Правильний догляд за пупком новонародженого Правильний догляд за пупком новонародженого
Новонароджений

Правильний догляд за пупком новонародженого

Прості правила догляду

Як правильно доглядати за пупком розповість і продемонструє лікар у пологовому будинку. А вже дома завдання мами полягає в тому, щоб забезпечити загоєння. Для цього необхідно:

1. Мінімізувати механічний вплив на ділянку рани.

Утримайтеся від викладання малюка на животик до повного загоєння пупка. Одягайте підгузник таким чином, щоб його краї не травмували ранку (за необхідності край потрібно підгорнути або трохи обрізати ножицями).

2. Максимально перешкодити потраплянню інфекції ззовні.

Робіть гігієнічні процедури лише чистими руками. Одяг новонародженого, який торкається животика, краще випрасувати. Якщо у вас є сумніви з приводу якості водопровідної води, то для купання немовляти краще використовувати кип’ячену.

3. За необхідністю очищувати та обробляти ранку антисептиками (за рекомендацією лікаря).

Для очищення ранки достатньо крапнути небагато перекису водню і обережно протерти ваткою. Після цього висушіть ранку, притиснувши суху серветку, і приступайте до обробки антисептиками. Раніше для цього використовували «зеленку», але через її насичений колір можна не помітити і пропустити початок запального процесу. Тому зараз лікарі радять безбарвні рідини. Наприклад, спиртовий розчин календули або евкаліпту.

4. Виділити час для прийняття повітряних ванн.

Крім того що це корисна загальнозміцнююча процедура для малюка, доступ кисню до пупкової ранки сприяє її швидкому загоєнню.

Шкідливі поради або чого не варто робити:

  • не заклеюйте пупок пластиром та не накладайте пов’язок на цю ділянку – тепле та вологе середовище може спровокувати розвиток інфекції;
  • не відмовляйтеся від купання – це необхідна гігієнічна процедура;
  • не використовуйте для обробки розчини з насиченим кольором – ви можете не помітити і пропустити початок запального процесу.

Має насторожити, якщо пупкова ранка:

  • мокне і не загоюється протягом довгого періоду часу;
  • має неприємних запах;
  • з’явилися кров’янисті або гнійні виділення.

Виникнення одного або декількох симптомів – це, як мінімум, привід для пильної уваги. Але краще в такому разі довірити контроль за загоєнням пупка педіатру.

Будьте здоровими! Катерина Грінченко

EmptyView