Як реагувати на плач новонародженого? Як реагувати на плач новонародженого?
Новонароджений

Як реагувати на плач новонародженого?

1. Причини дитячого плачу.

Найпоширеніша і банальніша причина плачу – це голод. Якщо малюк зголоднів, то плач – природна реакція, таким чином, дитя дає вам зрозуміти про свої потреби.

Дискомфорт. Це може бути мокрий підгузник або перегрів через жару. Багато діток не люблять одягатися на вулицю, відразу починають заливатися криком.

Біль. Коліки – проблема №1 перших місяців життя багатьох діток. Якщо болить животик або дитина погано себе почуває, то плачем вона повідомляє про це оточуючим.

Біль від прорізування зубів. До появи перших зубиків ще може бути ого-го, а неприємні відчуття малюка вже починають турбувати. Якщо слина тече річкою, напухли ясна, підвищена температура, постійні капризи, поганий апетит і сон – це явні симптоми прорізування дитячих зубів.

Страх. Незвична обстановка, чужі люди, самотність лякають і заставляють немовля нервувати.

Перевтома. Часто дітки вередують перед сном, що недивно, адже за цілий день стільки всього сталося, карапуз набрався нових емоцій, вражень.

Бажання щось отримати. Неможливість дотягнутися до іграшки, пустушка, яка впала, – вагомий привід гніватися.

На ручки. Якщо малюк звик гуляти або засинати на маминих ручках, то криком висловлюватиме своє обурення ліжечку або колясці.

Нудно. Не дивуйтеся, від нудьги діти теж плачуть. Просто так лежати в ліжку абсолютно не цікаво, а варто лише закричати, відразу прибіжить мама, почне метушитися, розмовляти і розважати.

2. Як припинити плач новонародженого.

Швидкий і безпрограшний варіант – задовольнити базові потреби: нагодувати, переодягнути в чистий підгузник. Якщо малюку точно не холодно і не жарко, тоді слід розібратися, чи не турбує його животик або зубки.

Узяти немовля, яке плаче, на ручки – природна реакція будь-якої мами. На ручках діти відчувають себе захищеними та швидше втихомирюються.

Якщо немовля за допомогою плачу намагається привернути вашу увагу – приділіть йому час. Багато діток заспокоює мамин голос, спілкуйтеся з карапузом, розкажіть йому казку, займіться пальчиковими іграми.

Науково доведено, що дітям передається мамин настрій, тому поменше нервуйте!

3. Які способи допомагають заспокоїти новонародженого.

Якщо дитинка довго не може заспокоїтися навіть на ручках, тоді варто випробувати наступні засоби:

Вільне сповивання. Пелюшечка-кокон імітує звичне середовище, мамине черевце, тому малюк відчує спокій і безпеку.

Легке похитування. Рухи-маятник у колясці або на маминих руках допомагають швидше заснути. Проте не потрібно цим методом користуватися на постійній основі, тоді дитя розучиться засинати іншим чином. Деякі татусі кладуть своїх чад у дитячі крісла і возять їх в автомобілі пару кругів навколо будинку, такий спосіб теж вельми допомагає заколисати.

Монотонне шипіння або білий шум. Уважається, що легке шипіння заспокоює, а втомлену дитину буквально відключає.

Смоктання грудей або пустушки. Навіть в утробі матері малюк смоктав пальчики, тому смоктання для дитяти звичне заспокійливе заняття, а не лише спосіб отримати їжу.

Укладання на бік також заспокоює, поза ембріона з підібраними до животика ніжками діє благотворно.

Для заспокоєння немовля всі способи підійдуть. Спокійних вам днів та ночей!

Вікторія Дідок

EmptyView