Яку ванночку для купання новонародженого обрати Яку ванночку для купання новонародженого обрати
Новонароджений

Яку ванночку для купання новонародженого обрати

Купання новонародженого – основні правила

Для купання малюка, окрім ванночки, потрібно приготувати необхідні речі: термометр для виміру температури води, ківшик для води, великий м'який рушник, дитячу косметику для купання, дитяче масло, крем, присипку, новий підгузник і чистий одяг.

Правила купання:

 • Купати і переодягати крихітку бажано в теплому приміщенні з температурою не нижче +20…+25°C. Не можна допускати переохолодження немовля, адже дитячий організм ще погано утримує тепло.

 • Завжди пробуйте температуру води, краще за все її перевіряти ліктем. Вода не повинна викликати неприємних відчуттів, температура води має бути комфортною, не вище +37°C.

 • Опускати дитинку у ванну намагайтеся поступово, щоб не налякати її різкою зміною середовища. Краще спершу опустити у воду дитячі ніжки, потім полити рукою малечі на спинку і повільно опустити тіло у воду. Важливо, щоб купання крихітці сподобалося і приносило задоволення. Тоді надалі дитя добре сприйматиме водні процедури.

 • Не бризкайте водою в дитяче личко.

 • Не мовчіть, розмовляйте з новонародженим під час купання. Розповідайте щось, посміхайтесь, тоді крихітка не боятиметься.

 • Дайте малюку трохи часу для звикання до води. І потім займайтеся вже миттям. Можна намилити голівку, шийку, тільце і всі складочки дитячим милом або спеціальним дитячим гелем. Стежте, щоб засіб не попав у очі, та дитя не розплакалося.

 • Під кінець купання можна полити карапуза чистою водою з ковша. Краще покласти крихітку на руку, підтримуючи голівку долонею.

 • Перші купання можуть бути зовсім коротенькими, вистачає 2-5 хвилин.

 • Будьте уважні й обережні, виймаючи дитинку з ванни, тримаєте її міцно, щоб не зісковзнула.

 • Не потрібно витирати, досить загорнути малюка в рушник.

 • Після промокання тіла рушником, змастіть складочки дитячою косметикою.

Зазвичай водні процедури залишають на вечірній час, перед годуванням. Дитина звикає до графіка: вечірнє купання-годування-сон. Але купатися можна і вранці, головне, щоб вам було зручно.

Під час перших купань не соромтеся попросити допомоги у чоловіка або мами. Удвох упоратися з купанням новонародженого легше. З досвідом ви призвичаїтесь та освоїте цю науку досконало.

Види ванночок

Ванночки для купання малят бувають:

 • Класичні. Найпростіші пластмасові ванни овальної форми, які часто передаються у спадок від покоління в покоління.

 • Анатомічні. Вважаються найкомфортнішими і безпечнішими для новонароджених. Усередині таких ванночок є анатомічні підставки, які нагадують гірку та візуально повторюють тіло дитини. У такій ванні немовля обмежене в рухах, не може розмашисто ворушити кінцівками. Малюк точно не зісковзне, його можна залишити лежати у ванні (голівка і спинка знаходяться на піднесенні), поки мама двома руками буде мити та розважати маля. Гарний варіант для перших місяців життя новонародженого, особливо, якщо купати малюка самотужки.

 • З можливістю установки на ванну. Дитяча ванночка може бути будь-якої форми, модель потрібно підбирати точно під розмір вашої великої ванни. Хороший і зручний варіант для батьків, дозволяє поберегти спину і не нахиляться донизу, оскільки кріпиться зверху ванни.

 • Складані. Цей варіант більше розрахований на малогабаритні квартири, коли після кожного купання потрібно звільнити місце. Складену ванночку легко взяти з собою, якщо збираєтесь подорожувати.

 • Надувні. Поєднують у собі ванну і міні-басейн. Таку ванночку також зручно брати з собою в поїздку.

 • Антибактеріальні. Покриті спеціальним матеріалом з антибактеріальними властивостями, який працює протягом усього терміну використання ванни. Значний мінус – висока вартість.

 • Ванночка-пеленальний столик або комод. Насправді, це ванночка, яка поєднує в собі ще й інші меблі. Виглядають такі ванни стильно та модно, але складнощі виникають з наливанням і спуском води.

Яку вибрати

Вибирайте найзручнішу ванночку саме для вас. Процес купання не повинен створювати додаткові труднощі, тому вона має бути легкою, безпечною, неслизькою, мати зливний отвір.

Дитячу ванночку купувати потрібно, вона вам обов'язково згодиться в господарстві. По-перше, ванночки без додаткових функцій не дорогі, не займають багато місця. По-друге, купати малюка в маленькій ванні зручно. Таку ванночку можна швидко наповнити водою, на відміну від дорослої ванни, що важливо, якщо ви хочете викупати крихітку скоріше (або доводиться нагрівати воду). По-третє, вам не потрібно витрачати багато часу на ретельне миття самої ванночки різними засобами, маленька ванна виключно для вашого карапуза, нею ніхто більше не користуватиметься.

Веселого і комфортного вам купання!

Вікторія Дідок

EmptyView