Як навчитися розуміти причини плачу дитини? Як навчитися розуміти причини плачу дитини?
Новонароджений

Як навчитися розуміти причини плачу дитини?

Класифікація дитячого плачу в залежності від потреб малюка

Фахівці з дитячої психології виділяють десять основних причин плачу новонародженого малюка:

  • потреба в їжі;

  • дискомфорт через попрілість на шкірі;

  • перевтома або перезбудження;

  • необхідність заміни підгузка;

  • нудьга та потреба в увазі;

  • біль при появі зубів;

  • гази та коліки в животі;

  • некомфортні для малюка умови в кімнаті;

  • потреба в відрижці після недавнього прийому їжі;

  • підвищена температура.

Потреба в їжі

Регулярне харчування – це одна з головних потреб новонароджених. Якщо малюка вчасно не погодувати, він починає плакати та всіляко привертати увагу батьків. З огляду на те, що невеликий за розмірами шлунок малюка не може вміщати в себе багато їжі, новонароджені часто потребують годування. Головними ознаками плачу внаслідок голоду виступає велика кількість смоктальних звуків, комбінованих з прицмокуванням або облизування пальців рук.

Дискомфорт через попрілості на шкірі

Сучасні засоби дитячої гігієни гіпоалергенні та безпечні для новонароджених. Однак в деяких випадках в зоні присутності підгузка утворюється невелике запалення. Висип викликає занепокоєння та дискомфорт, про які дитина починає сигналізувати за допомогою плачу. Якщо батьки вчасно не оброблять запалення, воно може перерости в пухирі або відкриті рани.

Перевтома або перезбудження

При перевтомі або перезбудженні малюк просто не знає, як йому розслабитися, тому починає кликати батьків за допомогою сильного плачу. Для заспокоєння дитини досить покачати її, заспівати колискову пісню або організувати монотонний фоновий шум. У деяких випадках заспокоїти малюка можливо, відкривши вікно та впустивши свіже повітря в приміщення.

Необхідність заміни підгузків

Мокрі підгузки – це одна з найбільш частих причин плачу новонароджених дітей. Нікому не хочеться лежати в мокрому одязі й тому, при виникненні подібної ситуації, малюки починають інформувати батьків за допомогою капризів або плачу. Додатково, мокрі засоби гігієни малюка викликають пріння шкіри, що стає ще однією причиною істерики.

Нудьга та привернення уваги

Якщо батьки не приділяли уваги дитині занадто довго, малюк починає вередувати та кричати. Діти досить егоїстичні, а тому вимагають до себе підвищеної уваги. Як правило, при нудьзі малюки плачуть переривчасто, перевіряючи чи є поруч мама або тато. Якщо батьки чують такий крик, їм достатньо просто пограти з малюком.

Біль при появі зубів

Рівний безперервний плач, в більшості випадків, символізує про больові відчуття. Якщо у дитини немає інших травм, то занепокоєння може бути викликане зубками, що ріжуться. Щоб переконатися, що причиною плачу є зубний біль мамі чи татові досить обмацати ясна малюка. При наявності підвищеного слиновиділення або опухлості слід дати дитині шматочок охолодженої моркви. Холодна їжа на час знизить дискомфорт та дозволить малюкові заснути.

Гази та коліки в животі

Голосний плач протягом декількох годин поспіль може свідчити про наявність шлункової коліки. Заспокоїти дитину при газах можливо, зігрівши йому животик. Одним з найбільш ефективних способів боротьби з газами виступає приміщення малюка в теплу ванну або розміщення на животику грілки. Нагрівання зменшує дискомфорт та сприяє швидкому виходу газів зі шлунково-кишкового тракту малюка.

Некомфортні для малюка умови в кімнаті

Якщо дитині жарко або холодно вона може сигналізувати про це за допомогою плачу. Визначити наявність перегріву або переохолодження можливо, помацавши лоб малюка.

Потреба в відрижці після недавнього прийому їжі

Новонародженим досить проблематично самостійно відригнути повітря, що накопичилося в шлунку. Тому, нерідко після прийому їжі малюки починають плакати, привертаючи увагу до батьків. Останнім, для прискорення виходу повітря зі шлунково-кишкового тракту дитини, потрібно розмістити малюка вертикально та помасажувати спинку.

Підвищена температура

Малюки дуже відчувають підвищення температури тіла. Плач хворої дитини ні з чим не сплутати. При наявності підвищеної температури чадо починає плакати слабо та на високих тонах.

Таким чином, потреби дитини досить просто визначити по плачу. Якщо чадо плаче голосно та протяжно, йому необхідно годування або зміна підгузків. Якщо ж крик з перервами, то малюк жадає уваги або не може заснути через перезбудження.

EmptyView