнійними виділеннями.

Важливо знати, не варто намагатися самостійно вилікувати немовля, причину повинен встановити виключно лікар, який призначить відповідний метод лікування. Домашні методи можуть викликати ускладнення або призвести до небезпечних наслідків.

Що робити при закисанні очей у малюка?

Лікування безпосередньо залежить від причини, що викликала стан. Якщо вона носить фізіологічний характер, найчастіше достатньо промивати очі відваром з трав, приготованого, наприклад, з ромашки або календули. Наслідки розриву тонкої захисної мембрани зазвичай нетривалі. У разі діагностування інфекції вдаються до використання медикаментів. Найчастіше лікар призначає мазі або краплі, а також промивання за допомогою антисептичних засобів. Бактеріальний кон'юнктивіт вимагає лікування антибактеріальними препаратами. При підозрі на алергію важливо виявити і усунути потенційні алергени, проводити часте вологе прибирання, провітрювати кімнату і використовувати виключно натуральні тканини і засоби гігієни. Якщо у дитини виявлено дакріоцистит, крім промивання, лікар може призначити масаж, що сприяє раскупорці слізних залоз.

Методи профілактики

Щоб мінімізувати ризик закисання, варто дотримуватися простих правил:

 • забезпечити належний догляд - не ігнорувати водні процедури і регулярно промивати очі;

 • регулярно проводити прибирання і підтримувати вологість в приміщенні на належному рівні;

 • уникати переохолодження;

 • по можливості виключити контакт дитини з хворим членом сім'ї.

Виявивши перші симптоми, слід звернутися до фахівця. Це допоможе уникнути ускладнень і швидше позбавити малюка від дискомфорту. Молодим батькам важливо пам'ятати, що самолікування може лише погіршити ситуацію і тоді процес одужання ризикує затягнутися. У більшості випадків вчасно розпочате лікування допоможе полегшити стан новонародженого вже за пару днів.

EmptyView