Догляд за шкірою немовляти: головні правила Догляд за шкірою немовляти: головні правила
Новонароджений

Догляд за шкірою немовляти: головні правила

Можна почути, що основні принципи догляду полягають у дотриманні всього трьох НЕ для шкіри немовлят: не мокнути, не перегріватися, не потіти.

Прості життєві правила догляду за шкірою малюка:

  • Чистота – запорука здорової шкіри. Це означає, що підгузник краще змінити раніше, ніж перетримати дитинку в ньому. Зазвичай пелюшковий дерматит виникає від довгого зіткнення шкіри з дитячими виділеннями.

  • Щоденні ванни наприкінці дня – добра звичка. Якщо вийде купати дитину щодня, то це благотворно відіб'ється не лише на стані шкіри, але й заспокоїть малюка, поліпшить його самопочуття. Якщо водопровідна вода дуже жорстка, для місячного новонародженого бажано її кип'ятити або використовувати фільтр. Прагніть також пом'якшити воду за допомогою відварів, трав'яні настої ромашки та чистотілу вважаються кращими для чутливої шкіри.

  • Уникайте тертя. Дитяча шкіра занадто чутлива, тому не тріть її рушником після купання, а промокайте. Враховуйте також, що дитячі речі мають бути м'якими, з натуральних тканин.

  • Шкіра «любить» дихати. Всі педіатри рекомендую частіше влаштовувати малятам повітряні ванни, адже вони корисні не лише для шкіри, але і для загального зміцнення організму. Отже після гігієнічних процедур не кваптеся відразу надівати підгузник і одяг, нехай хоч пару хвилин малюк насолодитися своєю наготою.

  • Якщо шкіра суха, то її необхідно зволожити кремом або маслом. Важливо не допускати пересушування і тріщин, які можуть перетворитися на ранки.

  • Якщо шкіра волога, місцями навіть мокра (що буває часто між складочками на ручках, ніжках, під пахвами, під сідничками, біля шиї), то потрібно підсушити такі місця дитячою присипкою.

  • Не допускайте перегріву, не кутайте малюка. На шкірі перегрів позначається не кращим чином, після потіння украй часто з'являються попрілості, роздратування й висипання.

  • При проблемній шкірі (наприклад, атопічному дерматиті) знадобляться спеціальні засоби – креми, які знімають роздратування і зменшують свербіння. Ліпше ними користуватися відразу при виникненні алергічних почервонінь, щоб запобігти розчісуванню хворих місць.

  • І, звичайно, для догляду за дитячою шкірою знадобляться засоби, які розраховані саме для дітей. Дитячі шампуні не лише не щіплять очі, але й відрізняються від дорослих за складом. Навіть для прання речей малюка краще використовувати делікатні гіпоалергеннімиючі засоби, щоб уникнути алергії.

Коли кажуть: «Як шкіра немовляти», мають на увазі гладку і чисту рожеву шкіру. Проте у малюків рідко буває ідеальна шкіра, частіше можна спостерігати різного роду роздратування, прищики і висипання, в цьому немає нічого страшного. І не забувайте, якщо вас щось турбує, ви завжди можете звернутися за консультацією до свого педіатра.

Вікторія Дідок

EmptyView