Як позбавитися від кишкових коліків у дитини Як позбавитися від кишкових коліків у дитини
Новонароджений

Як позбавитися від кишкових коліків у дитини

Ознаки кишкових колік

Якщо карапуз надривно плаче, підтискає, напружує ніжки або стукає ними, у нього роздувся животик, то, швидше за все, дитя страждає від різких болів у животі, підвищеного газоутворення. Малюк може довго не втихомирюватися, плакати відразу після їжі або навіть під час.

Причини появи кольок

Причина може бути як одна, так і відразу декілька:

Незрілість травного тракту. Не лише недоношені новонароджені страждають коліками, крупних карапузів теж часто турбує животик. Необхідно дати час усім системам організму підрости, адаптуватися до життя поза утробою, щоб вони запрацювали в повну силу.

Дисбактеріоз кишечника, який буває наслідком безлічі хвороб. Щоб виявити їх причину, фахівці радять спершу здати аналізи.

Неправильний режим годування. Консультанти з гв рекомендують годувати дітей на вимогу, а не по годинах. Пов'язано це з тим, що грудне молоко швидко засвоюється, малюк може зголодніти вже за годину після їжі. Виходить, що до наступного годування він страждатиме від голоду, звісно, може боліти живіт.

Харчування мами. Якщо годуюча мама їсть продукти, які викликають підвищене газоутворення (наприклад, капусту, випічку, яка містить дріжджі), то через грудне молоко крихітці передається розлад травлення. Перший час після пологового будинку лікарі рекомендують жінкам стежити за раціоном, вести харчовий щоденник, адже дитина може негативно реагувати на певні продукти в раціоні мами.

Особливості процесу смоктання. Зверніть увагу, як малюк заковтує сосок при годуванні, дитя не повинне хапати повітря. Після годування обов'язково потрібно носити карапуза у вертикальному положенні (солдатиком), щоб він відригнув, позбавився від повітря, яке попало при годуванні.

Непереносимість лактози материнського молока. Коли організм грудничка не засвоює мамине молоко, симптомами можуть бути розлад шлунку, втрата ваги і кольки. Виявити лактозну недостатність допоможе аналіз калу. Для усунення проблеми лікар призначить препарати, які містять лактозу.

Чим допомогти малюку при коліках?

Масаж при кольках. Кругові рухи за годинниковою стрілкою по дитячому животику, допомагають шлунку «почати працювати», також варто легенько притискати до живота ніжки. Масаж заспокоює дитину, полегшує неприємні відчуття.

Грілка від коліків. Поряд з малюком, ближче до його животика, можна розмістити теплу грілку або складену тепленьку пелюшку. Багатьом діткам тепло допомагає заспокоїтися.

Викладання на животик. У такому положенні дитячий живіт зігрівається, коліки менше турбують. Також можна носити карапуза на руках, притиснувши до свого тіла животиком, поділитися своїм теплом.

Ліки від коліків у новонароджених. Для призначення аптечних лікарських препаратів (суспензій, порошків, крапель, емульсій) краще проконсультуватися з педіатром.

Газовідвідна трубка. Якщо ви бачите, відчуваєте, що газики ніяк не виходять, за допомогою такого пристрою можна прискорити процес. Проте лікарі радять цей спосіб використовувати в крайньому випадку, щоб не порушити роботу кишечника, не викликати залежність від такої допомоги.

Коли пройдуть дитячі коліки?

Існує думка, що кольки більше і частіше турбують новонароджених хлопчиків, ніж дівчаток. Але малята зростають щодня, поступово у них налагоджується робота ШКТ, приходить до норми режим годування і розпорядок дня. Зазвичай коліки в грудничків сходять нанівець до 3 місяців, рідко кого живіт продовжує турбувати до 4 місяців. А в півроку ви вже і забудете, що колись мали справу з дитячими кольками.

Вікторія Дідок

EmptyView