Здоров'я годуючої матері Здоров'я годуючої матері
До року

Здоров'я годуючої матері

Чи можна годувати дитину при підвищеній температурі матері

Більшість молодих жінок, вперше відчувши радість материнства, цікавляться таким питанням. Фахівці-педіатри стверджують, що годувати грудьми при наявності підвищеної температури тіла не тільки можна, а й навіть потрібно. Річ у тому, що під час хвороби організм матері виділяє антитіла, які атакують інфекцію і, зрештою, знищують шкідливі мікроорганізми. Ці антитіла, разом з молоком, передаються дитині, формуючи у неї імунітет та запобігаючи ризику виникнення подібного захворювання.

Зверніть увагу! Якщо причиною високої температури виступає лактостаз або лактаційний мастит, то вигодовуючи дитину жінка покращує і власне здоров'я.

Дії матері при виявленні підвищеної температури

Якщо у матері підвищена температура, то, в першу чергу, необхідно визначити характер проблеми. Як правило, подібний симптом виникає при:

  • харчовому отруєнні;

  • лактостазі;

  • застуді або гострому респіраторному захворюванні;

  • лактаційному маститі.

Для визначення конкретної причини підвищеної температури рекомендується звернутися до дільничного терапевта або іншого медичного фахівця широкого профілю.

По-друге, при виявленні симптомів захворювання, матері необхідно продовжувати грудне вигодовування дитини. Раніше, підвищена температура була достатнім приводом для відлучення малюка від грудей, проте, подальші дослідження показали, що подібні заходи не тільки не допомагали, а й шкодили новонародженому. Річ у тому, що в молоці жінки, особливо хворої, є певні антитіла та спеціальні вітамінні комплекси, що необхідні новонародженому. Без подібних мікроелементів організм дитини повільніше формує імунітет та піддається найпростішим захворюванням.

Ефективні способи зниження температури у годуючої матері

Якщо з питанням вигодовування малюка хворої матір'ю все більш-менш зрозуміло, то далеко не кожен знає, як боротися з підвищеною температурою так, щоб не нашкодити новонародженому.

Важливо! Лікарі рекомендують використовувати жарознижувальні препарати тільки при підвищенні температури до 38.5 і більше градусів. Однак, лікарські засоби небажано застосовувати при грудному вигодовуванні, а тому краще скористатися народними способами.

Кваліфіковані педіатри пропонують кілька рекомендацій матерям, які під час грудного вигодовування зіткнулися з проблемою підвищеної температури тіла:

  1. Знизити загальну температуру в приміщенні. Зниження температури до 18 градусів мобілізує організм на боротьбу із захворюванням.

  2. Прийняти ванну з теплою водою. Перебування у воді з температурою близько 37 градусів покращує теплообмін та сприяє відходу симптомів хвороби.

  3. Пити теплий компот, морс, чорний чай у великій кількості. Збільшене споживання теплої рідини дозволяє організму наростити потовиділення та скинути температуру за допомогою природної терморегуляції.

  4. Пити теплий компот, морс, чорний чай у великій кількості. Збільшене вживання теплої рідини дозволяє організму наростити потовиділення та скинути температуру за допомогою природної терморегуляції.

  5. Зволожити відкриті ділянки тіла. Нанесення води на шкіру спричиняє випаровування вологи та зниження загальної температури тіла. Ефект від даної дії за своєю суттю схожий з результатом після збільшеного вживання теплих напоїв.

Зверніть увагу! Якщо жар викликаний лактостазом, часте пиття може викликати додаткові проблеми. Тому, при наявності таких підозр рекомендується скористатися іншими способами зниження температури.

Якщо жоден з описаних вище способів позбавлення від жару не допоміг, доведеться скористатися лікарськими препаратами. Найбільш безпечними в період лактації жарознижувальними засобами є Парацетамол та Нурофен. Ці ж ліки використовуються в педіатрії та прописуються малюкам, які температурять, вже з тримісячного віку.

Важливо! Педіатри не рекомендують матерям збивати температуру за допомогою Терафлю, Колдрекса та фервекса. Ці ліки проникають в молоко матері й можуть викликати побічні ефекти у дитини.

Таким чином, наявність жару у матері не повинна стати приводом для припинення грудного годування. Перш ніж приймати лікарські препарати, жінкам рекомендується визначити характер захворювання та скористатися народними способами для зниження температури.

EmptyView