Перше купання новонародженого Перше купання новонародженого
Новонароджений

Перше купання новонародженого

Коли купати перший раз після пологового будинку?

Купати діток можна відразу в день виписки з пологового будинку. Допускається перенести знайомство з купанням на наступний день після виписки карапузу додому, щоб уникнути додаткової стресовою ситуацій.

Деякі педіатри рекомендують відкласти прийняття ванни, доки не заживе ранка пупка, а до цього обмежитися вологими обтираннями.

Що підготувати для купання?

Дитинку найзручніше купати в дитячій анатомічній ванні. Саму маленьку ванну ставте не у велику ванну, а на піднесення (стільчик, пральну машинку), щоб під час процедури не довелося сильно накланятися.

Варто придбати градусники: для води і для виміру температури в приміщенні. Вода не повинна викликати неприємних відчуттів, пробувати її краще ліктем. Оптимальна вода для купання – 36-37°С, температура в приміщенні – 20-25°С. Не можна допускати переохолодження грудничків, їх організм ще погано утримує тепло.

Перші місяці купання воду все ж краще використовувати кип'ячену з-під крану або фільтровану, а не проточну. В готову воду можна додати трав'яний відвар з настою череди або ромашки. Зараз мало хто додає розчин марганцівки для знезараження води, доки не зажив дитячий пупок. Якщо вирішили це зробити, то будьте уважні. Розбавляти марганцівку водою слід в окремій ємкості, щоб розчин вийшов ледве рожевого кольору. Потім процідити через декілька шарів марлі, щоб кристали, які не розчинилися, не попали у воду, а лише після цього виливати розчин у дитячу ванну.

Не зайвими будуть кухлик для обливання і м'яка губка.

Серед дитячої косметики досить приготувати дитяче мильце і шампунь без сліз.

Заздалегідь підготуйте велике м'яке полотенечко, щоб укутати карапуза після прийняття ванни та чистий одяг.

Як саме купати новонародженого, скільки та як часто?

Щоб малюк не злякалося різкої зміни середовища, його рекомендують опускати у воду в тонкій пелюшці, яку розмотують відразу після того, як тільце дитини поступово зануриться у воду. Такий спосіб допомагає немовляті відчути себе в безпеці, як у маминому животику. Опускати дитя у воду починають з ніжок, голівку занурюють так, щоб не намочити вушка. Прагніть взагалі не бризкати водою на личко.

Для простої гігієни вистачає і 3-5 хвилин, але якщо маля насолоджується купанням, то поступово водні процедури можна розтягнути до 10-20 хвилин. Не забувайте стежити за температурою води, дитя не повинне змерзнути.

Купати діток можна щодня, але намагайтеся це робити в один і той самий час, щоб організувати постійний режим дня. Якщо дитина вередує, погано сприймає водні процедури, то допустимо проводити купання через день. За міжнародними стандартами купати дітей досить 2-3 рази на тиждень. Якщо малюк захворів чи не має відповідних умов для купання, тоді прийом ванни доведеться відкласти, а в цей час використовувати вологі обтирання.

Догляд за шкірою новонародженим після купання

Вода дуже сушить ніжну дитячу шкіру, тому після купання необхідно скористатися дитячим маслом, молочком для тіла, щоб максимально зволожити шкіру. Уважно обробіть маслом усі складочки або скористайтеся присипкою.

Перші кілька раз мамі допомога не зашкодить, краще купати малюка удвох. Не мовчіть під час процесу, посміхайтеся, розповідайте вивчені вірші, примовки, це допоможе дитині швидше звикнути до водних процедур.

Не забудьте приготувати фотоапарат або камеру, щоб зберегти перше купання!

Вікторія Дідок

EmptyView