Температура під час прорізування зубів: коли та як збивати? Температура під час прорізування зубів: коли та як збивати?
До року

Температура під час прорізування зубів: коли та як збивати?

Чому підвищується температура?

У період прорізування зубів підвищена температура вважається нормальним явищем, але не обов'язковим, деякі малюки зовсім обходяться без симптомів, і батьки виявляють зубчик випадково. На підвищення температури впливають кілька факторів:

 • зниження місцевого імунітету в ротовій порожнині;

 • проблеми з апетитом або сном, а також загальне нездужання призводять до ослаблення організму;

 • спрацьовує захисна реакція на виділення біологічно активних речовин;

 • всі процеси у малюка ще не до кінця сформувалися, в тому числі, терморегуляція.

Сукупність усіх перерахованих факторів і викликає підвищення температури тіла, що й не дивно. Підвищена температура допомагає малюкові в такий складний період, вбиваючи хвороботворні бактерії. Тому гіпертермія – часте явище у малюків і лякатися цього не варто. Якщо стан триває недовго і після прорізування стан дитини приходить в норму – немає причин для занепокоєння.

Збивати чи не збивати температуру?

У період прорізування зубів у малюка температура може підніматися до 38°C і вище. Відповідно до думки педіатрів, температуру в даний період не варто збивати, якщо показники нижче 38 градусів.

Гіпертермія може тривати до 5 днів, в деяких випадках довше, якщо мова йде про появу кількох зубів відразу. Як тільки зуб проріжеться – температура спаде. Якщо температура вище 38-39 градусів тримається більш як три дні, варто показати малюка лікареві, щоб виключити наявність інфекції. Температура вище 39 буває рідко в даний період і відзначається найчастіше при прорізуванні перших різців. В такому випадку слід обов'язково викликати лікаря та дати жарознижувальний препарат.

Обов'язково проконсультуйтеся у фахівця, якщо у дитини:

 • гіпертермічний синдром триває більш як 5 днів;

 • наявні захворювання серця, легень, ЦНС;

 • є схильність до судом;

 • відмітка на градуснику перевищила 38,5 градусів.

Нерідко молоді батьки поспішають збивати жар у малюка при показниках нижче 38 градусів, однак в цьому немає потреби, якщо дитина в гарному настрої та активно себе поводить. Більш того, такі дії здатні негативно вплинути на імунітет чада, оскільки організму необхідно навчитися самостійно справлятися з вірусами та бактеріями.

Важливо пам'ятати, якщо дитина млява, примхлива, у неї відзначаються небезпечні симптоми у вигляді судом, ускладненого дихання та інших, слід негайно викликати швидку допомогу.

Як ще допомогти малюкові?

Хоч прорізування зубів є нормою і багато хто вважає зайвим втручання ззовні, дитині можна допомогти. Особливо, коли всі ми знаємо, який дискомфорт відчуває малюк. Додатково допоможе наступне:

 1. Прорізувачі для зубів. Їх можна знайти в аптеках або дитячих магазинах. Вони мають вигляд кілець із пластику або силікону, дитячих щіточок або іграшок, які допомагають малюку почухати ясна.

 2. Регулярне протирання обличчя дитини в області підборіддя та навколо рота, щоб уникнути подразнення від слини.

 3. Постійна турбота та увага, також допоможуть будь-які відволікаючі дії, щоб допомогти малюкові трохи забути про дискомфорт.

 4. Не змушуйте дитину через силу їсти, якщо вона не хоче. Зниження апетиту при прорізуванні – часте явище, надлишок їжі в такому стані може викликати блювоту.

 5. Ні в якому разі не робіть щеплення та не вводьте в раціон нових продуктів. Організм дитини в даний період ослаблений, тому зниження імунітету може призвести до неприємних та навіть небезпечних наслідків.

Також можна використовувати місцеві анестетики, що знижують неприємні відчуття. Це можуть бути мазі або гелі, які наносяться на область запалених ясен.

Пам'ятайте, що прорізування зубів – природний та неминучий процес в житті вашого малюка. Наберіться терпіння, придбайте декілька гризунців і нехай кожен новий зуб приносить лише радість!

EmptyView