Правила купання Правила купання
Новонароджений

Правила купання

Купання новонароджених дітей

Також це чудова нагода для тата прийняти участь в повсякденних ритуалах. Вашому новонародженому може знадобитися якийсь час, щоб звикнути до ідеї про купання, він може бути стурбованим через те, що він голий. Ця стадія зазвичай проходить досить швидко.

Ось кілька підказок щодо купання Вашої дитини:

 • Протягом перших кількох тижнів Вам не потрібне мило чи засоби для купання, достатньо води.

 • Ви також можете розглянути можливість використання одноразових мочалок для купання новонародженого. Деякі продукти являють собою «все-в-одному», а це означає, що Ви можете купати дитину однією рукою, щоб інша була вільною, щоб тримати малюка.

 • Новонароджену дитину потрібно купати лише 2-3 рази на тиждень.

 • Уникайте купання Вашої новонародженої дитини у ванні, доки пупок не відпаде і не загоїться, а потім потрібно лише користуватися губкою.

 • Покладіть вологу фланель або іншу тканину на груди дитини, щоб їй було тепло.

 • Якщо Ви берете свою дитину до ванни, то Вам знадобиться хтось, хто подасть Вам дитину, і візьме її у Вас, коли Ви її скупаєте.

 • Розмовляйте, співайте і грайте в ігри з дитиною, щоб вона навчалася насолоджуватися купанням як особливим проведенням часу з Вами.

 • Завжди перевіряйте температуру води. Використовуйте зап'ястя, оскільки воно є чутливішим до тепла, ніж долонь, або використовуйте термометр для ванни. Гарною ідеєю є спочатку заповнити ванну холодною водою, а потім додати гарячу. Таким чином, Ви не підігріваєте нижню частину ванни, щоб уникнути опіків, а також уникаєте ризику того, що покладете дитину до ванни з гарячою водою (забувши додати холодної). Потім спустіть холодну воду з крану, щоб переконатись, що кран холодний.

 • Міцно тримайте дитину. Якщо дитина знаходиться в звичайній ванні (а не в сидячій), то тримайте її під руками, так щоб її голова була поряд з Вашим передпліччям. Якщо дитина у ванні, тримайте її під руками однією рукою. Таким чином, Ви матимете вільну руку для купання всього тіла Вашого малюка.

 • Якщо Вашій дитині не подобається, і вона виявляє ознаки тривоги, просто виконайте основні дії і заберіть її з ванни. Ви можете спробувати ще раз через пару днів, можливо, спробуєте купатися в інший час доби.

 • Уникайте купання безпосередньо після їжі.

Масаж Вашого новонародженого – чудовий спосіб вивчити його тіло та міміку.

Окрема ванна для купання Вашого новонародженого не є суттєвою умовою, хоча це може бути гарною ідеєю, що дає Вам більше свободи руху – і вона портативна, що дозволяє Вам купати дитину в теплій кімнаті. Ви можете придбати ванну або використовувати нову миску.

Миття пупка

Залишок пуповини Вашої дитини висихає і відпадає протягом семи-десяти днів після її народження. Ви можете отримати пораду від лікаря, як мити це місце щодня, але існує інша думка, що надмірне миття цієї області не є необхідним, треба просто утримувати це місце чистим та сухим. Якщо Ви помітили будь-які почервоніння, виділення або інші ознаки інфекції, зверніться до свого лікаря за порадою.

EmptyView