Робимо купання немовля комфортним Робимо купання немовля комфортним
Новонароджений

Робимо купання немовля комфортним

Чому мамі та татові потрібно уважно стежити за температурою води

Купання новонародженого виконується щодня. Не зважаючи на те, що водні процедури тривають всього кілька хвилин, батькам слід підійти до них з максимальною відповідальністю. Фахівці стверджують, що купання повинно бути комфортним та заспокійливим для дитини.

Вода повинна бути не гарячою і не холодною. З огляду на те, що терморегуляторна функція новонародженого організму досить слабка, неправильний підбір температури води може призвести до опіків або переохолодження.

Не варто перегрівати воду. Надмірно тепла вода сприяє розпарюванню шкіри, через що остання значно знижує свою захисну функцію та стає вразливою до впливу шкідливих мікроорганізмів. А гаряча вода викликає опіки шкіри та стає причиною порушення роботи внутрішніх органів.

Занадто холодна вода – запорука проблем. Навіть прохолодна вода при купанні малюка може призвести до застуди, розладів в роботі сечовивідної системи та больових відчуттів при сечовипусканні.

Важливо! Для точного контролю температури води фахівці рекомендують придбати спеціальний градусник. Подібний прилад дозволить батькам уникнути безлічі проблем, що виникають через занадто гарячої або холодної води.

Оптимальна температура води при купанні малюка

Фахівці стверджують, що найбільш сприятлива температура води при купанні новонародженого дорівнює 37-38 градусам Цельсія. Подібний показник пов'язують з тим, що ще недавно малюк перебував в утробі матері та був оточений навколоплідними водами з такою температурою.

Зверніть увагу! Тактильно, 37-38 градусів – це досить прохолодна вода. Однак батькам не варто хвилюватися, адже шкіра малюка більш ніжна та чутлива, а тому подібна температура буде оптимальною для комфортного купання.

Основні переваги купання малюка в теплій воді:

  • прискорене загоєння пупкової ранки;

  • формування імунітету;

  • поліпшення терморегуляції організму;

  • заспокоєння та заколисування.

Важливо! У перші дні життя немовляти рекомендується купати його в прокип'яченій воді. Подібний підхід дозволяє уникнути загноєння пупкової ранки.

Процедура підготовки води для комфортного купання

Підготувати оптимальну температуру для купання новонародженого можна, дотримуючись наступного алгоритму дій:

  1. Налити холодну воду в ванночку. Якщо вік дитини менш ніж два тижні, воду необхідно заздалегідь прокип'ятити.

  2. Розмістити точний термометр у воді.

  3. Поступово додавати гарячу воду в ємність з холодною. Для зручності можна використовувати чайник.

  4. Перемішати воду для отримання рівномірної температури.

  5. При досягненні 37-38 градусів після перемішування – почати купання.

Зверніть увагу! Якщо під рукою немає градусника для заміру температури можна скористатися тактильним способом: зігнути руку та занурити лікоть в ємність для купання. Так ви зможете визначити оптимальну температуру для купання новонародженого.

Не варто забувати й про температуру повітря в приміщенні. Для того щоб малюк не застудився після купання в приміщенні повинно бути не менше 25 градусів.

Чи варто загартовувати малюка

Серед недосвідчених батьків ходять чутки, що дітей потрібно загартовувати відразу ж після народження. Однак, фахівці-педіатри стверджують, що різке зниження температури води при купанні новонародженого може призвести до застуди, порушення роботи сечовивідної системи та надовго відбити бажання малюка до прийняття водних процедур.

Якщо батьки все ж бажають зайнятися загартовуванням дитини, то рекомендується проводити його максимально акуратно. Зниження температури води при купанні слід здійснювати поступово, по одному градусу раз в 3-4 дні.

Важливо! Під час загартовування потрібно стежити за станом дитини. Якщо у малюка синіє носогубний трикутник і з'являється тремтіння – слід збільшити температуру води.

Таким чином, купання малюка – це дуже важлива процедура, яка впливає на формування терморегуляторної функції організму та сприяє розвитку імунної системи. Перші кілька тижнів батькам рекомендується кип'ятити воду, щоб убезпечити малюка від потрапляння інфекції в пупкову ранку.

EmptyView