Особливості догляду за хлопчиком, особливості догляду за дівчинкою Особливості догляду за хлопчиком, особливості догляду за дівчинкою
Новонароджений

Особливості догляду за хлопчиком, особливості догляду за дівчинкою

Загальні правила догляду за новонародженими

Вчасно змінюйте одноразові підгузники (після спорожнення кишечника, раз у 3-4 години або частіше, якщо в цьому з'явилася необхідність). При кожній зміні підгузника підмивайте дитину або скористайтеся вологими серветками, інакше на шкірі може виникнути подразнення.

Частіше залишайте малюка голеньким, повітряні ванни дуже корисні для шкіри і для загартовування.

Раз у 1-3 дні купайте карапуза у ванні.

Після зміни підгузника, підмивання, купання малюка використовуйте дитячий лосьйон, масло, захисний крем або присипку, щоб захистити шкіру від висипань, попрілостей і роздратувань.

Особливості гігієни дівчаток

Підмивання дівчаток, обтирання вологими серветками проводиться в напрямі «спереду – назад» або від животика до спинки. Тобто підмивання необхідно акуратно проводити від каналу сечовипускання до заднього проходу, щоб не занести мікроби з анального отвору до піхви.

Не потрібно ретельно мити/протирати статеві губи зсередини, так легко травмувати слизову оболонку, що може призвести до спайок (синехій) і зрощення малих статевих губ.

Після миття краще не витирати шкіру, а промокнути рушником. Для того, щоб видалити залишки вологи скористайтеся присипкою, однак її не варто сипати безпосередньо на шкіру. Присипку потрібно висипати на долоньку і рівномірно розподілити по дитячій шкірі та між складочкам.

Особливості гігієни хлопчиків

Під час гігієни хлопчиків діють у зворотному напрямку: від спинки до животика. Спершу видаляють смегму з крайньої плоті, яка може спровокувати інфекцію голівки члена. Потім миють/протирають усі складочки у верхній частині ніжок і довкола геніталій, закінчуючи гігієнічні процедури миттям сідничок.

Пам'ятаєте, не можна прикладати зусилля, щоб відсунути крайню плоть, це може призвести до її розриву. Часто у маленьких хлопчиків голівка члена повністю прихована крайньою плоттю і може взагалі не рухатися. У міру дорослішання дитини, голівка статевого члена відкриється самостійно.

Після гігієнічних процедур для видалення надлишок вологи також добре скористатися присипкою довкола пенісу (але не на нього), між складочками на сідницях і ніжках. Можна використати крем під підгузник для профілактики попрілостей (почервонінь).

Деякі батьки думають, хлопчикам у підгузнику жарко, що спричиняє перегрівання яєчок. Це лише міф, не переживайте. Однак слідкуйте, щоб дитина не перегрівалася.

Багато мам хлопчиків відзначають, що їх карапузи часто пускають фонтанчик, варто лише зняти підгузник. Подібна реакція можлива на прохолодне повітря, тому будьте готові й до такого варіанту.

Вікторія Дідок

EmptyView